Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234
Toplam 59 mesajın 46-59 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    111
    Verilen Beğeniler
    167

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    eevet bahaBP100 7 yil kullandim medel tempo cihazini ole bi cok amanda iyi isitmedim cok guzel dudak okusamda telefonla konusmak hayallerimi susleyince doktorumun tavsiyesiyle taktirmistim implanti ama olmadi aldirmak zorunda kalinca resound canta 780d cihazimla iste 5 yildir idare ediyorum
    doktorum o kadar israr etti obur kulagina koklear yapayim diye hep karsi ciktim
    simdi ameliyatlarla ugrasiyorum hep
    siz bu nucleusun calisanisiniz yabanci degilsiniz acaba ankarada hangi doktorlarla calisiyorsunuz genelde koklear implant icin sakincasi yoksa yazarmisiniz
    yanlis anlasilmasin doktorum levent sennaroglu cok iyi alaninda taninmis bi doktor ama belki baska doktorda lazim olabilir sirasinda

Üye
    BahaBp100 Avatarı

Son Giriş
    04.08-2011
    Saat
    15:50
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet Levent bey hem Türkiye'de hem de yurt dışında baya bilinen ve takip edilen bir cerrah.
    Ben de genelde Hacettepe, Gazi, Numune, Dışkapı, Etlik Araştırma hastanelerinde çalışıyorm.. Tek tek doktor söyleyemem tabi bana düşmez değerlendirmek ama hacettepe zaten çok iyi, ama dediğin gibi yine de alternatif olsun dersen Gazi yi deneyebilrsin, sonuçta 2side unv hastanesi olduğu için sistemler benzer, senin için daha kolay olur
    senin implantın çıkmış ya, ne sebepten çıktı? tekrar CI takılamıyor mu sen mi istemiyorsun?
    kaç yaşındasın? hala Levent bey takip ediyor seni sanırım?
    5yıl baya da olmus, şimdi bazı şeyler teknolojiler daha iyileşti, doktorlarda çok çok fazla yapıyorlar artık. Belki bir kez daha konuşmayı deneyebilirsin bence??
    Levent Beye güven bence..

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    111
    Verilen Beğeniler
    167

tesekkur ederim artik kokleardan yana defteri kapadim kapamasinada su 1bucuk cm cikan elektrod canimi sikiyor levent beye gidecegimde artik ogretm uyeleri ozelden muayene ve ameliyat
    ekonomik durum meselesi kulagim agrisada bugunlerde bakalim iste hep hep koleastotam ameliyati oluyorum artik bu benim derdimde koklear cikarilan kulagim cok cok cok feci cinliyor ona cihazda takilmiyor bende iste kemik iletimle bu cinlamayi bastirabilirmiyim diye hayallere daliyormuyumne
    size cok tesekkur ederim sakin ola eger sizi uzduysem ozurlerimi kabul edin lutfen
    insanlara yararli sey icin ugrasip duymayan insanlarin duyduktan sonra gozlerinden okudugunuz mutlulugu gorun

Üye
    BahaBp100 Avatarı

Son Giriş
    04.08-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gerçekten bende yardımcı olmak istiyorum
    çünkü Ankara da ameliyat olan ve saonrasında cihaz takılan kişilerdeki mutluluğu görünce insan çok seviniyor

ama senin için kemik iletimi olmuyor işte maalesef keşke yardımcı olabilsem..
    Sen yine de b Levent Bey e tekrar görün sonra bir daha düşün, + ve _ lerini düşün, hemen ameliyatı reddetme bakalım..

herkese iyi geceler

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    111
    Verilen Beğeniler
    167

yaaa gokce ben ankarada medelin kapisini cok asindirmisimdir hatta hatta ersin beyin yanina dalar yasaklamalarina ragmen egitim diye yolunu gosterin diye az datsizlamamisimdir
    hi hi hacettepede arkadaslarla gorusuyoruz olucak veya sen konusmayi biliyosun dan ileri gitmemistir
    koklear cikarilan kulaga bidaha koklear takilabilseydi herhalde profesor levent sennaroglu gibi alaninda bir numara doktor bunu bana yapmazmiydi zannediyorsunuz
    size diyorum kokleada elektrodlari tamamen alamadilar ameliyatta 5 yil sonra simdi her tarafi kapali kulagin arkasindan elektrod cikti
    cocuk bebek kulaginda o nazik koklear ne kadar saglam durur benim bile ki cok ozenli kullanirim her seyimi iki bi kablo hasat olurdu 130 lira bayilirdim teee o zamanlar

hatta benimle beraber 3 4 yas arasi bi kucuk kiz ayni gunlerde medel taktirmisti beraber hastanede yatmistik onunda koklear implanti alindi 1 yil kadar sonra
    hastanelerde hep karsilastik kizcagizin hic konusmasi olmadi melil mahzun boynu bukuk sessiz sadasiz oturusu hic gozum onunden gitmez
    onada levent beye getirdiler obur kulagina tekrardan implant yapildi hicbi fayda gorememesine ragmen
    annesi hemen bi duyan cocuk olsun diye bi cocuk daha dogurdu o kadina cok kizmisimdir neden bunu bakmadan hemen bi cocuk daha yapiyosun diye

Üye
    BahaBp100 Avatarı

Son Giriş
    04.08-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kızlar selam tekrar;
    gökçe piyasa satış fiyatımız Medel ile aynı ama yedek parçayı hala ofise gidipte soramadım valla.. bu arada ameliyat sonrası destek kesinikle çok çok önemli, dediğin gibi bu iş öyle implantı ver git değil ömür boyu destek söz konusu.. bence bizde kesn başlarda yeni yapılanmanın verdiği o tecrübesizlikle hatalar yapmışızdır, şimdide bence mükemmel olamasak da çok çok daha iyiye gidiyoruz (en azından ofise gelen, telefonla arayan kişilerden aldığım ggeri bildirim bu şekildee) Sonuçta ne kadar çok büyürsek, ne kadar çok kişi çalışırsa, insanlara o kadar çok detsek olabiiriz. Bu böyle bir döngü..
    bu arada Kayseri de ek değil, bir çok yerde böyle maalesef yeterli sayıda merkez ok. Ankaradakielr bencede şanslı bu konuda.. aslında kayseride olması konusuda devlete talepte bulunulsa hemen açılır bence snuçta Abdullah Gül oralı bence bir kaç talep toplayıp ilgili mercilere iletin, oradaki eğitim araştırmada da implant yapılacak artık sonuçta herkesn ihtiyacı var..

Shukufe, ya senin ameliyat olduğum zaman ve şimdi benced çok farklı. o zamanlar sektörde değildim ben ama izlediğim kadarı ile acayip gelişmeler yenilikler var..sonuçta bunlar teknolojik cihazlar ve de bildiğimiz gibi teknoloji sürekli gelişiyor chazlar daha sağlam, daha şık daha güzel. mesela bizim Nucleus dünyada tasarım ödülü almış biliyor musunuz, ve bu baya önemli bir ödül her alanda . merak ederseniz :

red dot online: Life science and medicine

doktorların tecrübe ve vaka sayıları da arttı. artık daha iyiye gidiyor.. işalah herşey daha iyiye gider.
    istersen ofise gel, tabi önce bizim odyologlarla konuşuyum sana yardımcı olabilecekleri bir durum var mı sorayım? istersen böyle bir şey ayarlayabiliriz. bide sen neden ankarada eğitim merkezi bulamadın ki??

