Sayfa 8 / 10 İlkİlk ... 45678910 SonSon
Toplam 138 mesajın 106-120 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    referans verdigin aidin salih takilip fayda gorulen koklear implanti cikarindinimize aykiri diyen birisiyken sen tutmusun benim koklear implanta bakisim hakkinda ahkam kesmeye
    sodayla kanser bilem tedavi eden siz zihniyetliler sulukle sagirligi yok edeceksiniz nasisakapatalim tip fakultelerini.

Üye
    emre03 Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    04.09-2015
    Saat
    01:32
    Yaşadığı Yer
    afyon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@shukufe

aidin salihin her dediği mükemmel değil ama hastalıkların nasıl oluştuğu nu anlattığı kısım güzel bir de amacım birilerine laf sokmak ya da görüşlerini eleştirmek değil koklear meselesinde söylediğim sizin koklear hakkında görüşleriniz değil oradan yola çıkarak siz ne alternatif tıp denilen meseleye ne de modern tıbbın getirdiğine sıcak bakıyosunuz kendi kafanızda ne kurduysanız artık aynı babam gibi adam kendi kafasında bi şey kurdu mu kim ne derse deisn ( Not salık konusyla ilgili değil genel)

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

sulugun isirirken tukuruk bulasigindan meted umacak,insan varsa bilemem. iyyyggg.ustelik parada kaptir guzel bi aids, cuzam, kan hastaliklarini verdiginiz paralarla kazanirsiniz

Üye
    emre03 Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    04.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    afyon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@shukufe

ya cevap yazmayayım diyorum ama tutamıyorum kendimi işin açıkcası sülük sinirsel işitme kaybında etkilimidir değilmidir bilmiyorum ama bi çok rahatsızlığa iyi geldğini biliyorum ve sizin sülükler hakkında hiç bi bilgiye sahip olmadığınızı da böylece gördüm sülüklerden kolay kolay bi şey bulaşmaz kullanım metoduna göre sadece kendi bünyesinde bulundurduğu bi bakteri varsanırsam sülük bırakmadan bıraktırmaya çalışırsanız ve sülük kusarsa o zaman o geçiyo ki o da çok zayıf bi bakteri sıkıntı çıkarmıyo onun dışında dikkat edilmeyince elbeteki sıkıntı çıkabilir sonuçta kanla ilgili bi şey ve zaten belli noktalara tuttutrulmaması gerkir mesela direk damarların üzerine gibi bu konuda bilgili olan birierine yaptırmak lazım onun dışında yapılan denylerde sülüğe enjekte edilen aids virüsünü sülük güçlü bağışıklık sistemiyle etkisiz hale getirmiş nötrlemiştir yani sülükler başkasından hastalık alsa bile etkisiz hale getiriyor ayrıca bu iş için bir sülük bir defa kullanılır sülükler bir defada kendilerine 6 ay yetecek kan emerler dikkat etmek gerekir bi sülüğü bidaha kullanmamak ki zaten kullanamazsınız ayrıca sülük kan emmekten ziyade kan emerken salgıladığı enzimler ile tedavi eder hacamat daha çok toksinlerin dışa atılmasını sağlar umarım saçma sapan yorumlar yazmayı bırakıp biraz araştırmayı denersiniz

Üye
    strazyevsk Avatarı

Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    20:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    3

Birileri çıkıp derse benim kaybım 70 db idi sülük falan filan sonrası 30 db oldu . Ertesi gün yaptırmassam en adiyim .

Ama şu an ki diyaloglar ezbere dayalı tamam hacamatın falan bir yığın faydası varda .Olay kafaya yapılıyor .Beyin bu beyin doktor bile olmayan adamlara beynini emanet etmek ne kadar akıl karı acaba ?

Denemek isteyenler önden buyursun faydası olursa bende geliyorum arkadan .

Üye
    emre03 Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    04.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    afyon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@jutenyam

jutenyam yaptırmış tam rakmlar üzerinden olmasa da sonucu da açıklamış denemek de fayda var bence kararımı verdim ilk fırsatta deneyeceğim ama burda yapan yok başka şehire gitmem gerekebilir daha işini bilenlere yaptırmam için

Üye
    Reddawn Avatarı

Son Giriş
    16.03-2016
    Saat
    00:35
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@jutenyam

Arkadaşlar eğer sülük ten içimizden birileri fayda görsün; Eminim ki Shukufe en önce yaptırmak için gider.Bu implantı bu kadar hepimizden daha iyi bildiğine göre demek ki bu sorundan en fazla şikayetçi olan o.Konuyu gereksiz tartışmalarla dağıtmak yerine bu işin araştırmalarını yaparak bilgi alış verişinde olalım.Bu daha iyi olacak.

