Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 59 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ortasekerli Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:07
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    starkey kulak arkası işitme cihazı takıyorum.haliyle kalıp kulakta durunca kulak havasız kalıyor ve iltihap oluşuyor.bunu başka bir firmaya dedim,kalıba hava girişi sağlayan bir delik açalım dedi öyle bir kalıp aldım ama yine fayda etmedi.ufak mikrofonlu toplu iğne başı kadar mikrofonu olan kulak arkası cihazlar var ama tabi ortalama 3.000 tl.almam mümkün değil.acaba şuan kullandığım cihazı kalıbını küçüklttürsem öyle şey mümkünmü.yani ne yapsamda kulak iltihap yapmayacak şekilde hava aldırsam.
    birde hadi arada bir öbür kulağa takayım diyorum ama kulak tembelleştiği için öbür kulak duymuyor.uzun bir süre takıcam ki duysun yani o da olmuyor.
    tavsiyeniz ne dir.
    bu arada yeni yasa değişmiş devlet ne kadar ödüyor.

Üye
    satlas Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    01:08
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım iltihap demişsin orta kulak iltihabımı dış kulak yolu iltihabımı ayrıca kronikmi ? sürekli tekrarlıyormu.eğer sürekli tekrarlamıyorsa iltihap kulak kalıbına biraz ara ver ayrıca kullanırken hijyenik tut bu dış kulak yolu iltihapları için faydalıdır kalıbı hijyenik tutacaksın.orta kulak iltahabı için durum farklıdır cihaz sadece tek başına bnce neden olmaz buna dış faktörlerde etkilidir. bademcik su kaçırma gibi.ama küçük hava alan kalıplı cihaz alırsan senin her 2 durumun için faydalı olur.birde cıc cihazlar iltahap yapmıyor cihaz küçük olduğu cilde temas eden alan az ayrıca cıclerin hepsinde hava kanalları mevcuttur.

Yasaklı Üye
    mavimsiyesil Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kbb uzmanına görünmelisin. Yaklaşık 22 senedir kulak arkası cihaz kullanıyorum iltihap pek yaşamadım .Banyoda kulağımı da sabunlar yıkarım bir şey olmadı bugüne kadar. Başka sebepler var mı diye doktor incelemeli .

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

kulak kalibini cok yika ortasekerli hemen hemen hergun aksam kulagindan cikarinca yika kurula ki yarina hazir olsun ben oyle yapiyorum
    bide oraya buraya birakma belli hijyenik temiz bi kutun olsun ona cikar cikardigin zaman elin temiz olmadiginda kalibini elleme terliyken kuruladigin bezide cok yika
    kalip hortumu degistirildikte dikkat et hem hijyen acisindan hemde hortum montaj hatasindan basima gelmistir
    butun gun kulagimda uyurken bile cikarmicam bazi zamanlarda temizligine dikkat edilirse no problem

Yasaklı Üye
    Mesut. Avatarı

Gerçek Adı
    mesut
    Son Giriş
    20.03-2016
    Saat
    01:07
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

bende günde 15 saat takacak olsam 4 günde iltihab olur doktora gittğimde cihazı çok uzun sürede kulanma dedi normalde 8 saat fln takmam lazımmış kulağımın hava alması gerektiğini söylemişti.

Üye
    ortasekerli Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:07
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Otit media yani orka kulak iltihabı var.starface diye antibiyotik kullanıyorum iltihap kuruyor.kulak arkası kullanıyorum.hava alması için vertifical yani ufak hava deliği açtırdım yine fayda etmedi.diyorum ki,cihaza dokunmasalar,kulağı tamamen kapatan kulak kalıbı ufacık yaptırmak mümknümü?geceleri takmıyorum.temizliğine hijyene hiç dikkat etmiyorum maalesef.dediğim gibi olurmu?arkadaşd belirtmiş ortalama 8 saat sonra çıkarmak gerek hava alması gerek kulağın.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

iyi bir kbb doktoruna muayene olup orta kulak iltihabi kroniklesmisse tedavinizi ameliyatinizi yaptirmalisiniz ortasekerli
    isitme kaybiniz dahada ilerler menenjite kadar gidebilir olmasa bile tam sagir bile olabilirsiniz
    orta kulak iltihabini kulak kalibindan goremezsiniz
    koleastotam bile olabilir lutfen doktora gidiniz

Üye
    nihalalver Avatarı

Gerçek Adı
    Nihal
    Son Giriş
    11.03-2016
    Saat
    14:11
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynı problem bende de var ortaşekerli...Hiyjenik koşullarıda dikkat etsemde cihazım bende de orta kulak iltihabı yapıyor...Kbb ye gitmekden bıktım. bu aralar bende baş dönmesi var.Kulaklarım gene iltihaplanmaya başladı sanırım...Yine aynı belirti...Bunun önüne geçmenin bir yöntemi varmı?

