Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 47 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    lisedeyken işitme kaybı bariz bir hal alınca, 19 yaşımda üniversiteyi kazandığımda ilk cihazımı almaya gitmiştim.. içimde senin şu anda hissettiğin hisler yoktu çünkü daha iyi duyacaktım ve daha iyi eğitim alacaktım... nitekim öyle de oldu ve hiçbir zaman işitme cihazı kullanmaktan kompleks yapmadım... aksine işitme cihazı kullanan birisi olarak kendimi özel hissettim.. istediğimde kapatıp kafamı dinledim, istediğimde açtım... şimdi 43 yaşıma ramak kala, keşke daha iyisi olsa da taksam diyorum...

ilgi gösteriyorlarmış, uzaydan gelmiş gibi davranıyorlarmış banane.. ben kendi hayat kaliteme bakarım.. işitme cihazı kullanmak benim hayat kalitemi yükseltiyorsa, gerisi bir araba boş laf... yani "lafügüzaf"...

benim yaşıma geldiğinde bu günleri anımsayıp, gülüp geçeceğinden eminim...

zira o zaman ya bu tür endişelerini tozlu raflara kaldırmış olacaksın, ya da tıptaki gelişmelere bağlı olarak işitme sorunu denen bir şey zaten ortadan kalkmış olacak, kimbilir...

Üye
    iremsu Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gamlı... zaman zaman hepimiz abuk şeylere kafayı takıyoruz.
    normaldir...

ama sen işitme cihazı ile duyuyorsan kafana takacağın tek şeyler;
    para,kız,dersler vs den biri olsun tammı...ilerlerse ilerlesin alırsın
    vergi indirimi olursun erken emekli bu arada da bak bakalım en ıyı neyi yapabiliyorsun? yaptığın şeylerden hangisi sana keyif veriyor?
    yaşamın güzelliklerini başka şeylerde ara...ortaya çıkan kötü şeyleride değiştiremiyorsan bırak öylece kALSIN

kokleara bakacağım bende şu emeklilik işim bi bitsin hele

Üye
    Gamlı Baykuş Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:21
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben de yavaş yavaş kullanmaya başladım.öncelikle sesler daha detaylı olmaya başladı.mesela 3. kattan sokaktan geçen kişilerin konuşmalarını duymakla birlikte parça parça anlayabiliyorum da .sonra kör noktalarda arabanın sağdan mı geldiğini soldan mı geldiğini çok daha iyi ayırt edebiliyorum,hatta ayırt ediyorum,daha önce 10 metre öteme gelmeden anlayamazdım.
    sonra evde ayağımda çorabım varsa onun sürtünme seslerini,kıyafetin hışırtılarını,ve merdivenden inerken ellerimi duvara sürtersem onun sesini duyuyorum.

ANCAK HALA UZAKTAN KONUŞULANLARI ANLAMIYORUM,SINIFTAKİLER SINIFIN BİR UCUNDAN BİR UCUNA RAHATÇA MUHABBET EDEBİLİYOR ((

@Anti Oksidan:bazı konularda benzer şeyler yaşamışız ama herhalde sizinki daha da kötüdür çünkü siz iyi duymak ne biliyorsunuz da
    benim bu konuda 2 tane endişem vardı biri estetik görüntü idi,bu sorunu çözer gibi oldum,taktım kulaklıkları çıktım dışarı.ancak trafik gürültüsünden kafam şişti kuşlar,çocukların bağırması,hatta kaldırımdan yürüyen adamın yerde duran pet şişe kapağını tekmelemesinin sesi...inan rahatsız oldum seslerden.
    sesler yüksek gibi geliyor ve bunun kulağıma zarar vereceği düşüncesindeyim.
    bunu başka bir konuya da yazdım da :
    şimdi 100 desibel civarı sesler kulağa zarar veriyor.benim kulak zarım falan da normal bir insan zarı gibi.şimdi benim işitme cihazım fazladan ses veriyor ve hali ile daha çok yoruluyor kulağım?bu da uzun vadade işitmenin zayıflamasına,hatta zarar görmesine neden olmaz mı?
    şimdi ben işitmememi düzelteceğim diye kulaklarıma zarar vermeyeyim?bu arada cihazım naida V sp Jr.

bu hayat bizim için hiç adil değil.ne güzel insanlar var hiç ama hiç sorunu olmayanlar.benim sorunum başkalarının yanında hiç kalıyor hatta.onların benim ne suçum var ?ben ne yaptım da bunu hakettim?çoğu insan ne yaptı da bunları haketti?bir de yetmiyormuş gibi bütün bunları neden türkiye gibi bir ülkede çekiyoruz ...

an itibari ile kulak çınlamalarım başladı,uzun süredir sol kulağım çınlamıyordu ama şu an rahatsız edecek kadar çınlıyor.zarar verdi herhalde.

