Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 21 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    juiceles Avatarı

Gerçek Adı
    burak
    Son Giriş
    09.11-2017
    Saat
    14:33
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba
    Yaklaşık 4senedir cic işitme cihazı kullanıyorum 2 kulaktada işitme kaybı var,
    sadece sol kulagımda kullanıyorum cihazı
    en son gecen sene odyo testini yaptırmıştım, tabi her gecen sene yavaş yavaş işitme seviyesi düşüyor. Bu gun tekrar ataturk araştırma hastanesine gittim. İşaret parmaklarımda egrilik basladı hem onu gostereyim diye hemde tekrar odyo testimi yaptırayım dedim. Test sonucları odyometrist lerinde garibine gitti geçen senelere nazaran bu sene daha belirgin ve fazla bi işitme kaybı olmuş sordular bisi mi oldu bu sene diye, dedim çok şükür bisi olmadı onlarda doktorun tekrar baksın dedi.
    bende doktora gosterdim oda prof u bekleyelim dedi ne yapacagımıza karar werelim diye.
    prof da baktı odyo testlerime dedi bi test var amerikada yapılıyor, anladıgım kadarıyla buradaki test sonuclarını oraya yollayacaklar 200 dolar felan bulur dedi oradan gelen neticeye gore tedaviye baslıyacagız diye belirtdi.
    beni sonra "Romatoloji" bölümüne yolladı onlarda kan idrar rontgen çektir. göz e muayene ol dedi.
    sonra sordugumda Kortizon wermeyi düşünüyorlar diye ekledi.
    ben açıkcası tırstım netden okudugum kadarıyla yan etkileri ws.. bu konuda ne yapmam lazım düşünceleriniz i duymak istiyorum birde son 2 seneye ait odyo testtlerimi buraya ekliyorum. ilerlemis oldugunu goreceksiniz her sene ilerdiyordu ama bu sene cok fark war :s
    11162 - İşitme kaybımı durdurmak için bana Kortizon vermeyi düşünüyorlar..?

11166 - İşitme kaybımı durdurmak için bana Kortizon vermeyi düşünüyorlar..?

Üye
    sırdaş Avatarı

Gerçek Adı
    Saliha
    Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    22:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

bende romatizma hastalığından dolayı 2 yıldır kortizon kullanıyorum.şunu biliyorumki bir çok hastalıkla kortizon kullanmak şart.başka bir tedavisi olmuyor.endişelenmeyin doktorunuz rahatsızlığınızın boyutuna göre dozunu ayarlıcaktır.size tavsiyem kortizon kullanırken tuzu kesmeniz ve bol su içmenizdir.aksi takdirde vücutta ödem olmaktadır.
    çok geçmiş olsun

Üye
    juiceles Avatarı

Gerçek Adı
    burak
    Son Giriş
    09.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Amaçları şu aslında hızlı şekilde işitme kaybım artıyor. işitme kaybını durdurmak icin wereceklermiş.
    Şimdi werecegiz demedi bi takım test yapacagız bu testleri amerikaya yollacagız onlar onaylarsa ona gore kortizon werecegiz gibi sinden konustular hele bi testleri yaptır bakalım dedi.
    bole giderse işitme kaybım 5 sene sonra hic bisi kalmıyacak durdurmak icin wereceklermiş.. oda olursa werecekler olmazsa bakalım baska ne diyecekler

Üye
    sırdaş Avatarı

Gerçek Adı
    Saliha
    Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    22:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

doktorlarınıza güvenin bu yeter.

Üye
    uğuracar Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    13:15
    Yaşadığı Yer
    kocaeli/gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

her hastalığın bir teşhisi olur bunu öğren netten öyle araştır tedavisi için, ondan sonro kortizon için öğrendiklerini doktora söyle önleem alsınlar. ben hastalıım yetmiyormuş gibi kortizonun yarattığı belalarla uğğraşıyorum. doktorunla iyi konuş

Üye
    Kalbiselim Avatarı

Gerçek Adı
    abdül
    Son Giriş
    24.08-2016
    Saat
    19:31
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

başka doktorlarada gitmeni tavsiye ederim. devlet hastanelerindeki odyometrisler genelde stajyer oluyor.sigara içiyorsan bırakmalısın.başka hastalıklar işitme kaybını ilerletebilir.
    grip olmamaya dikkat et

Üye
    RenaL Avatarı

Son Giriş
    21.01-2012
    Saat
    16:08
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çoğu önemli hastalıkların tedavisinde kortizon mecburi kullanılıyor. Evet yararı olduğu kadar zararı da var malesef.. Bu durum doza göre de değişiyor. en belirgin yan etkileri, vucudun su toplaması (ödem), iştah açması buna bağlı olarak obezite, kemik ve kaslarda güçsüzlük, gözde katarakt, vucudda fiziki değişiklikler ve bazı hormonal bozukluklar.. Kullandığınız andan itibaren bunların hepsi olacak diye düşünmeyin. Fakat olmaması için sık sık kemik taraması (dansimetre), kas ölçümü (EMG), gibi önemli tetkikleri yaptırmamız gerekiyor. Ben böbrek nakilli olduğum için 5,5 yıldır kortizon kullanıyorum (vucudun böbrek reddini önlemesi için) başlarda dozu daha yüksekti ve giderek azaldı lakin süreklide kullanmamız gerekiyor. İşitme kaybınızın ilerlemesinin durdurulması için doktorlarınız önermiştir diye düşünüyorum ve kullanmanız gerekiyorsa bence tereddüt etmeyin.