Jutenyam !bu tedaviden sonra sizdeki değişiklikleri herkez ilgi ile bakmaya başladı.Lütfen bizlere bazı açıklamalarda bulunun ki bizde buna göre yönlenelim. Hangi şehirde yaptırdınız, hangi bölgelere yaptırdınız.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

shukufe sagirsa salakmi zaten kansizlik var azcik kanimi suluge icirecek kadar aptal degilim ayrica bortu bocekten igrendigim kadar hicbiseyden igrenmem

Üye
    asadas05 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:49
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    0

hacamat ile tedavi olmak mümkün mü?
    var mı bilgisi olan?

Üye
    Dj36can Avatarı

Son Giriş
    27.08-2016
    Saat
    15:32
    Yaşadığı Yer
    Kars
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese selam ben aranıza yeni katıldım yaklaşık 10 gün önce küçük bir çınlama ile başlayan durum sağ kulagimı kaybetmeme neden oldu. Sol kulakta da 80 db kayıp vardı yıllardır. Şimdi doktorum sağ için koklear implant sol icinde cihaz öneriyor. Bu konuda ne yapmam gerek. Hangi cihaz bana uygun olur bunu nasıl seçerim. Birde Bu çınlama nasıl kurtulurum. Bir saniye bile kesmedi. Şimdiden teşekkürler

Üye
    dünyam Avatarı

Gerçek Adı
    Nur
    Son Giriş
    04.08-2017
    Saat
    22:43
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Kulakları çınlayıp iyileşenler varsa neler yaptınız

Üye
    Bir_umuttur_yasamak9 Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    20:15
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sensorinöral işitme kaybı için yaşlanma kulaklarında çoğumuzun olduğu tipte bir tedavi yoktur. En azından henüz değil. Ancak daha önceki yayınlarda yazmış olduğum gibi, öncü bir tedavi yolda olabilir. Buna CGF166 deniyor. İşitme kaybı için ABD'de insan denemeleri geçiren tek gen tedavisi budur ve erken raporlar umut vericidir. İşte ilerleme raporu.

Saç
    Hücreleri Ulusal Sağlık Enstitüleri

Önce küçük bir geçmiş. Sensorinöral işitme kaybının çoğunun nedeni oldukça basittir. Yaşlandıkça saç hücrelerini, kokleadaki titreşim dedektörlerini kaybederiz ve saç hücrelerini kaybettiğimizde işitme kaybederiz. Yaklaşık 30.000 kişiyle doğarız ve sizi gürültüye bağlı hasar, ototoksik ilaçlar veya erken yaşa bağlı işitme kaybına yatkın hale getiren genler yüzünden farklı oranlarda kaybederiz.

Onlar gittikten sonra geri dönmezler. Ancak CGF166 saç hücrelerinin rejenerasyonunu tetikleyebiliyor gibi görünüyor.

Atoh1 olarak bilinen, memelilerdeki kıl hücrelerinin embriyo aşamasında büyümesine neden olan bir geni kullanıyor ve daha sonra kapanıyor. CGF166 ile, atoh1, kokleadaki hücrelere bağlanan ve saç hücrelerinin yeniden büyümeye başlamasını söyleyen zararsız bir virüse eklenir.

Fareler ve maymunlar için çalıştı. Şimdi Novartis, insanlar için de geçerli olup olmadığını görmek için denemeler yapıyor. Bunlar, öncelikin güvenlik olduğu ve çalışıp çalışmadığının belirlendiği Phase 1/2 denemeleridir. Denemeler üç merkezde yürütülüyor: Baltimore'da Johns Hopkins, Kansas'ta Kansas Üniversitesi ve New York'ta Columbia Üniversitesi.

Dr. Lawrence Lustig
    Columbia Üniversitesi

Columbia davalarını yürüten Dr. Lawrence Lustig ile konuştum ve ilerleme hakkında cömertçe bir güncelleme yaptınız.

İlk hasta 2014 yılında CFG166 almış ve toplam 45 hasta üzerinde planlamışlardı. Ancak şu ana kadar sadece 11 kişi tedavi altına alındı. Lustig ve meslektaşları için hayal kırıklığı düşük bir sayı. Nedenine sordum.

"Aday olan hastalar bulmaya çalışırken karşı karşıya olduğumuz konulardan biri, dahil etmek için kullandığımız çok kısıtlayıcı kriterlerdir. Temel olarak aday olan herkes aynı zamanda bir koklear implant adayıdır. Bu düzeyde işitme kaybınız olması gerekir. Ama eğer çok ağırsa, artık artık adaysın. Dolayısıyla bir ciddiyet penceresi içinde olmalısınız.

