Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123
Toplam 38 mesajın 31-38 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bosverin cannancigim nasilrahat ediyorsan oyle yap
    isitme cihazi saticilari kac cihaz daha satabilirlrse onlara kar
    doktor odyocu milletide bilgic
    biz sagir olanlara is verseler bile az para verirler
    devlet desen ne engelli hakkinda nede isitme cihazi parasi verirken soyle bi yardimci olmuyo
    essek gibi caliscaz isitme cihazlarina para yetstirmek icin her seyimizden kisacaz
    sankiaman allah duyabiliyozmu
    nerde iste ses yuksek
    anlayabilenler isitme kaybi az olanlar
    bazen insani deprasyona sokar bu meret
    bir tane isitme cihazida ses yukseltiyo iki taneside oyle
    birde yuksek ses dinleye dinleye cihazi cikarinca dahada sagir olmamiz cabasi

Askıda Üyelik
    yelizzz Avatarı

Gerçek Adı
    ......
    Son Giriş
    11.05-2016
    Saat
    00:30
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cannan iş yerinde kullan cihazı evde cıkar cihazını ki kulagın hava alsın evde takmasanda olur cnm

Üye
    cannan Avatarı

Gerçek Adı
    canan
    Son Giriş
    19.11-2017
    Saat
    20:07
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kızlar odriyocular ne derse desin ben kendime göre takiyorum. Yelizciğim bende işte takmaya çalışıyorum bazen takmıyom ama bu aralar takıyorum cihazımı.
    Shukufe bizde bu sorun oldukca ne cihazlar deneriz kimleri zengin ederiz bilmem allah yardımcımız oldsun

Üye
    Gamlı Baykuş Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:21
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gereğinden fazla yükseğe ayarlı olursa işitme kaybını ilerletebilir demissiniz...
    gereğinden fazla olduğunu nasıl anlarız?

bir de kulak şimdi 120 desibelden fazlasında zarar görmeye başlıyor değil mi?
    şimdi 120 desibeli 60 gibi duyan birisine kulaklık verince kulak zarar görmüyor mu cihazın kulağa verdiği ses yüzünden?

zaten biz duyduklarımızı az anlasak da kulak zarımız falan normal birisinin duyduğu şekilde çalışmıyor mu yani diğerleri gibi sese aynı şekilde tepki vermiyor mu?o zaman o kulağa fazladan 70 küsür desibel vermek uzun vadede o kulağı işlemez hale getirmez mi?

bende de işitme kaybı var sağ 55 sol 72.kulaklık takmıyorum genellikle ne bileyim işitme kaybım ilerleyecek diye korkuyorum :s

Üye
    Kalbiselim Avatarı

Gerçek Adı
    abdül
    Son Giriş
    24.08-2016
    Saat
    19:31
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

Tembelleştirmez...

Üye
    Gamlı Baykuş Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:21
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yukarıdaki soruyu 5 ay önce sormuştum hala merak ediyorum ?

Üye
    al bunu Avatarı

Son Giriş
    21.04-2015
    Saat
    21:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

agır işiten birinin tüylü hücreleri hasarlı olur. cihazı kaybın kadar acarak normal dyma seviyesine getirtmeye calısılır yani demek istedigim bu tuylu hucreleri hareketlendirmek için kaybın kadar yukseklikte ses verilmesi lazım. kulak zarın normal işitenle aynı olablr ama işitme sinirlerin aynı degil. ama dedigin gbi normalden fazla ses acarsan işitme kaybın artabilir. normal bir insanın surekli gece kulubne gittigini dusun..
    tembellestirme konusu ise; eger bir kulagınız normal standartlarda duyuyorsa digerinde kayıp varsa, kayıplı olana cihaz taarak saglam olanı tembellestrebilirz. diger turlu tembelleştirme olucagını sanmıyorum aksine işitme kaybı olan birisi cihazı takmayarakdan sesleri unutup kulagını tembellestrebilir bu da sesleri anlama esigini dusurur.

not: uzman degilim, 5 yıllık tecrubelerimden ve supersonik mantıgımdan esinlendim..

Üye
    ÇÖL ÇİÇEĞİ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    işitme cihazı duymaya yarayayan bir alet. Cihazı kullandığımız zaman güç duyan bir kulağa duyabileceği eşikte ses gönderiyorsun. Bu sebeple kulağımız aşırı ses almadığından duyabileceği kadar eşikte ses aldığından kulağa zarar vermiyor. Kulak belli lbir zaman sonra cihazın eşiğindeki sese alışıyor. Cihazı çıkardığımız zaman sanki eskisinden daha az duyuyor hissine kapılıyorsun. Ben cihazın duymayı güçleştirdiğini düşünmüyorum.
    Ben 1999 dan beri cihaz kullanıyorum. Aslında iki kulakta sorun var ama bir tanesi bana yetiyor. Ve yıllardır cihazımın ayarında değişiklik yapma durumum olmadı. HAla aynı şekilde ilk aldığım zamanki gibi kullanmaya devam ediyorum.
    Eğer güç duyuyorsan, işitme cihazıyla bu problemi çözebilirsin. Cihazın tedavi edici yanı olmadığını, daha iyi duymayı sağladığını düşünüyorum.
    Bir arkadaşın dediği gibi olay kulak içi tüycükleriyle alakalı bir durum.

Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123