Üye
    yasemin33 Avatarı

Son Giriş
    24.04-2010
    Saat
    11:41
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba ben yasemin 2 yıl kadar bir zamandır sag kulagımda ani işitme kaybıyaşadım bu 120 db civarında duyma kaybı.birçok dr gittim ama kulaklık fayda vrmez dediler.ben dinlemedim abi gittim bir medikalciye bişeyler denedi ama fayda vermedi ben şimdi kulaklık takmıyorum,kulagımdaki sesten aşırı rahatsızlık duyuyorum,diger kulagımda da aynı sorunları yaşamaktan korkuyorum,herne kadar beni sag kulagımla duymam yetsede hayat yaşama tarzımı çok zorluyor,daha önce impant taktıran biri varmı aranızda,yardımcı olursanız sevinirim.veya bu şekilde işitme kaybı yaşamış şu an kulaklık kullanan varmı?cvp yazarmısınız hepinize geçmiş olsun.iyi günler

Üye
    yagmurr Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sanane!
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gamlı arkadaşım buraya geç gelmişim şuan bende 18 yaşındayım msjımı okur musun bilmiorum ama senle aynı düşüncelere sahibiz
    ben kızım ve cihazlarımı saçlarım ile kapatıorum gerekli olmadıkça kimseye işitme engelli olduğumu sölemem ve aynı sen gibi bende dikkat çekmek ve özel muamele istemiorum! bana özel davranılmasından nefret ediorum mesela ben iyi duyayım die bağırarak konuşulmasından hiçç hoşlanmam
    bu yüzden saklıorum bende hep ayrıca içine kapanık bir kızım çok arkadaşım da yok herkesle konuşmak da istemiorum ve son msjında dediğin gibi hayat adil deil evt biz ne yaptık da bunu hak edioruz diorum bende ne suçumuz vardı ki
    ama bir yandan da düşününce bizden daha beter olanlar hiç duyamayanlar var onlara bakarsak biz çok şanslıyız halimize şükretmeliyiz
    yinede işte ben kendimi fazla dinliorum ve bu durumumdan dolayı
    çoğu zaman rezil olduğumda fln yani evde ağlıorum
    sonsuza kadar bu cihazla dünyada tüm denilenleri doğru dürüst anlayamadan yaşayacağım için sürekli içine kapanık bir kız olduğum için
    normal insanlar gibi olamadığım için
    inş. üniversitede bu tür sorunlar yaşamam da normal insanlar gibi istediğim mesleği olabilirim Allah yardımcım olsun
    ayrıca bendede kulak çınlaması var en büyük problemimde bu zaten hiç gitmiyor kulaklarımdan
    işitmemi engellemeye çalışıyor gibi çok duyuyorum bazen

Üye
    Gamlı Baykuş Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba, 2 yil aradan sonra gece gece gelecek kaygisi sikintim basti ve bir zamanlar boyle bir konu actigim aklima geldi. Simdiki durumumdan bahsedeyim: Su an ulkenin ortalama ustu universitelerinden birinde gazetecilik okuyorum, evet ironiye bakin ki gelecek olarak duymanin da onemli oldugu bir meslek sectim. 2010-2012 yillari arasinda toefl seviyesinde ingilizce ogrendim ve su an okuldaki egitimim de ingilizce. Bu sene 2. Sinifa gectim. Farkindaysaniz bayagi degisiklikler oldu. Ama bir sey hala ayni, kulaklik takmiyorum, isin kotusu ihtiyacim olmadigini da dusunmeye basladim. Ve hala zarar verecek korkusunu da atlatamadim. En son mayis ayinda cebimde kalan son paralarin bir kismi ile kulakligima yeni bir kalip yaptirdim. Ama gene takmadim. Simdi ise saclarimi uzatiyorum, subattan bu yana kestirmemistim, umarim sac uzattim bahanesi ile takarim. Bu sorun olacak takintim yuzunden psikolojik destek almayi da dusundum, ama psikolok kulak burun bogaz doktoru olmadigi surece bana hic bir sekilde faydasi olacagini dusunmuyorum. Annem doktor, defalarca kulak burun bogaz bolumunde calisan arkadaslari ile konusturdu beni ama gene de fayda etmedi. Bu gun gene dank etti, beni nasil bir gelecek bekliyor diye, isitme kaybi olan gazeteci, pek olacak bir sey degil. Ogretmenlerim de bunu bilmiyor, acikcasi senden gazeteci olmaz demelerinden korkuyorum. Bir yandan sansli bir yandan sanssiz olmama uzuluyorum. Ailecek durumunuz iyi, istememe ragmen arabam dahi var, bana her zaman yardimci olacak ailem de var, ama o kulak isi hayattan zevk almami engelliyor.

Üye
    kalben Avatarı

Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    11:42
    Yaşadığı Yer
    Zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hayretler icinde kaldim quzel kardesim. Ben de isitme enqelliyim. Zamaninda bu enqelim yuzunden cok karamsar baktim hayata ama usundum nereye kadar surecek bu karamsarlik. Biz bu dunyaya aci cekmek icin mi qeldik? Tabii ki hayir. Sahip olduqumuz nice ozelliklerimiz var kimbilir belki farkinda deiliz.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

ooovvv birakin kendinize acimayi hayat hic duymasakta guzel size yemin ediyorum cok konusulanlari dudak okumadikca anlamam
    buda hep benim dedigim
    canim isterse dinler konusurum ama bide hosuma gitmeyen biri veya olay olursa dikkat etmeyince duymayan ben hicbir sekilde konusmalari dinlemem ohh ben icimdekileri soylemisimdir iste isitme kaybinin faydasi

Üye
    kalben Avatarı

Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    11:42
    Yaşadığı Yer
    Zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

helal sana

Üye
    Gamlı Baykuş Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Su ana dek ara sira cozumler bula bula okulda da farkettirmemeyi becerdim. Mayista konferans vardi, konferansa gelenlerden ad soyad ve eposta adresi aliyorduk. O gurultude bunu yapmam da zor oluyordu. Dedim yanimdakilere de hic ugrasmayin biz yazarsak daha yavas olur, git kirtasiyeye 10 tane kalem al, sonra oburune de anket kagidindan 10 ar tane daha cikar dedim, sorun cozuldu ayni anda 10 kisi kendi ismini ve kendi e posta adresini cok daha hizli ve dogru bir sekilde yazmaya basladi, biz de rahatladik, arkadaslarim da bana resmen sukretti, ama rahatim duskun oldugum kadar isim soyad vereni anlamakta zorlandigim icin de boyle bir sey yaptigimi bilemediler tabi.

Üye
    cenhan038 Avatarı

Gerçek Adı
    Cengizhan
    Son Giriş
    31.12-2012
    Saat
    16:55
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba
    gamlı baykuş bende işitme özürlüyüm bende kullanıyorum işitme cihazını ve çok memnunum
    sana tavsiyem nedir biliyormusun sen böyle gittikçe ilerde işitme sorunundan daha çok onun yanına ilave olarak psikolojik sorunlarınla uğraşırsın bu genç yaşında bu kadar kendine acıman hayata bakış açısını değiştirmemen sana ilerde ağır faturalar kesebilir

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

55 60 db ısıtme kaybında bu kadar karamsarlık kendıne acıma olursa yandı bu arkadas ınsanlar duymadıgını saklayanlara kafası basmayan aklı kıt gozuyle bakabılıyorlar ısıtme engellı oldugunu bılmedıklerınden dogrusu ya ısıtme cıhazını pasa pasa takarak gerılmeden konusmaları anlamayı ısıtme cıhazını gostererek ısıtme kayıplı oldugumu gostererek daha sagır desınlerde aklı kıt muamelesı yapmasın ınsanlar bence
    gercı 55 db ısıtme kaybıda neymıs bırazıcık zorlanır ama herbıo seyı guzelce duyargel zaman gıt zaman ısıtme kaybı yukselınce goruyum ben onuınsanlara kon usurken ılk ben agır ısıtıyorum dıye acıklama yaparak ısıtme cıhazını kurtarıcı gorur

Üye
    twilight Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:46
    Yaşadığı Yer
    Başkent
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    29

kullanmazsan bencede kaybedersin o kulaklarını. Düşüncelerin çok saçma...

Üye
    Gamlı Baykuş Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu karamsarlik zaten ileride ilerleme korkusundan.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    olacakla olecege care ytokmus

ben sol kulagımı koklear ımplant yuzunden heba ettım dımyata pırı nce gıderken evdekı bulgurdan oldum
    sımdı 95 db olan kulaga cıhaz kullanıyorum konusmaları dudak okuma yoluyle anlıyorum
    sende bu duydugun gulerı dolu dolu yasa ılerlerdsede bılgısayar var cep telefonunda sms var ısıtme cıhazı var var oglu var o zaman caresı bulunuyor
    nıye duydun gunlerı zehır edıyorsun kızlar yasam gezme unıversıte daha ne ıstıyorsun yasamaya bak

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon