Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 24 mesajın 16-24 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    svedrif Avatarı

Son Giriş
    23.12-2013
    Saat
    23:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    çok sinirli olduğum andan 10 dk sonra çınlama olduğunu bizzat yaşayarak öğrendim..ve stresli olmayacağım gürültülü ortamlardan uzak duracağım.. çınlama başladığında şiddetlenmeden uyuma imkanı bulursam çabucak geçiyor..

Üye
    step84 Avatarı

Son Giriş
    27.11-2011
    Saat
    00:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

uyku problemim yok çok şükür. çalışan biri olduğum için yorgun haldeyken yatağa girdiğin gibi uyuyorum uykum var ise.
    ama tabikide gece ve sabahları uyandığımda çınlamayı çok bariz şekilde hissediyorum. işyerinde çok gürültülü bir ortamda olmadığım için her daim çınlamayı hissediyorum.
    sanırım ölene kadar bizimle var olacak

Üye
    gamze1988 Avatarı

Son Giriş
    31.05-2013
    Saat
    16:50
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şu lazer tedavisini yaptıran varsa verim lıp almadığını ve fiyatını bizimle paylaşabilir mi?

Üye
    pasam Avatarı

Gerçek Adı
    halil
    Son Giriş
    10.09-2017
    Saat
    15:35
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba bu konuyu ilk ben başlatmıştım bend esol kulagımda çınlama var 9 aydan berı basladı ankaradayım gazi hastanesınde kulak çınlama tedavisi var 3 ayda bır kontrole gıdıyorum tedavi şekli kulagıma kulaklık takıp ses verıyorlar sesin türü araştırılıyor şu anda 10 gunden berı dr bana flşbelleke çınlama sesi eşliginde sanat müzigi yukleyıp bana verdi evde kulaklık takıp dinliyorum bu şekilde cınlama yok olacak dedi daha yolun başındayım iyileşme gelişme sürecini burda paylaşırım.

Üye
    pasam Avatarı

Gerçek Adı
    halil
    Son Giriş
    10.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba işitme engelli olup konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar 1 1yıldan berı sol kulagımda çınlama seslerı vardı ankara gazı hastanesınde tedavı olarak bana hoca ses verdı dınle dedı 6 ay dınledım gelışme olmadı bu gun kontrole gittim yine test etti sol kulagımda ince sesleri tiz sesleri duyma azalma oldugunu soyledı bana cıhaz yazmayı öngördü benım sol kulagım ıle ılgılı yani işitme cihazı bana önerecegınız cıhaz hangılerıdır ve sgk karşılarmı ne kadarını karşılar konu hakkında bigisi olup buraya yazan arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Üye
    gamze1988 Avatarı

Son Giriş
    31.05-2013
    Saat
    16:50
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok geçmiş olsun.. kaybınıza uygun cihazı bulmak için tek bir işitme merkezine bağlı kalmayın.. bir kaç yer gezin ve bir kaç marka deneyin.. sgk kurumu çok küçük miktarını karşılıyor ama ilk önce sizden talep ediyorlar o parayı sonra sgk size ödeyecek diyorlar.. ama dediğim gibi küçük bir meblağ.. en azından benim gibi kaybı çok ileri olanların cihaz paraları yanında..

Üye
    Hasanım Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    03.07-2017
    Saat
    12:21
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar Merhabalar.
    Aynı derdi 15 senedir cekiyorum. Artık Kulagımdaki seslere koca bir s... cektim yok sayıyorum.gormezden geliyorum... Birzamanlar kafamı duvara vurarak patlatmayı bile dusunmustum...
    ''Herkesin derdi ayni ama vucudumuzun verdigi tepki farklı.Bu yuzden birinde basarılı olan uygulama digerinde olmıya biliyor...'' .Bendende sizlere bir tedavi sekli...İnsallah birilerine faydalı olur...Ben kısmende olsa faydasını gordum. goruyorum...Uygulama soyle...Hergun sabah oglen aksam duzenli sekilde boyun ve kafa cimnastıgiii ve o bolgelere masaj yaparak kan dolasımını arttırmak...1-Sert bir yere sirt ustu uzanın, ayaklar bitisik, eller yukara kalkmıs bitisik, bir sopa gıbi up uzun uzanmıs sekilde sallanın(balık salınması gibi) sırt yere yapısık vucut bir butun sallanıyor. 50 tekrar 2-..Vucudumuz dik (ayakta veya oturarak) basımızı zorlamadan saga sola cevirin. 24 tekrar 3-. sag,sol bitince basınızı one arkaya hareket ettirin zorlamadan. 24 tekrar 4-. basınızı sag ve sol omuza hareket ettirin 24 tekrar 5-.Sag ve sol elinizle boynu tutarak ufalayın sıcaklıgı hissedin 6-.Basınızı sagdan sola ve soldan saga bir sarkac gibi sallayım(ceneniz vucudunuza degecek sekilde bir supurge gibi saga sola calıssın)24 tekrar 7-. Basınızı deve kusunun ıleri uzatması gibi , vucudunuz sabit olacak sekilde hareket ettirin. 24 kez 8-.Derin nefes alın sag elinizin ayasını sag kulagınızın ustune (basınıza) dayayın ittirin,aynı anda basınızlada karsı tepki olarak ittirin bu sekilde 5, 10 sn kalın sonra derin nefes verin...9-.7 maddeyi sol eliniz icinde tekrar ediniz.10-.7 maddeyi alınınız icin uygulayın. 11-.İki elinizi kenetleyin(parmaklar birbirine gececek sekilde ) bas arkası icin 7 maddeyi uygulayın.
    Arkadasla bu uygulamayı hayatınızın bir parcası halıne getirin..Kulak bolgesıne giden kanın artması, o bolgenin onarılmasını saglar diye dusunuyorum...Birilerine faydalı olursa ne mutlu....

Üye
    pasam Avatarı

Gerçek Adı
    halil
    Son Giriş
    10.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aslında bendekı kulak çınlama sorunu ıkı yıl once baklofen pompası taktırdım ve aynı gun çınlama başladı artık tesadufmu bılmıyorum buna baglı olup olmadıgını kulak emar çekdırdık bırsey cıkmadı 3 ayrı hastaneye gıttım sonuç aynı vastarel mr ilaç kullanıyorum faydası olmadı çınlama devam omurulık felçlısı oldugumdan dolayı dolaşım eksikliği var bundan dolayı bununda çaresi yok

Üye
    Hasanım Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    03.07-2017
    Saat
    12:21
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Care yok diye birsey yok. Su an modern tıbbın nedenini izax edemedigi bir durum var. Oyle hemen umit kesmeyin

Ben su an yeni bir yontemi denemeye basladım. sonucunu 3 ay sonra sizlerle paylasagım. Doktorların bilgisi sinirlı
    o yuzden tedavi etmiyorlar.. Gecistiriyorlar. Hic bir doktor bizlerle ciddi sekilde ugrasıp sonuca gitmeye calısmıyor..
    Bundan dolayı umitsızluge kapılmayalım....Mevlam bir dert vermisse mutlaka caresinide vermistir arayıp bulmak bize kalıyor...

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12