Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 17 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    KaramsarCocuk Avatarı

Son Giriş
    17.11-2014
    Saat
    18:08
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar;

Aranıza yeni katıldım, 17 yaşındayım 9 yaşında kulak problemi geçirmiş birisiyim konuşmam gayet düzgün ancak normal cihazla duyuyorum cümlelerin nerdeyse tamamını ayrıt edemiyorum. Sağ kulağım %100 duymuyor normal işitme cihazıda fayda vermiyor sol kulağımda %90-%95 civarı duymuyor ve cihaz takıyorum.

Hacettepeye gittik biyonik kulak önerdiler ama ben pek sıcak bakmıyorum, çünki geri dönüşü olmayan bir ameliyat taktıran bir kaç kişye sordum memnunlarmış acaba taktıran varsa memnunmu? Gerçek kulak gibi konuşmaların tamamını ayrıt edebiliyorlarmı? cep telefonu ve normal telefonla sorunsuz konuşabiliyorlarmı? çok merak ediyorum.

Birde başka ülkelerde sinir ameliyatı yapıyorlarmı, ameliyatı çıkarmı veya imkansızmı göz nakli olduğu gibi kulak naklide varmı? İşitme engelliler okuluna gitmedim kendi kendime az buçuk dudaktan okuyabiliyorum ama yetersiz geliyor.

Yinede halime şükrediyorum ancak kulak problemim acayip derecede beni bunalıma sürüklüyor. Bilgilendirirseniz sevinirim.

Saygılar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Bu konuda tecrübeli arkadaşlar görmedi sanırım. Görünce yazarlar...

Bizim meo var kullanan (meo duy sesimizi! ), gayet de memnun. Telefonla konuşmaktan tut, sanırım her türlü işlevi gerçekleştiriyor.

Konuyla ilgili: www.engelliler.biz/forum/viewtopic.php?t=2895
    ve bu: www.engelliler.biz/forum/viewtopic.php?t=8599
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    KaramsarCocuk Avatarı

Son Giriş
    17.11-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sağolasın abicim, biyonik kulak ile ilgili tüm mesajları okudum zaten.. Ama kafamdaki soruları kendi konumda sildirmeyi uygun gördüm

İlginiz için tşkler, 5 mesaj atmadığımdan pm yollayamıyorum arkadaşa..

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

bıonık kulak
    ne kadar umıtlerle korkularla heyecan masraf kafamda bır suru soru ısaretıyle amelıyar masasına yatmam hayatımda en pısman oldugum karar
    amelıyattan sonra 2 ay heyecanla merakla nasıl duyacagımı bekleme devresı
    dıs parcalar takılıp cok guzel duyarak muthıs bır sevıc
    e kanıksadım artık konusmayı ama ben en cok telefonla duymak ıstemıstım sesler bagırıyor madenı madenı ben anlamıyorumkı telefonu
    olsun sokaktan gecenlerın konusmasını ıkıncı kat penceresınden duyabılıyorım hayret sevıncle dınlıyorum
    parkta cocukların cıglıkları anneee babaaaa kusların otmelerı havuzun fıskıyesı
    duydugum seslerle sarhos mest olmus saskınlıkla duymak boyle bırsey dıyorum
    bardagıma cay doldururken aaa boyle sırr dıye ses cıkarıyormus dıye hayret edıyorum
    toplumdan ınsanlardan bucak bucak kacan ben artık kımı yakalarsam bır ıkı kelıme olsun konusma fırsatını hıc kacırmıyorum
    benden mutlusu yok
    aradan 6 ay kecınce amelıyat yarası acılıp ıltıhap antıbıyotık tedavılerı kac kere kapatma amelıyatı olmadı gene nuks
    en son doktor alalım bunu dedı ben dayanabıldıgım kadar dursun sagırlıga donmek ıstemıyorum dedım
    doktorumu odyologumu hıc dınlemedım
    bırgun muthıs bır agrı ımplant bolgesı acılmıs bıraz panıkle doktora kostum 15 gun acılarla kıvrandım en son alındı ımplat
    amelıyat masasına yatarken agladıgım kadar hayatımda agladıgımı bılemıyorum
    amelıyattan kalkınca coook mutsuz oldum bıldıgım bıldıgım dudak okumayıda unutmusum 7 yıl ımplant kullanırken

Üye
    KaramsarCocuk Avatarı

Son Giriş
    17.11-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gerçekten çook üzüldüm dostum

Sağlık gibisi yok Allah yar yardımcın olsun. Biyonik kulak ile çok mutlumuydun cep telefonu ile filan normal konuşabiliyormuydun?

Anlamadığım bir noktada; mesajında biyonik kulak 6 ay durdu demişsin, sona doğruda "7 yıl ımplant kullanırken" tam olarak anlayamadım tekrar genemi taktılar?

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

altı ay sonra kulak arkası acıldı ımplant mıknatısı bıraz daha arkada oluyor o mıknatıs 7 yıl sonra kendı kendıne cıktı yanı ben mecburen sonlandırdım ımplantı
    menenjıt tehlıkesıne ragmen korkuylada olsa duymayı sectım hep amelıyatla doktor kapadı ıltıhap oldukca antıbıyotık hastane benım mekanım oldu
    sızde benım gıbı en cok telefonla konusmayı ıstıyorsunuz galıba
    ısıtme sorunu uzun sururse ımplantın faydasıda sınırlı oluyor beyın ısıtmeyı unutuyor
    sen ıllada ımplant dersen duymayan kulagına yaptır
    90 95 desıbelıde kaybedersen kı bu rıske ben olsam hıccc gırme ben telefonu cep telefonunu maalesef hıc kullanamadım

Üye
    meopius Avatarı

Son Giriş
    30.07-2010
    Saat
    15:50
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Geldim ancak...
    shukufe; acil geçmiş olsun. Yaşadıkların çok az insanı kapsıyor tıpki benim gibi. Benim sorunum cihaz bozuktu ama sesleri tanımadığım ve bilmediğim için bozuk olduğunu farketmedim. Israrla hecelerin konuşma seslerin ve diğer makina seslerin aynı tonda çıktığını söyledim. Tam 14 ay ısrarla aynı ses diye direttim. Mesela arabamın sesi ile kağıt hışırtı sesi aynı tonda geliyordu. Kapı zili, kağıt hışırtısı, eşimin bağırması, telefon çalması, araba motor sesi, fren sesleri aynı tonda aynı oranda geliyordu. ayırt edemeyeceğimi söyledim. Bana psikolojik teşhiş koydular. sesleri duymama yetisi kullanıyor falan dediler. İmkansız dediler sesleri ayırt etmememem mümkün değilmiş. ama cihazın bozuk olduğunu 14 ay sonra söylediğinde özürlerini asla asla kabul e tmedim.

Ama hayat bu: İnsan hata yapabilir....

İmplant Cihazı(biyonik kulak) ile eşim gayet memnun. Kullanan benim ama eşim gayet memnun ciddiyim. Cihazı kullanan benim ve ben memnun değilim ama eşim gayet memnun. Eski kulak arası cihazdan daha farklı olduğunu eşim size ispatlar ben değil..

Şuan halim ile Cep telefonu ile eşimle konuşabiliyorum, ev telefonu ile de rahatça konuşabiliyorum. Televizyon seslerini ayırt edebiliyorum. Eşimin kime bağırdığını da ayırt edebiliyorum. Bıyıklı amcaların konuşmalarını dudak okuma alışkanlığından vazgeçmesem bile yine rahatça ayırt edebiliyorum.

Ama geri dönüşü olmayan bir ameliyattan çıktım. Bir kere karar verdim, iyice düşündüm taşındım. Ne kaybederim dedim: Ve nihayet kararımı verdim. Siz bizim görüş ve tecrübelerimize bakarak karar vermeyin.

Önemli olan hayatta ne istiyorsunuz bilin.

KAramsarçocuk sen daha 17 yaşındasın, iyiyi doğruyu ayırt edebilecek durumda değil isen, aile büyüklerinden yada güvenebileceğin birinden fikir almalısın. Duymak istiyorsun kişiliğin ve azmine göre 6 ayda telefon kullanabilecek duruma gelebilirsin. ama unutma ki geri dönüşü olmayan bir yol. Hayat senin dolayısıyla vereceğin karar da senin elinden çıkmalı. Zorlamamalıyız.

Kulak nakli olsa da bende isteyebilsem. ama bu devirde kulak nakli mümkün değil sadece dış kulak nakli mümkün.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

aaa meo esın nasıl memnun olmasın sagıra laf anlatmak deveye hendek atlatmak
    ısıtme cıhazı hıc ımplant gıbı anlayamıyorum seslerı duyuyor ama sesı hıc omazsa ımplant gıbı beynımı tırmalamıyor
    karamsar kardes bu 90 95 desıbelle mutlu olmaya bak bence
    ımplantı kaybedınce kulak cınlamasından oluyorum bıde elektrodlar ıcerde kaldı
    ımplantı taktırana kadar yanında doktor fırma bırsuru ınsan oluyor
    ımplatı kaybedınce bı kendım cektım bu acılşarı fırma mırma hak getıre onlar doktorlar kazanacakları paraya bakar

Üye
    KaramsarCocuk Avatarı

Son Giriş
    17.11-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hepinize yardımlarınız için çok tşk ederim, benim kulak hep çınlıyor zaten alıştım artık

Bide bu alet sürekli bozuluyormu? Bozulunca 1 ay filan cihazsızmı duracağım?

Hocam birde ben urfadayım hiç kimse bilmiyor bu cihazı, ailem tutturmuş yaptır yaptır diye ben korkudan araştırma gereği duydum..

Üye
    meopius Avatarı

Son Giriş
    30.07-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

shukufe,

İmplant kararı nasıl aldın?

Üye
    meopius Avatarı

Son Giriş
    30.07-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

KaramsarCocuk,

Ailen kararında daha iyiler sanırım. Çocuklarının geleceğini hesaplarlar, iyi yada kötü herşeyi biliyorlar ise bence çekinme derim.

90-95 desibele kadar duyabiliyorsun madem. shukufe'nin dediğinin aksine ölü kulak bunlar, Çok iyi duymazlar.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

herkez televızyon basında aıle ahbap cevremız es dost herkes konusuyor gulusuyor yanlıs anlamayın aılede bır ben ısıtme sorunlu hıc sagır yok ayıp bırseymıs gıbı lanse edıldı buyuklerım tarafından kımse anlamasın duymadıgımı hep dıkkat et dıkkat et kos yetıs herkesın elınde telefon ben yalvarırım ısım olunca telefon ısıme bakın
    yıllardır gıttıgım kulak amelıyatımı yapan doktorum gel sana ımplat yapalım deyınce hemen havaya gırdım

Üye
    meopius Avatarı

Son Giriş
    30.07-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok kötü....
    Geçmiş olsun shukufe....

doktorlar bana inansaydı ve cihazımın bozuk olduğunu anında farketseydi bende kusursuz dünyada olduğuma inanacaktım. Doktorun yaptığı hiç affedilir gibi değil anlarsın beni..

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

genede sanslısın en sonunda ısıtmenı ıyılestırmıssın hep mukemmel dudak okumamla sukredıp yasasaydım dedım 6 aydır eskısını yerıne koyamıyorum o kadar dıkkat etmeme ragmen benımde ısıtmem 95 ds ama resound canta dıjıtalımle cok olmasada ıyı anlıyorum doktor bu kulaga yapalım dedı ımplantı bıdahamı tovbeler tovbesı

Üye
    KaramsarCocuk Avatarı

Son Giriş
    17.11-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    shukufe; büyük geçmiş olsun inşallah en kısa sürede sağlığına kavuşursun olmazsada öbür Dünya'da mükafatını görürsün.

Peki bu olay durduk yeremi oldu? Mikrop kapmasından dolayımı oldu bence bir nedeni olması lazım.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

LinkBacks (?)

1. 16.09-2010, 12:58