Üye
    Gulsen44 Avatarı

Gerçek Adı
    Gülşen
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

shukufe;iyi bi kbb dr nasıl anlıyacaz devlet hastanedekilerin hepsi aynı özel olanlar da parayı kaptırmadan anlıyamazsın iyimi demi

Üye
    Pırıl Avatarı

Son Giriş
    18.06-2013
    Saat
    07:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Orta kulaktaki iltihabın kronik bir hal alması söz konusu olabilir böyle bir durumda. O nedenle titizlik göstereceğini düşündüğünüz bir KBB hekimine gitmenizde yarar var. Sizi sıkı sıkıya takip etmeli, tüp takılması gerekirse de gerekli müdahaleyi yapabilmeli. Orta kulak iltihabı cihazdan alacağınız verimi engelleyeceği gibi işitme kaybınızı artırabilir ve tedavi edilmediği takdirde baş dönmelerine, kulak zarının delinmesine kadar götürebilir.

Yasaklı Üye
    Mesut. Avatarı

Gerçek Adı
    mesut
    Son Giriş
    20.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

orta kulak iltihabı varsa kulak zarı kesın deliktir diye biliyorum benım sağ kulakta kemik erimesine neden olmuştu iltihap 2 sefer amelyat oldum iyikide olmuşum hem ilerlemesini durdurdum hem açılan kemikleri düzelttirler hemde kulak zarı sağlam artık. ne kadar erken tedavi olursanız o kadar kendınıze iyilik yapmış olursunuz

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Orta kulak iltihabı cihaz kullanmayla ya da kulak kalıbıyla ilgili bir durum değil... Östaki boruları ile orta kulak arasında bağlantı var... Nezle olduğunuzda orta kulağın sıvı ile dolması ve kulakta dolgunluk hissi östaki borusu ile orta kulak ilişkisi yüzündendir... İltihaplanma dış kulak yolunda olsaydı o zaman kulak kalıbının zararlı etkisinden sözedebilirdik...

Bunun yanında, MeSuT'un dediği gibi kulak zarı delikse; östaki borusunun katkısı olmadana da dış kulak yolu ile orta kulak iltihabı oluşabilir... Ama kulak zarınız delikse mutlaka bir akıntı olmalı.. Bu akıntıyı daha önceleri yaşadınız mı? Hastalığınızın teşhisini biliyorsanız (otit media), tedavi sürecini de yaşıyorsunuz diye anlıyorum... Doktorun verdiği ilaçları ihmal etmeden kullanın... Geçmiş olsun...

Not: Burnunuzu kapatıp kulağa hava veriyorsanız (ki bu bir işitme engellilerin sıkça yaptığı bir şeydir, bu hava östaki borularından geçip orta kulak yolu ile kulak zarını bombeleştirir, bir süre daha iyi duymayı sağlar) orta kulağın enfeksiyonu belki de bu yüzdendir.. Bu bizler için bazen bir alışkanlık oluyor.. Vazgeçmenizi tavsiye ederim...

Üye
    Ledzeppelin Avatarı

Son Giriş
    14.11-2011
    Saat
    23:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

İş yerinde cihazı cebe kattıydım ordan kağıtların arasına karışmış sonra çöpe attım tam çıkış saati baktım makına yok ara ara çöpten çıakrdım yine bir gün yolda giderken makınayı çıkarım dedim o esnada kalıp düştü yolun ortasına vızır vızır arabalar geçerken hadi len dedim zor bela kurtardım buna benzer hikaye çok ve acayip olan bu kalıbları hiç yıkamadım etmedim sanırım çok fazla titzlenmeye gerek yok.Kulak sos veriyorsa geçmiş ola.

Yasaklı Üye
    Mesut. Avatarı

Gerçek Adı
    mesut
    Son Giriş
    20.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Evt ark doktorlarla aynı şeyi söyledınız peki ben sağdan amelyat oldum kemikler birleştirilmiş zar sağlam artık. acaba iltihabın tekrar etme olasılığı varmı. sağda cihaz kulanmaya başlamadım henuz.

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sevgili MeSuT, zar sağlamsa artık dış kulak yolu ile enfeksiyon oluşmaz, ama burnunuzu kapatıp hava verdiğinizde genizdeki mikropların östaki borusundan orta kulağa ulaşabilmesi nedeniyle her zaman orta kulak enfeksiyonunun oluşma olasılığı var...

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon