Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 41 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    @dilek_ Avatarı

Gerçek Adı
    Dilek
    Son Giriş
    09.12-2015
    Saat
    00:32
    Yaşadığı Yer
    The City of Angels
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaslar ben işitme engelliyim işitme kaybım çok ileri derecede ve ben işitme cihazı kullanamıyorum cünkü 7 yasında geçirdiğim menenjitten dolayı işitme sinirlerim ölmüş...Benim sorum işitme sinirleri ölenler için bi tedavi yöntemi varmı yada bionik kulak gibi kullanabileceğim bişi varmı?Teşekkürler...

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    isitme sinirlerinin tedavi imkani olsaydi dunyada sagirlik diye bisi kalmazdi dilekcigim genelde bircok isitme kayiplarinda sinirler sorumludur doktorlar daha oraya gelemedi yaparim ederim diyenlerede itibar etmiyorum bi suru buna koklear implantta dahil tedavi gorduk iste koklear implant yaptirip olan isitme kirin tisiyle beraber kulagimizi kaybedenlerimizde var
    size koklear implant diyebilir belki bazi doktorlar ama menenjit gecirenlerde riskleriyle beraber kabul ederseniz
    hic ses duymuyorsaniz isitme cihaziyle ses duyarak dudak okumanizi oneririm

Üye
    DİLEKREM Avatarı

Gerçek Adı
    Huzeyfe
    Son Giriş
    24.11-2016
    Saat
    16:58
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Geçmiş olsun işitme kaybı son teknolojı işitme cihazı analog,işitme cihazı dıjıtal, koklear implat,derialtı implatı, ve agız implat olarak biliyorum benım önerim bunarın üçüde değil eger hiç duymuyorsanız bitkisel tedavi deneyin belki sonradan olan işitme kaybı oldugu için faydasını görebilirsiniz çörek otu yağı yada yapatya yağı yada keçiödü bunlar bana önerilen bitkiler.tabi olanıda kaybetmekten korktugum iin deneyemedim yan etkisi yok diyorlar

gunluk hayatınızda başarılar dilerimm

Üye
    al bunu Avatarı

Son Giriş
    21.04-2015
    Saat
    21:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ekrem olanı da kaybetmemek için kereviz lahana karnıbahar fln da yemeyelim o zmn. bitkisel urunlerin ne zararı olabilir ki?

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

tıp kulağın % 40'ını çözebilmiş durumda arkadaşlar..
    bunu bana bir doktor söylemişti..

yani bırakın kulak sinirlerini, kireçlenmeden dahi oluşan işitme kayıplarının tedavi garantisi yok...

bunun yanında sadece kulakta değil, vücudun herhangi bir yerinde de sinirler harap olunca ya da kopunca da tedavisi yok..

bu yüzden bir umut bekleniyor ama bence yüz nakli yapılan arkadaşımızın mimikleri de belki hiçbir zaman olmayacak...

Üye
    al bunu Avatarı

Son Giriş
    21.04-2015
    Saat
    21:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dilek, bana kalırsa koklear implant a bir şans ver. ben de pek sevmem koklear implantı gelecekteki tedavilerden faydalanamama ihtimalin var koklear implanttan sonra. ama gelecek ne kadar yakın bilemeyiz. koklear implant ameliyatı olan işitme engellilerle görüş, çoğu memnun bu ameliyattan.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

koklear implant kullanicilari memnun olmasalarda over o baska mesele
    menenjit gecirenlerde koklear implant basari ihtimali az diye biliyorum

Üye
    @dilek_ Avatarı

Gerçek Adı
    Dilek
    Son Giriş
    09.12-2015
    Saat
    00:32
    Yaşadığı Yer
    The City of Angels
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

shukufeciğim tesekkür ederim ilgine... ben kulak arkası cihaz kullanıyorum ama algılamada sorun yaşıyorum.. duyduğumu anlamyamıyorum genelde dudak okuma dersen söle böle okuyorum işte..Bu durumda ne yapacağim işaret dilinemi geçsem ama o da ben lik deil çünkü konuşabiliyorum..Koklear implantta da iç kulağa elektrotmu yerleştiriyolar cihazla destekliyolar