İkinci olarak, işitme kaybınız için belirli nadir genetik koşullara (Usher Sendromu gibi) sahip olamazsınız.

Ve sayı üç, bu seviyede işitme kaybına sahip çoğu kişinin zaten bir koklear implant almış olması. "

CGF166'nın geniş bir klinik kullanıma girmesi durumunda bu kısıtlayıcı kriterler gevşetilebilir, ancak şu an için Dr. Lustig'in belirttiği gibi "FDA uygun bir şekilde dikkatli olmakta, çünkü bu herkesin bir gen terapisi çalışması yapmayı ilk kez yaptığı" dedi.

Ayrıca şu ana kadar hiçbir hastada büyük bir sorun yaşanmadığını bildirdi.

Prosedür kulak kanalını aşağıya doğru indirmeyi ve kokleaya erişmek için timpanik zarı (kulak tamburu) ayırmayı içerir. CGF166'yı vermek için kokleada bir delik oluşturmak için bir lazer kullanılır. Dikkat çekici bir şekilde, sadece 30 dakika sürüyor ve hasta aynı gün eve gönderildi.

Şimdiye kadar elde edilen sonuçlar umut vericidir. "İşitme kazandıran birkaç hasta var, bu yüzden kesinlikle teşvik ediyoruz."

Her şeyin iyi geçtiğini varsayarsak, CGF166 ne zaman daha geniş bir kullanım için onaylanabilir?

"En azından birkaç yıl olacağını söyleyebilirim. 3. Aşama bir çalışma yapmak zorundayız. Hastaları bulmanın zor olduğu ve işi hızlandıracağı için işe alım için yalnızca ek merkezler eklemeyi umuyoruz "dedi.

Parmaklar geçti. Duruşmaya aday olduğunuzu düşünüyorsanız, ABD Ulusal Sağlık Enstitüleri sitesine gidin : CGF166 klinik denemeleri.

Ayrıca, Novartis ile doğrudan iletişime geçebilirsiniz : Novartis CGF166 denemeleri.

Kayıt için hak etmedim. İşitme halen çok iyi.

Sensorinöral işitme kaybı için yaşlanma kulaklarında çoğumuzun olduğu tipte bir tedavi yoktur. En azından henüz değil. Ancak daha önceki yayınlarda yazmış olduğum gibi, öncü bir tedavi yolda olabilir. Buna CGF166 deniyor. İşitme kaybı için ABD'de insan denemeleri geçiren tek gen tedavisi budur ve erken raporlar umut vericidir. İşte ilerleme raporu.

Saç
    Hücreleri Ulusal Sağlık Enstitüleri

Önce küçük bir geçmiş. Sensorinöral işitme kaybının çoğunun nedeni oldukça basittir. Yaşlandıkça saç hücrelerini, kokleadaki titreşim dedektörlerini kaybederiz ve saç hücrelerini kaybettiğimizde işitme kaybederiz. Yaklaşık 30.000 kişiyle doğarız ve sizi gürültüye bağlı hasar, ototoksik ilaçlar veya erken yaşa bağlı işitme kaybına yatkın hale getiren genler yüzünden farklı oranlarda kaybederiz.

Onlar gittikten sonra geri dönmezler. Ancak CGF166 saç hücrelerinin rejenerasyonunu tetikleyebiliyor gibi görünüyor.

Atoh1 olarak bilinen, memelilerdeki kıl hücrelerinin embriyo aşamasında büyümesine neden olan bir geni kullanıyor ve daha sonra kapanıyor. CGF166 ile, atoh1, kokleadaki hücrelere bağlanan ve saç hücrelerinin yeniden büyümeye başlamasını söyleyen zararsız bir virüse eklenir.

Fareler ve maymunlar için çalıştı. Şimdi Novartis, insanlar için de geçerli olup olmadığını görmek için denemeler yapıyor. Bunlar, öncelikin güvenlik olduğu ve çalışıp çalışmadığının belirlendiği Phase 1/2 denemeleridir. Denemeler üç merkezde yürütülüyor: Baltimore'da Johns Hopkins, Kansas'ta Kansas Üniversitesi ve New York'ta Columbia Üniversitesi.

Dr. Lawrence Lustig
    Columbia Üniversitesi

Columbia davalarını yürüten Dr. Lawrence Lustig ile konuştum ve ilerleme hakkında cömertçe bir güncelleme yaptınız.

İlk hasta 2014 yılında CFG166 almış ve toplam 45 hasta üzerinde planlamışlardı. Ancak şu ana kadar sadece 11 kişi tedavi altına alındı. Lustig ve meslektaşları için hayal kırıklığı düşük bir sayı. Nedenine sordum.

"Aday olan hastalar bulmaya çalışırken karşı karşıya olduğumuz konulardan biri, dahil etmek için kullandığımız çok kısıtlayıcı kriterlerdir. Temel olarak aday olan herkes aynı zamanda bir koklear implant adayıdır. Bu düzeyde işitme kaybınız olması gerekir. Ama eğer çok ağırsa, artık artık adaysın. Dolayısıyla bir ciddiyet penceresi içinde olmalısınız.

İkinci olarak, işitme kaybınız için belirli nadir genetik koşullara (Usher Sendromu gibi) sahip olamazsınız.

Ve sayı üç, bu seviyede işitme kaybına sahip çoğu kişinin zaten bir koklear implant almış olması. "

CGF166'nın geniş bir klinik kullanıma girmesi durumunda bu kısıtlayıcı kriterler gevşetilebilir, ancak şu an için Dr. Lustig'in belirttiği gibi "FDA uygun bir şekilde dikkatli olmakta, çünkü bu herkesin bir gen terapisi çalışması yapmayı ilk kez yaptığı" dedi.

Ayrıca şu ana kadar hiçbir hastada büyük bir sorun yaşanmadığını bildirdi.

Prosedür kulak kanalını aşağıya doğru indirmeyi ve kokleaya erişmek için timpanik zarı (kulak tamburu) ayırmayı içerir. CGF166'yı vermek için kokleada bir delik oluşturmak için bir lazer kullanılır. Dikkat çekici bir şekilde, sadece 30 dakika sürüyor ve hasta aynı gün eve gönderildi.

Şimdiye kadar elde edilen sonuçlar umut vericidir. "İşitme kazandıran birkaç hasta var, bu yüzden kesinlikle teşvik ediyoruz."

Her şeyin iyi geçtiğini varsayarsak, CGF166 ne zaman daha geniş bir kullanım için onaylanabilir?

"En azından birkaç yıl olacağını söyleyebilirim. 3. Aşama bir çalışma yapmak zorundayız. Hastaları bulmanın zor olduğu ve işi hızlandıracağı için işe alım için yalnızca ek merkezler eklemeyi umuyoruz "dedi.

Parmaklar geçti. Duruşmaya aday olduğunuzu düşünüyorsanız, ABD Ulusal Sağlık Enstitüleri sitesine gidin : CGF166 klinik denemeleri.

Ayrıca, Novartis ile doğrudan iletişime geçebilirsiniz : Novartis CGF166 denemeleri.

Kayıt için hak etmedim. İşitme halen çok iyi.

Üye
    tanjugunduz Avatarı

Son Giriş
    19.08-2017
    Saat
    18:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dostlar başılığı sonuna kadar okudum size kısa bir sorum olacak ami iştime kaybı yaşadım hiberbarik tedavisi ve kortizol fayda verdi internette biraz araştırdım eğer hiperbarik tedaviden yüzde 40 fayda alınmışşsa ikinci kez bişr 20 seans daha alınabilir yazıyor . sizce tekrar 20 seans daha girmelimiyim ? yoksa alacağım maksimum faydayı aldım daha fazlasına gerek yok mu ?

test sonuçlarından pek bir anlam çıkaramadım . 3 test sonucum.

1 şubat : sol hava 0 kemik 0
    sağ hava 58 kemik 48

11 şubat : sol hava 0 kemik 0
    sağ hava 53 kemik 43

2 mart sol hava 6 kemik 5
    sağ hava 45 kemik 39 sağ kulakta orta derece SNİK var diyor sonucumda.

Üye
    PrestigeMan Avatarı

Son Giriş
    30.10-2017
    Saat
    15:14
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bende yaklaşık 8 10 sene olmasına rağmen bir çözüm bulamadım. Yaklaşık benim problemim de forumda yazıldığı gibi işitme kaybı ve çınlama zil sesi gibi 7/24 saat buna çözüm bulabilen arkadaş var mı? Lütfen yazabilir mi ?

Üye
    login Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:21
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    12

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sülüklere kesinlikle kefilim.İşe yaradığını bizzat biliyorum ancak işitme tedavisinde kullanıldıklarını hiç duymadım.Biri çıkıp anlatırsa önyargılı yaklaşmam.
    Günümüz tıbbının ne kadar aciz olduğu ortada..Pek çok ciddi hastalığa çare yok..Var dedikleri de kimi zaman hikayeden ibaret oluyor...Özellikle işitme kaybıyla ilgili onyıllardır hiçbir olumlu gelisme yokken alternatif tıbbın daha fazla gündeme gelmesini gayet doğal buluyorum.

Sayfa 8 / 10 İlkİlk ... 45678910 SonSon

LinkBacks (?)

1. 17.02-2011, 15:26