Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    06kajmer Avatarı

Son Giriş
    26.01-2016
    Saat
    12:20
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Kalp Pili olan arkadaşlarım size bir sorum olacak

Benim Hiperadrenerjik polimofik ventriküler taşikardi rahatsızlığımdan dolayı ICD taktılar. Geçen sene nisan ayında pili değiştirdiler. Ama pil değişiminden 1 ay sonra ayaklarımın bilekleri şişmeye başladı ve doktoruma gittim. Bir kaç tetkik yaptılar, en sonunda anjiyo oldum ve durum ortaya çıktı. Kalbime giden kablonun toplardamarda durması gereken pozisyonda olmayıp ,pozisyonu değişmiş ve açık kalp ameliyatı olmam gerekiyor dediler. Kalp Damar bölümüne sevk ettiler gittim yatışımı yaptım 1hafta kadar hastanede yattım ama ameliyat yapmadılar. Doktorlar günlük vizitede yarın hocayla konuşacam ondan sonra yapacaz diye bizi oyaladır ve 1 hafta sonra akşam vizitesinde bu ameliyatı yapmayacaklarını söylediler. Böyle bir basit operasyon için biz göğsü açmak istemiyoruz dediler ve tekrar bizi kardiyolojiye sevk ettiler. Geri bölümüme gittim doktorum bana anjiyo yoluyla kabloyu ordan çıkarmaya çalışacağız ama çok riskli bir operasyon dedi. Kalp Damara gitmeden öncede doktorum açık kalp ameliyatıyla çıkarılabilir kablo demişti. Çocuk ve Erişkin Kardiyoloji ikisi bir olup benim ameliyata gireceklermiş.

Biraz uzun oldu ama benden başka böyle bir rahatsızlığı olan varmı varsa sizde nasıl bir işlem oldu? İnternette bu rahatsızlıkla ilgili uzun araştırma yaptım ama bi sonuç bulamadım. Soruma cevap verirseniz çok sevinirim. Allah tüm hastalara şifa versin.!

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:25
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    542
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

Değerli arkadaşım,

Eğer ICD elektrodu klasik yöntemlerle konulduysa, bu elektrodu yine damar içinden anjiografik yöntemle çıkartmak mümkündür. Bunun için Cook firmasının özel elektrod çıkartma seti var. Ayrıca, girişimsel radyolojide kullanılan kement vs. şeklinde özel aparatlar mevcuttur. Bu tür tekniklerle elektrod çıkartılmaya çalışılır. Eğer başarısız olursa veya sorun çıkarsa ameliyat düşünülür.

Aşağıda linkini verdiğim makaleyi doktorunuza verebilirsiniz:
    http://www.google.com.tr/url?sa=t&rc...43148975,d.Yms

Ayrıca aşağıda Türkiyeden bir makale daha var:
    TKD|Extraction of a large vegetation and ICD lead using the Evolution Mechanical Dilator Sheath

Üye
    06kajmer Avatarı

Son Giriş
    26.01-2016
    Saat
    12:20
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cevabın için teşekkür ederim ama klasik yöntemlerle neyi kastettiğinizi anlamadım. Ama ICd'yi göğsümün sol üst tarafına koydular. Anjiyo yoluyla yaptılar işlemi..

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:25
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    542
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İşte o söylediğiniz klasik yöntem.

Diğer türlüsü açık ameliyattır.