Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 58 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    doktorlar da meslekte sivrilmek basarilarini kanitlamak mesleklerinde bunuda yapmis basarili olmus denmesi icin yapiyorlar ameliyatlari
    biz hastalar sahsi ama onlar toplum onunde basari kanitlamasinda cogu
    aksi duyguyla hareket edecek olsalar zaten meshur olamazlar birde ucunda tabii maddi yon kuvvetli
    en iyi ciazlar dahada iyilestikten sonra bu aci tecrubelerden gectikten sonra bida duymak icin bicak altina yatmam olsun sagirligin sonuna kadar ama sagligi kaybetmek her seyden zor

mesut kulak zarindaki delik aci veriyormu yani kulaginiz agriyormu arasirada olsa

Yasaklı Üye
    Mesut. Avatarı

Gerçek Adı
    mesut
    Son Giriş
    20.03-2016
    Saat
    01:07
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Mevluthan abı keşke doktora gitseydınız belkide ilerlemesi durdurulabilirdi. Tıp tan faydalanmamız lazım yalancı dr lere rağmen. Bir çok doktora gitmeli bir kanaat oluşturmalı hiç gitmemek doğru değil gibi. Allah yardımcınız olsun abı.

Shufke ben acı ları geride bıraktım. Eskiden ağrı çok olurdu ama amelyattan sonra bile sadece yaptırdığım iğnelerden acı çektim. Amelyattan bir kaç saat sonra hastane bahçesinde yürüyüp gezdim hiç ağrımıyordu. 5 saate yakın bi süre amelyatta kalmama rağmen. Sadece enfeksiyon kaparsa ağrı oluyor uzun süreli cihaz kulanamıyorum ben. İddial süre benım için günde 8 saat. Bir çok işitme engelli arkadaşta bu sorun yok. Sanırım benım ki farklı. Ben dikkat etmezsem kulağımdaki sorun. menenjite kadar felce kadar gidermiş. Şuan duyma kaybım sol 65 sağ 85 duyma kaybı var.

Üye
    gamze1988 Avatarı

Son Giriş
    31.05-2013
    Saat
    16:50
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

doktora gitmemek sağlığın peşinde koşmamak büyük hata.. hoş bir yandan da ben de her geçen gün kaybeiyorum işitmemi ama yine de her dr a bir umut ile gidiyorum.. gittiğim son dr belki kaybı yavaşlatırız diye bir hap verdi.. 3 ay kullanacağım sonra tekrar ölçüm yapacak.. bakalım zaman ne gösterecek..

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

uzun sure cihaz kullanmamayi doktormu tavsiye etti aman ne olur yazda bilgileneyim malum isitme kaybim agir belki doktor soyledi ben anlamadim
    doktoruma gittim koleastotam icin doktor muayenede aralik sonuna kadar bekle mr cektir o zaman bakariz ameliyatin daha yeni dedi antibiyotik kullaniyorum obur sozde duyan kulagima bakti zarinda kucuk bir delik var dedi dikkat et banyoda su kacmasin dedi
    eve dondukten beridir sanki kulagim agriyor kendime kiziyorum agrimiyo diye ama
    simdi senin demene gore isitme cihazimi az takayim kulaga zarar vermeyim
    oda nasil olacak gunduz tam taktiktan baska gece3 bile takarim ben yoksa cinlamadan rahat yok

Yasaklı Üye
    Mesut. Avatarı

Gerçek Adı
    mesut
    Son Giriş
    20.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Shufke hastalığımız aynı mı bilmiyorum. benımde kulağıma su kaçırmamam lazım. Evet uzun süre cihaz kulanınca diyelim bir hafta boyunca günde 14 saat kulanırsam, kulağımda enfeksiyon oluşuyor ve ağrı yapıyor. Dr bana kulağımın hava alması gerektiğini, dinlendirmem gerektiğini söyledi. senın için ideal süre olarak günde 8 saat cihaz kulanmanı öneririm demişti. Şayet sende kulak bölgesinde azda olsa şişme ve çok ağrı oluyorsa sanırım enfeksiyon kapmış oluyor. o ağrı ağzını açtığında, oynattığında artar. Aynısı sende de oluyorsa demek ki sennde kulağ uzun süre havasız kalmış olabilir.

Üye
    gamze1988 Avatarı

Son Giriş
    31.05-2013
    Saat
    16:50
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

shukufe bana söylenen dr tarafından şu.. eğer cihaz kullanmazsan kulağın tembelleşir bu da işitme kaybını hızlandırır dedi.. yani işitme cihazı mutlaka kullanlmalıymış.. ama sen yine de dr una odyometrist e filan sor..

tabii ki 24 saat de cihazı takılı tutarsak olmaz arkadaşlar.. öyle olacak olsa ona göre yaparlardı cihazları gece de çıkarmazdık.. ama bana drumun dediği o oldu.. eğer cihaz kullanmazsan kulak tembelleştiği için kybın daha da hızlanır dedi..

Yasaklı Üye
    Mesut. Avatarı

Gerçek Adı
    mesut
    Son Giriş
    20.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Gamze doğrudur cihaz kulanılmayınca sinir hücreleri tembelleşiyor. Bazı arkadaşlarda ne kadar süreyle cihaz kulanırlarsa kulansınlar sorun olmuyormuş Ama bazılarında benım gibilerinde keşke tıb dalındaki ismini bilesem bu hastalığın. Bizimse kulak havasız kalmasından dolayı kulakta enfeksiyon oluşuyor. Kimi bunu hiç yaşamamış bile ne kadar kulansamda sorun değil benim için diyorlar.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

ayni senin anlattigin gibi mesut
    hemen isitme cihazimi cikariyorum ben korktum zaten cok az duyuyorum bu sesleride kaybedersem artik zor tesekkur ederim mesut ben hic cikamam nedeyse 20 saat durur benim ciaz

Yasaklı Üye
    Mesut. Avatarı

Gerçek Adı
    mesut
    Son Giriş
    20.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Shukufe kulağınızda akıntı oluyor mu hiç? Ben amelyat olmadığım kulağımda bunu yaşıyorum amelyat olduğum kulağa daha cihaz takmadım. Bende eskiden akıntı çok olurdu şuan ise yok sadece enfeksiyon kaptığında ilaçlarla beraber bir kaç gün akıntı olur. Sende de aynı durum söz konusu mu?

Üye
    chelıx Avatarı

Gerçek Adı
    kaan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:14
    Yaşadığı Yer
    bu dünya benim memleket
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    9

ben halimden mumnunum arkadaşlar.. dr ve hst. deyince kan beynime sıçrıyor. sevmiyom hiç.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

obur kulak akardi cok onceleri artik tikali ama bu az da olsa duyuyor ya simdi hafif nemli gibi oluyor akinti yokda siliyorum pamukla az bir agri oluyor iste

Yasaklı Üye
    Mesut. Avatarı

Gerçek Adı
    mesut
    Son Giriş
    20.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Anladım shukufe çok geçmiş olsun. Allah hepimize şifa versin. Amin.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

amin cumlemize bu akintilar icin ara ara antibiyotik tedavisi uyguluyormu doktorunuz mesut bunuda yazarsan sevinirim

Yasaklı Üye
    Mesut. Avatarı

Gerçek Adı
    mesut
    Son Giriş
    20.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Shukufe yok benım akıntı durmuş yada kurumuş. Hiç bir tedavi görmüyorum şuan işsiz göçsüz evde olduğum için cihazıda kulanmıyorum gerekmedikçe.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sanaldan koklear implant pazarlarsam 30 yillik bile koklear implant kullaniyorum

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon