Sayfa 2 / 10 İlkİlk 123456 ... SonSon
Toplam 139 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    cok neseli yaziyorsun iremsu neseni bozmayayim ama
    tinitus icin doktorlarin birsey yapicagini ummuyorum cunku sinirlerin harabiyetinden oluyor
    yok dersenki bazi kisa donem cinlamalar geciyor
    o cinlamalar kulakla ilgisi pek olmayanlardir bence
    omrum boyu cekiyorum bu cinlamalari
    koklear implanta veda ettikten sonrakiler ohhh cinlamanin dev anasi
    ustelikte klak tikali soyle cok guclu bir isitme cihazi veya volkmen takayim cinlama seslerini bastirsin desemde oyle bir sey yapilmiyor
    benden tavsiye olabildigince sesle bastirin cinlamayi yoksaymaya calisin bu olene kadar bizimle ya alisacagiz ya alisacagiz

Üye
    duymazay11 Avatarı

Gerçek Adı
    ayhan
    Son Giriş
    13.10-2015
    Saat
    09:09
    Yaşadığı Yer
    Bilecik/Söğüt
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İremsu
    Hastane işitme kaybını raporunu bana hiç vermedi direk defterdarlığa kendi gönderdi.
    Ordanda Ankara' göndermişler.Ne kadar sordumsa bana cevap vermiyorlar.
    test de okuduğum sol 75 sağ 102. dp başka da bildiğim yok.

Üye
    duymazay11 Avatarı

Gerçek Adı
    ayhan
    Son Giriş
    13.10-2015
    Saat
    09:09
    Yaşadığı Yer
    Bilecik/Söğüt
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İnşaallah soykankaan
    Senin ağzında hep bal aksın.Zaten şu an ikinciye gitdi rapor.
    dediklerine göre bi şey anlamamışlar.Şimdiki rapora ne diyeceklerini merakla bekliyorum.

Askıda Üyelik
    yelizzz Avatarı

Gerçek Adı
    ......
    Son Giriş
    11.05-2016
    Saat
    00:30
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben de işitme engelliyim amaki hiç takmıyorum kafama iremsu sende takma kıss böle daha iyi be herşeyi duysam ne olacakki bölesi iyi valla ALLAH beterinden korusun gine burda o kadar engelli varki şükürler olsun halimize şükür edelim bence

Üye
    thedenizfeneri Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Ergün
    Son Giriş
    06.04-2017
    Saat
    23:17
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ/DARICA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yaklaşık olarak 15 senedir içinde bulunduğum nörofibromatozis 2 hastalığı yüzünden 2002 yılından itibaren her iki kulağımdada 7 gün 24 saat hiç susmayan çınlamalar var.sanki kulağımın içinde cırcır böceği ötüyor.sol kulağım zamanla total işitme kaybına kavuştu.sağ kulağım ise orta derecede kayıpla beni idare etmeye çalışıyor.hastalığımdan dolayı tedavisi yok.bu ötmelerin azalmasını sağlayacak bir ilaçta yok.hiçbirşey kullanmadım.ama fazla gürültüye maruz kaldığımda,sinirlendiğimde ötmeler dahada artıyor.valla ben alıştım.bu konuda bir şikayetim yok..ama internet üzerinde bu konuda araştırma yaparken bir haber dikkatimi çekti.ve paylaşmak istiyorum.ne kadar doğru bilemem....

Odiomed Kulak Çınlamasına Son Veriyor

iremsu
    Misafir Üye
    iremsu Avatarı

oooh hoş gelmişsiniz hepiniz,
    sukufe umutsuz olmamaız için sürü sepet var ama umutlu olmamamıza engel değil...pes etmiyeceğiz bak arkadaş sinirlenmeyin çınlama artıyor diyor.
    doğru bu yazıyı büyültüm çocuklarımın odasına asıyım ....

arkadaşlar çok yorgunluk olmadan yürüyüş yapın.(yürüyemeyen arkadaşlar kusura bakmayın sizede klasik müzikle kitap önereceğim tamammı nora roberts /judıth mclaught biri aşk-macera diğeri tarihimsi aşk yazarları hepsinin sonu güzel bitiyor merak etmeyin sonu kötü bitenleri asla okumam seyretmem...şimdi bizim duymanlara dönüyüm.)
    ben geçen senenin sonunda tam 6/10 km yürümeye başladım hergün koşu bandımda var yağmurlu havalar için evde ama vaz geçtim.yağmurda bile dışarda yürüyorum bahane üretmeyin yürüyün.
    bu bende antikorların atılmasını sağladı olumsuz enerjı defetti....hatta yorgunluğu bile aldı ama bunun faydasını ıkı haftadan sonra görüyorsunuz.
    tuz...doğru tespit.denizfeneri(yaa adını değiştirsene geçenlerde köşe yazarının yazısı geldi aklıma kerizfeneri diye...şaka haa alınıpta bişeyleri katmayın yazıya)
    acıbadem profl.üregen miydi neydi soyadı bana liste verdi çınlamayı artıran
    -soda
    -alkol
    -sigara
    -kuru yemiş(kayısı hariç)
    -kabızlık (yasak)
    -kahve
    -hazır çorbalar
    -cola falan gibi asitli yiyecekler

----------

aklıma geldi sukufe bak umutsuz olmayacağız geçen gazete vardı.Çengelli iğne köşesi hangi gazete hatırlıyamıyorum sözcü,vatan,posta olabilir hurriyet veya sabahta (nekaldı geriye ha ha neysem)
    kolları doğuştan olmayan bazılarının ayaklarıda yok resim yapmışlar.Manyak güzel gerçeksi bulabilieseniz bakın kımısı ayağını kullanmış kımısı dişlerini kımısı doğuştan kımısı sonradan kazayla engelli olmuş.

acayip moral oldu belkı resim yapar meşhur olur haklarımızı ararız medyada .Kursa gitmek isteyenler parayı düşünenlere ismek var istabulda bedavaya veriyor...

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

hay allah iyiligini versin iremsuuu
    kelimeleri igip bukup ole guzel gulduruyorsunkiii
    thdenizfenerinin yazdilarina tesekkurler
    gercii odiomed firmasi boleee ilan vererekten haketmis biz tinitustan cekeneri iremsunun kerizfeneri yapiyoo
    hic ole bisiye inanasim yok
    olucak bisimi lazer bu
    kalemle evde kendi kendini lazerlicen
    iyide biz duymasakta afedersiniz keriz gibi yolunmayi hakediyormuyuz
    zateneeee isitme cihazlari icin yolundugumuzzzzzzzz

iremsu
    Misafir Üye
    iremsu Avatarı

sukufe lazere gülme o başta verdiğim o alman doktor varya lazerle düzeltmiş işitmeyi
    ınceleyın bende tetkıklerımı gönderdim gelin demişti ama eşim bir senedir doktorları yasakladı bana...gıtmediğim kımse kalmadı diye değil gittikten sonra çok ağladığım için

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

iste doktorlarda bizi keriz zannediyo
    ben duymuyorum diye hep gittim her tedaviyi yaptirdim harfiyen dediklerini yaptim salakca
    bugun sifir elde var sifir degil eksiii eksiiiii
    enson koklear implant yapalim dedi doktorum
    sole guzel duycan bole bidaha hic masraf etmicen ben cekimser oldukca;kucukler icin o riskler sen kemik gelisimini tamamlamis bireysin hiiic korkma demisti
    olduk olmasina basima bisuru dert sardim
    sakin uzgunde olsam bi sekilde alistigim sagirligima veda ettim sandim
    hastaneden 6 ayda bir ameliyatlar olmaktan antibiyotik kullanmaktan gina geldim en sonund implant kendi kendine cikti
    bana ne deseler
    implanti takani bunyen kabul etmedi
    implanti alan o doktor yanlis ameliyat yapti
    bendesen insanliktan cikmis kadar uzuldum tekrar sagirliga donunce
    artik bide kolastotam derdi bas donmeleri
    gel obur kulaginada iplant takalim diyolar
    yooook allahtan gelsin siiiiz geri durun doktor milleti

iremsu
    Misafir Üye
    iremsu Avatarı

sukufe şu implant olayını açsana..nerde yaptırdın doktorunun ismi neydi neden antibiyotik kullandın ...çünkü bunu yapıpta menun olmayan bir seni duydum ya!tepetaklak oldum
    yıktın bütün dünyamı bitti
    kahır dolu yazılarıma hazır olun suçlusuda aha bu sukufedir

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

cok ozur diliyom iremsu senin moralinin bozulmasina sebep olduguma sen sitelerde koklear implant ovenlere cok inanma derim pzar kuvvetli
    implant saticilari doktorlar bundan cok nemalaniyorlar
    hastanelerde cok gordum ben kucuk cocuklarin implantlarini aldirdigini iltihapta dolayi tedavi gorduklerini inanin ne kadar uzuldum hic kimseue onermem ben implanti
    isteyen ovsun isteyen yersin gunes balcikla sivanmaz asikar cunkum
    gole maya caliyorlar ya tutarsa
    implanti yapan doktoru soruyorsunuz turkiyede ilk implant yapan doktorlardan
    alani hacettepede levent sennaroglu
    sizde dudak okuyun olan isitmenizle mutlu olun bakin ne guzel sizi seven deger veren bir esiniz ogundugunuz iki yavrunuz icin

Üye
    papiraov Avatarı

Son Giriş
    22.11-2015
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar özellikle burada yazılanları okuyorum.iremsunun başına gelenler aslında komik görünüyor ama bence değil çok tehlikeli ve cahilce yapılmış hareketler görüyorum.(tahsilli olduğu halde).benim görüşüme göre iremsu sizin ki bence psikolojik.öncelikle WOLKMEN vb. kulaklıkla hiç bir şey dinlemeyeceksiniz.gürültülü ortamdan uzak duracaksınız.bu çağımızda yediklerimiz içtiklerimiz denetimsiz kullandığımız ilaçlar dahi yeni bir hastalığa davet ediyor.yani besinlerimizi doğru güvenilir yerden almayı.kullanacağımız ilaçları iyi dr.lar işini bilen dr.lardan istemeyi bilmeliyiz.bu işlerde iyi olan olmayan var.işitme kaybınız ne tür bir kayıp düzeltilecek olanlar var.olmayan var.örneğin sinirsel işitme kaybı tedavisi zor.birde
    sonu rın ,jın... le biten ilaçları kulanmayın.mesala panaljın,aspirin vb...ama eş değerde başka ilaç almalısınız.birde cerrahpaşa hastanesindeki kbb ana bilim dalı başakanı prof. e görünseniz.bence yapmanız gerekenler ve yapmamanız gerekenler var.bunları bilip sağlıklı nasıl yaşanabilir.öyle bir rota çizerseniz sorunlarınızı bir nebze hafifletirsiniz.''ÜZÜNTÜYÜ BIRAK YAŞAMAYA BAK''

iremsu
    Misafir Üye
    iremsu Avatarı

papiraov şimdi eğitimli cahil oluyorsun hatta olmak için can atar hale geliyorsun
    ben cerahpaşa prof.lerinden cengiz yağız ve ahmet beye gittim.Hiberbarik cengiz bey ozonu ahmet bey önerdi ve hepsinin muayehanelerine gittim.haydarpaşa numunenın prof.erol egeliye,hacettepenin profu ergin beye med amerikandaki kkbprofuna ...hiç yılmaz dı galiba acıbademde ki prof.üregene acıbademdeki mehmet ali ydi sanırım bunu dışında bağdat cd.deki bir uzmanz dünya hastanesinde ki hakan akçine kızılayda ki avrupa yakasındaki hatta tınunutus web sitesinin doktoru adını unuttum ama isteyene tetkıklerden bulur yazarım memoriel hastanesinin uzmanı özel marmamara hastanesinin prof . gebzede ki anadolu hastanesinde ki uzman...................

ikitane daha vardı ama onlara bır kere gıttıği için hiç hatırlamıyorum...

aynı senın gibi psikolojık diye yaklaşan (sen değil dr için l)lavuk dr biri benim tam 5 psikiyatris ve bir psikolog doşmamı cipram,cipraleks,anıfranel,zanaks ve lustral kullanmama neden oldu. Al ilacı bak keyfine misali beni evin uyuyan kedisine cevirdi...
    hacettepedeki abr testinden sonra sorunumun psikolojık değil fizyolojık olduğu sonucunu çıkardılar
    ama antıdeprasan yüklemesi yaptıkları için pat diyede kesemedim...çünkü kes diyen doktor yüzünden panik atak başladı....
    bunları sana ufurukçüye alternatifi tıba yönelin diye yazmıyorum zaten arkadaşım
    amaç boşa kürek çekmekte değil ..sen nekadar oku nekadar paran olursa olsun
    dermansız derde düştünmü dpktorlarda hastalık yoktur hasta vardır diye hepsi uzmanlığını konuşturmaya kalkınca fosssss çıkan sonuçlar seni sürüklüyor
    dedim ya umuda yolculuk....misali

Üye
    papiraov Avatarı

Son Giriş
    22.11-2015
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

zaten türkiyede doğru düzgün psikoloğ yada psikiyatri yok.sadece paraya çalışıyorlar.yanılmıyorsam bir tek memorial hastanesi bu işte uzman gerisi hikaye ama dediğim gibi sen kendin psikoloğ olacan gürültülü ortamdan stresten uzak duracan.çok aşırı ilaç kullanmak başka hastalıklara sebep verir.burdan yazmak kolay ama bunu yaşayan bilir. ateş düştüğü yeri yakar diye bir laf var.olayların pozitif yönünden bakmaya çalış.allaha çok dua et.namaz kıl.yapıyorsan manevi olarak rahatlıyacaksın bak göreceksin.bir tek allahtan umut kesilmez.gerisi size kalmış.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    papirov
    isminle tezat inanisin
    genede guzel yazmisin
    doktorlara inancim sifir allaha inaniyor ondan umuyoruz
    ama hazreti eyyup bile sikayet etmis
    bizlerinde arada isyanimiz normal

Sayfa 2 / 10 İlkİlk 123456 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 17.02-2011, 15:26