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

algilamada sorun evet isitme kaybinin derecesine gore oluyor algilama sorunu
    ben hemen arkamdan konusulanlari hic anlama eger konusanin yuzunu gurmessem ondan bana hep isine geldimi yavr gibi duyarsinda gelmeyincede duymadim dersin derler
    koklear implanti ic kulakta salyangosa elektrod sokuyiolar kulak arkasinda kafatawsi kemigini oyarak seramik islemciyi yerlestiriyorlar disinada dis aliciyi yerlestiriyorlar
    bana taktilar 7 yil sonra kendi kendine ic parca atti
    sonra ameliyatla aldilar simdi artik hic ses duymuyor kapali durmada koleastotam ameliyatlari oluyorum
    isitme cihaziyle ses duyar dikkatle dinlerssek iyi dudak okuluyor sesleri kaybedersek dogru dudak okunmuyor
    simdi isitme cihazi kullaniyorum obur kulagina koklear takayiom diyor doktorum ama sesleri kaybettikten sonra butun hayatimiu koklear implanta esir yasamak istemiyorum saten koklear implantlada hep dudak okudum

Üye
    gamze1988 Avatarı

Son Giriş
    31.05-2013
    Saat
    16:50
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yani bırakın kulak sinirlerini, kireçlenmeden dahi oluşan işitme kayıplarının tedavi garantisi yok...

Avni abiye katılıyorum benim işitme kaybım kireçlenmeye bağlı.. ameliyat çözüm oluyor deniliyor ama inanmayın fasafiso... özellikle ergenlik dönemi içinde iseniz asla ameliyat olmayın.. başarı %0.. ergenlik dönemi sonrasında başarı şansı bir dönem için yüksekmiş ama ilerleyen yıllarda yine kayıp hızla ilerliyor..
    bizlere Allah büyük deyip bir umutla beklemek kalıyor..

Üye
    seher35 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili dilek bende koklear implant kullanıyorum..işitme sinirlerim öldü için başka bir sansın yoktu...insanın kendi kulağı gibi olmasına tabikki imkan yok ama hayatının daha rahat geçirebilmen için bu cihaza şans vermen gerek..çünkü başka sansın yok...çokmu kötü hayır değil...duyabiliyorsun...anlamakta sorun yaşabilirsin belki ama bir çok kelimeyi rahat anlayabiliyorsun...Menejit geçiren bir çok hasataya uygulandı ve başarı sağlandı...geçirdiğin hastalık bu cihaz için engel değil...ama tabikkii bunun uzman doktorlarla görüşmen gerek..zaten sana bu amaliyatı yapmadan önce gerekli incelemeleri yapacaklardır....sağlından dolayı bir engel varsa yapmazlar..senin için hayırlısı olsun....

Üye
    efe0606 Avatarı

Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

shukufe hnm sizin işitme konusunda baya bilginiz var.benim köe tümörü nedeniyle 3 yıldır tedavi görüyorum yeni işitme kaybım var yüzde 40 işitme cihazı yazdı doktor ama şu anda kullanmak istemiyorum.bi arkadaş yüzde 60 kayıpla kullandım ben dedi.benim işitme de soruum yok yankı oluyo kalabalık ta ve karşımdakini anlamıyorum.düşünceniz nedir bu konuda iyi günler...

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

efe yuzde 40 dedigin 40 db isitme kaybiysa yasadin sen arkadas valla hic isitme cihazina yaklasma derim sahsi fikrim
    isitme cihazi ses duyurur oyle amanda anlamazsiniz sen eger 40 db duyuyorsan cihazi alsanda takmazsin takamazsin isitme cihazi bizler gibi 95 db gibi kayiplarda bile isitme kaybini ilerletiyor saticilar isitmeyi iylestirdigini iddia etselerde yalan
    bisuru paralar verir sonrada rafa kaldirirsin bu isitme kaybinla
    anlamak duymak degil isitme cihaziyle ses duyuyoruz ama anlamaya faydasi yok oyle anlatildigi gibi inan