bu arada bu forum konusunu açan arkadaş hiç girmiyor herhalde bize hiç cevap yazmadı

kızlar selam tekrar;
    gökçe piyasa satış fiyatımız Medel ile aynı ama yedek parçayı hala ofise gidipte soramadım valla.. bu arada ameliyat sonrası destek kesinikle çok çok önemli, dediğin gibi bu iş öyle implantı ver git değil ömür boyu destek söz konusu.. bence bizde kesn başlarda yeni yapılanmanın verdiği o tecrübesizlikle hatalar yapmışızdır, şimdide bence mükemmel olamasak da çok çok daha iyiye gidiyoruz (en azından ofise gelen, telefonla arayan kişilerden aldığım ggeri bildirim bu şekildee) Sonuçta ne kadar çok büyürsek, ne kadar çok kişi çalışırsa, insanlara o kadar çok detsek olabiiriz. Bu böyle bir döngü..
    bu arada Kayseri de ek değil, bir çok yerde böyle maalesef yeterli sayıda merkez ok. Ankaradakielr bencede şanslı bu konuda.. aslında kayseride olması konusuda devlete talepte bulunulsa hemen açılır bence snuçta Abdullah Gül oralı bence bir kaç talep toplayıp ilgili mercilere iletin, oradaki eğitim araştırmada da implant yapılacak artık sonuçta herkesn ihtiyacı var..

Shukufe, ya senin ameliyat olduğum zaman ve şimdi benced çok farklı. o zamanlar sektörde değildim ben ama izlediğim kadarı ile acayip gelişmeler yenilikler var..sonuçta bunlar teknolojik cihazlar ve de bildiğimiz gibi teknoloji sürekli gelişiyor chazlar daha sağlam, daha şık daha güzel. mesela bizim Nucleus dünyada tasarım ödülü almış biliyor musunuz, ve bu baya önemli bir ödül her alanda . merak ederseniz :

red dot online: Life science and medicine

doktorların tecrübe ve vaka sayıları da arttı. artık daha iyiye gidiyor.. işalah herşey daha iyiye gider.
    istersen ofise gel, tabi önce bizim odyologlarla konuşuyum sana yardımcı olabilecekleri bir durum var mı sorayım? istersen böyle bir şey ayarlayabiliriz. bide sen neden ankarada eğitim merkezi bulamadın ki??

bu arada bu forum konusunu açan arkadaş hiç girmiyor herhalde bize hiç cevap yazmadı

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    111
    Verilen Beğeniler
    167

sevgili bahaBP reddot tasarim odulu iyi biside tasarim kulak duyurmuyor koklear implantin risklerini yoketmiyor helede benim yasadigim ameliyatlara acilara kaybettigim kulak yapima tuz biber olamuyor dimi
    cikan elektrod nasil alinacak ve bana ne gibi zarar verir veya vermez
    bu cikan elektrod kapali yerden durtup cikabildiginden beyin gibi hayati bir organada yolculuk edebilir bence bu ne kadar olasi
    ne yapilabilir
    eger bu sorularima cevap verebilirseniz ankarada merkezinize sevinerek kosarim
    yanlis anlamayiniz; siz siyaset bilimi mezunu oldugunuzdan bazarlama ve insan iliskileriyle mesgulsunuz o isleri yapiyorsunuz sanirim firmanizda
    elciye zeval olmaz bu sorularima cevap verebilirseniz tesekkurlerimi sunarim

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    111
    Verilen Beğeniler
    167

ben hep yaziyorumya gokce koklear implant takilan kulak dis islemciyi takabildiginiz kadar kulaktir
    hatta cok az bi isitme kirintisi kalmiyor dis islemciyi takmadiginiz zaman o ameliyatli kulaginiza bir daha isitme cihazi takamazsiniz hicbir ses duyamazsiniz ameliyat olacaklar bunu goze almali bizlere bu hic soylenmedi ilk koklear gazilerine
    egitim icin koklear implantin ayarlarini yapan JULIE KOSANER kendisi uzman odyolog olur bana gosterdigi yol; bir sahife s z f li kelimeleri arkamdan birinin soylemesi tektek bende bunu tekrarlamamdi
    cunku konusmayi biliyoruz
    koklear implantin egitimi konusmayi bilmeyen bebeklere konusmayi ogretmek bu bizlere erisemeyecegimiz konusmayi iyi anlama eitimi hic degil bunu bilin