Sağlıklı günler dilerim.

Üye
    apocan14 Avatarı

Gerçek Adı
    a.aziz uludağ
    Son Giriş
    04.10-2015
    Saat
    11:43
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

iştme sorunu olarak bnedede aynı durum var.
    1994 ile şimdiki odyo testlernde bay bir fark var 5 operasyon girmeme rağmen sonuç sıfıra sıfır elde var sıfır
    zaten gün geçtikçe işitmenin azalacağını söylemişti doktorlarım.
    insan duymadıkça konuşma kabileyetinide kaybediyor zamanla
    Allah cümlemize sabırlar versin.. Beterin beteri olduğu bir dünyada yaşıyoruz şükredelim bu halimizede....

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

kortizon ile tedavide kortizonun dozu ve tedavi süresi önemlidir... bu nedenle uzun süreli ve yüksek dozlu bir tedaviye kesinlikle razı olmayın... bazı doktorlar kortizonun yan etkilerini gözardı edebiliyor, bunu doktorunuzla mutlaka konuşun...

diğer yandan 44 yaşındayım, 20 yaşımdan bu yana işitme cihazı kullanıyorum ama bugüne kadar kortizonla işitme tedavisi duymadım... işaret parmağınızdaki eğrilik ile birlikte kemiklerde kireçlenme ve dolayısı ile kulak kemiklerinde muhtemel bir otoskleroz aklıma geliyor... doktorunuz kulaktaki otoskleroz'un ilerlemesini engellemek için kortizon tedavisi düşünüyor olabilir...

geçmiş olsun...

Üye
    juiceles Avatarı

Gerçek Adı
    burak
    Son Giriş
    09.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Cewaplarınız icin tesekkur ederim.
    Romatoloji bölümü kan aldı genetik lab. kanıma bakacak sanırım behçet hastalıgı olup olmadıgını araçtırıyorlar. Neler olacak bilmiyorum bu testleri amerikaya yollacaklarmıs. devlet hast. oldugu icin tam soramadım bana kortizon işe yarar mı diye testleri amerikaya yolluyorlar onuda bilmiyorum yada bu işitme kaybını durdurabilirmiyiz diye daha fazla ilerlemesin ole bisi dediler. hayırlısı artık

Yasaklı Üye
    Mesut. Avatarı

Gerçek Adı
    mesut
    Son Giriş
    20.03-2016
    Saat
    01:07
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Benimde sağ kulakta kemik erimesi olmuştu tabi akıntı kulak zarı delik vs gibi sorunlarda vardı. Fkt bana kartizon fln önerilmedi hiç kulağına protez bi kemik takacaz dediler. onu aldım 5 saate yakın amelyatta kaldım amelyat iyi oldu faydasını gördüm ama protez kemik takılmamış amelyat esnasında kemik büyük gelmiş biraz keselim dekren çok kesmişler bu sefer küçük gelmiş velhasıl takmamışlar sadece kemiklerimin ayrıştıklarını söylediler ve birleştirdiklerini söylediler.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

doktorlar denek niyetine kullanmasinlar bosver kortizona filan iyi bisi olursa basari doktorun kotusu olursa elini yikar cekilir acisini sen cekersin omur boyu
    isitme kaybim artiyor diyede hayati kendine zindan etme bence
    en ilerleyen isitme kaybinda bile az da olsa isitme kirintisi kalir
    bu isitme kirintisini isitme cihazi takarak degerlendirir ses duyar dudak okuma yokuyla nasilsa konusmalari anlarsiniz duymamak hayatin sonu degil
    kortizon tedavisi diye en iyi kemik erimesi olur bildigim
    degermi genc yasta kemik erimesi cekmeye kanser olmaya
    saglam yasa varsin sagir ol

Üye
    juiceles Avatarı

Gerçek Adı
    burak
    Son Giriş
    09.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

shukufe;

Benimde şahsi görüşüm o yonde kortizon kullanmak istemiyorum allaha sukur 2006 yılında ilk işitme kaybında kulakta bişi görememişlerdi ondan dolayı mr cektiler tomogrofi çektiler şükür bişi yoktu. şimdi kan testi yaptılar ws.. masallah degerler cok güzel bişi yok gayetde saglıklıyım allaha şükür. Onların bu yonde tedawi uygulamayı dusunmeleri aslında bu sene degerlerin birden düşmüş olması bari kortizon felan werelim en azından ilerlemeyi durdurmaya calışalım felan dediler. kortizon werilip werilmiyecegini yada ne dozda werilecegini amerikaya yollıyacakları burada yapılan testlerin sonuçlarına göre düşünüyorlar belki amerika diyecek bu adama kortizonda wersen bi işe yaramaz : ) baska bişi yapılması lazım ws.. bakalım hayırlısı artık

Üye
    juiceles Avatarı

Gerçek Adı
    burak
    Son Giriş
    09.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Birde bişi soracagım, konuyu bilenler yardımcı olursa sewinirim.
    engelli % si hesaplamasını bilmiyorum baltazar felan baktım bu siteden anlamadım.
    bu konuda acmış oldugum baslık altında son verdigim odyo testine göre engelli %m kaç acaba merak ettigim icin soruyoırum.
    birde nasıl hesaplandıgını solerseniz dewamlı sormak zorunda kalmam.

Üye
    optix Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    19:38
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşım geçmiş olsun, İşitme testinden özür oranı hesaplanmasını arkadaşlar forumda paylaşmışlar.

http://www.engelliler.biz/forum/sagl...aplanmasi.html

Sayfa 1 / 2 12 SonSon