Üye
    Gulsen44 Avatarı

Gerçek Adı
    Gülşen
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    Sevgili Dilek_06, Bende 6 yaşımda geçiridğim ateşli hastalık sonucu işitmemi kaybetmişim.İşitmemi birden bire değil yavaş yavaş kaybettim.İşitme cihazıda kullandım ama sadece tiz sesler duyabiliyordum işitme cihazıyla.
    Biyonik kulak ameliyatını duydum ama ne olduğunu bilmiyordum internetten araştırırken bu siteyi ve Sevgili Shufkeyi buldum
    Her zaman ki gibi ve herkese anlattığı gibi Kooklear implanta karşı olduğunu banada uzun uzun anlattı öyle anlattıki eyvah dedim ölsemde bu ameliyatı olmam ne kadar çok zararı varmış diye..Yani Shufke beni o kadar çok korkutabildi Sağolsunlar diğer arkadaşlar memnun olduklarını anlatınca dur dedim bunu başkalarından dinliyim ve Biyonik kulak ameliyatı olan her 100 kişiden 99 nun memnun olduğunu öğrendim.Korkum birden geçti nasıl olsa işitmem çok ileri derecede kaybedecek bi şeyim yok dedim.12 mart 2012 tarihinde ameliyat oldum ve şu anda 13 gündür dış işlemcim takılmış.
    Sonuçmu ? : Daha ilk dakikalarda ayarlarım yapılırken Odyolog hanım dosyamın sayfalarını çevirirken yaprak sesini duydum.Ve odyolog hanımın ağzını kaptarak söylediği 15-20 kelimeden sadece bir tanesini anlamadım.Ben yıllardır çocuklarımın bana Anne demesini duymamıştım şimdi bana Anne dediklerinde dünyalar benim oluyor.Bitmedi,toprak zeminde yürürken çakıl taşlarının ayağımın altında çıkardığı sesleri,duvardaki saat sesini,zil sesini,pencere kapalıyken,öten kuş sesini,musluk sesini,çayı bardağa doldururken şırıltı sesini,çok uzakta okunan ezan sesini,pencere kapalıyken sokakta geçen araba seslerini,çocuk bağırışmalarını ve hatta pencere kapalıyken cama vuran yağmur sesini bile duymaya başladım.13 günde bunlar az başarımı?
    Sana tavsiyem 1 dakika bile kaybetmeden Biyonik Kulak için başvur,zaten sana uygun değilse bu ameliyat yapılmaz.Yaptıktan sonra keşke daha önce haberim olsaydı yaptırsaydım dieyceksin.
    Şu anda bunları yazarken İmlantımın pili bitti birden bire sessizliğe boğuldum 1 saniye bile sessiz kalamadığımı fark ediyorum.İyiki biyonik kulak var,pillerimi değişince yeniden sesli dünyama dönüyorum,mutluluk bu olmalı
    Dış işlemcimin takıldığı 10 mayıs 2012 günü bunca zaman boşuna yaşamışım dedim kendi kendime...

Sevgilerimle...

Üye
    Plumeria Avatarı

Gerçek Adı
    Gül
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Çok geçmiş olsun..
    Ben de işitme engelliyim..İşitme sinirlerimin üzerinde tümör vardı iki taraftan da ameliyat oldum sinirlerimi körelttiler tümör tekrar çıkmasın diye ve ben işitme cihazı bile kullanamıyorum.Biyonik kulağı istiyorum ama henüz doktorlarım bu aşamaya gelemedi Bir sürü ameliyat olduğumdan anca kendime geliyorum galiba.

...ansızın... Gülşen , gerçekten çok sevindim.Okurken kendim yaşıyormuş gibi hissettim Hangi hastane hangi doktora ameliyat olduğunuzu öğrenebilir miyim? Bir de piller değişirken normal işitme cihazı gibi dışarıdan mı değiştiriyorsunuz yoksa tekrar bi ameliyatla içerideki cihaza mı pil yerleştiriyorlar?

Bir de bebeğinizin olmasına da çok sevindim.Ben harbiden çok tırsyorum hatta mümkünse bebek olayını çok da geciktirmeyi bile düşünüyorum nasıl bakabilirim ki diye düşünerek,gözlerimi hiç ondan ayırmamam lazım peki gece ne yapcam gerçi gece de eş bakabilir ama işte...

Hepimize Allah acil şifalar versin.Herkese çok çok geçmiş olsun.

Bir de 10 mayıs 2012'de takıldıysa pili çok çabuk bitmemiş mi ?

Sayfa 1 / 3 123 SonSon