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    111
    Verilen Beğeniler
    167

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: shukufe Mesajı Gör
    sevgili bahabp reddot tasarim odulu iyi biside tasarim kulak duyurmuyor koklear implantin risklerini yoketmiyor helede benim yasadigim ameliyatlara acilara kaybettigim kulak yapima tuz biber olamuyor dimi
    cikan elektrod nasil alinacak ve bana ne gibi zarar verir veya vermez
    bu cikan elektrod kapali yerden durtup cikabildiginden Beyin gibi hayati bir organada yolculuk edebilir bence bu ne kadar olasi
    ne yapilabilir bana bi oneriniz varmi bahabp 100
    eger bu sorularima cevap verebilirseniz ankarada merkezinize sevinerek kosarim
    yanlis anlamayiniz; siz siyaset bilimi mezunu oldugunuzdan bazarlama ve insan iliskileriyle mesgulsunuz o isleri yapiyorsunuz sanirim firmanizda
    elciye zeval olmaz bu sorularima cevap verebilirseniz tesekkurlerimi sunarim

bana bı onerınız varmı baha

Üye
    Gulsen44 Avatarı

Gerçek Adı
    Gülşen
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: BahaBp100 Mesajı Gör
    Sevgili Ansızın,
    İstanbul ofisimizde işitme testi yapabilmek için gereken sistemler bugun itibari ile kurulmuş durumda. yaklaşık 1 hafta sonra orada çalışan 2 odyolog arkadaşımızdan radevu alarak testinizi yaptırabiliriz.Ben size irtibat telefonu ve randevu için önümüzdeki hafta bilgi vereceğim.
    Sevgili BahaBp; Halen sizden haber bekliyorum? Kayıplara karıştınız

Üye
    ortasekerli Avatarı

Son Giriş
    12.09-2017
    Saat
    14:48
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Benim iki kulakta zarlar delit.otit media var.yani orta kulak iltihabı.ameliyatla iltihaplar temizlendi.sorun yok.akıntı yok.ama kalıb kulakta durunca havasızlıktan tekrara iltihap yapıyor.aslında vertikasyon diye bir şey var.delik açytırdım kalıba hava girsin diye yinede oluyor.takmayınca iltihap geçiyor.çözüm önerilerinizi bekliyorum.

Üye
    mysterious Avatarı

Son Giriş
    11.11-2013
    Saat
    21:06
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynı sorunu bende kulak arkası cihazın kalıpla yaşamıştım yeni kanal içi cihazda artık bu sorun yok çünkü kanaliçi cihazın nano kaplaması var yani diğer kulak arkası kalıplara benzemiyor..

Üye
    duanca Avatarı

Son Giriş
    18.05-2012
    Saat
    09:53
    Yaşadığı Yer
    edirne
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende kulak arkası cihaz kullanıyorum ve 2 sene önce benimde kulağımda sürekli kapalı kalmadan dolayı ağrılı şekilde iltihap çıkmıştı doktora gittiğimde bu iltihaplar vakumla temizlendikten sonra doktorun yazdığı bir antibiyotik ve eczanede hazırlanan karışım şeklinde damla sıvı ilaç yazdı, bunu kullandım ve yaklaşık 2 hafta da iltihap ortadan kalktı. sonra ki cihazımda kulak kalıbında hava deliği açıldığı için sanırım iltihap tekrarlamadı, bilginize.

Üye
    Murat81tr Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    03.03-2017
    Saat
    17:26
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sorun biopor kalıptan kaynaklanıyor olabilir. Bazı insanların biopor kalıba karşı alerjisi olabiliyor. Buna bağlı kaşıntı, mantar, sulanma, iltihap gibi sorunlar oluşuyor. Bu sorun binde bir gibi bir durum. Sert kalıp yaptırmayı deneyiniz, hiçbir sekilde alerjik durum riski yoktur.

Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234