TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 28 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Pluvia Avatarı

Gerçek Adı
    Sahranil (1983)
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:36
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2.486
    Verilen Beğeniler
    6.533

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Benim 1ay nolcak nerdese önce az çınlamayla başladı sonra sol kulak ağrıdı sağlık ocağına gittim antibiyotik yazdı işe yaramadı.kbbye gittim oda bişi yok dedi yolladı.geldim gene sağlık ocağına gene baktı kulağa az basınç var dedi damla yazdı antibiyotik hap pek düzelme yok çınlama geliyo gene ince ses bu basınç nasıl yok olucak ilaçla düzelmiyo galiba

Ömrümü yedi bu kulaklar işitmede bozuldu

Üye
    Sametbey55 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:24
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Öncelikle geçmiş olsun benimde her iki kulakta sürekli çınlama mevcut nereye gittiysem geçmedi doktorlar alışacaksın dedi

Üye
    Bahtsızbedevi18 Avatarı

Son Giriş
    11.04-2021
    Saat
    22:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    11

Vasküler yani damarsal kaynaklı olabilir ya da orta kulak iltihabı filan geçirdin mi ya da sinüslerinde sıkıntı var mı gittiğin KBB doktoru odyo ve emar istedi mi istemediyse başka doktora git kulak konusunda acele et bence evet

Üye
    Pluvia Avatarı

Gerçek Adı
    Sahranil (1983)
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2.486
    Verilen Beğeniler
    6.533

@Bahtsızbedevi18

Yazdığım gibi

Yeni emar yok

İşitme kaybı var zaten

Üye
    Bahtsızbedevi18 Avatarı

Son Giriş
    11.04-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    11

Benim sol kulakta 16 yıldır 3 4 farklı ses var bu kulağın çok hassas bi organ olduğunu 16 yıl önce 16 17 yaşlarındayken anladım ihmale gelmez yani hayatımda ilk ve tek kez inşallah son kezdir basit sol orta kulak iltihabı geçirdikten sonra uğultu ve çınlamalar başladı banyoda kulağıma su kaçmıştı o zamana kadar çınlama gibi en ufak sorunum yoktu ancak kendimi bildiğimden beri her iki kulakta da yüksek sese tahammülüm yok

benim dış kulak yolum diğer insanlara göre çok hafifi daha düzmüş yani sesler daha fazla direkt geliyor kulağıma bunu bi KBB uzmanı farketmişti konserlere clublara tıkaçsız gidemem hilti matkap ile çalışılan yerlerde duramam kaynak sesi ambulans sireni gibi seslere tahammül edemem evde 3 4 farklı kulak koruyucularım tıkaçlarım var endüstriyel olanından bile var askerde atışları tıkaçsız yapmadım yapsaydım bin beter olmuştu bende hiç işitme kaybı yok şükür o da olurdu muhtelemen korumasaydım eğer size şöyle bilgi verebilirim

kulakla alakalı sorunlarınızı iyi bi KBB uzmanıyla belirlendikten sonra kendiniz de zamanla neyin iyi neyin kötü geldiğini anlayacaksınız tabi koyulacak teşhisin durumuna göre de değişir benim gibi teşhis konulamazsa ve çınlamayla yaşamaya alışacaksın derlerse neyin çınlama uğultu basıncı artırıp artırmadığını zamanla siz kendiniz bulacaksınız kendi deneyimlerim şunlar ben normalde sadece geceleri sessiz ortamda sol kulakta hafif şekilde uğultu çınlama duyuyorum hiç rahatsız etmiyor 16 yılda alıştım artık bazen neredeyse bitmiş kadar azalıyor neredeyse geçti sanıyorum ancak öyle değil bazen gündüzleri bile duyacak kadar (yine de rahatsız olmuyorum artık eskiden endişlenirdim eskiye dönmezse diye hep eskiye dönüyor) uğultu ve çınlamayı bazen de basıncı artıran durumlarımın olduğunu farkettim en çok etkileyenden aza doğru gidiyorum

1. Alkol tüketmek acayip artırıyor ertesi gün uyandığımda çınlama ve uğultular pik yapıyor

2. Cinsel aktivite ne kadar uzun sürerse geç boşalma gibi o kadar artıyor sıklığı da etkiliyor

3. Kulaç tıkacı olmadan konser club gibi yerlerde takılırsam o zaman geçici olarak işitme de azalıyor sonra düzeliyor o yüzden tıkaçsız çıkmam

4. Sauna gibi yerlerde çok durmak aşırı sıcak banyo sonrası uğultu çınlama basınç artıyor daha çok zonklama şeklinde oluyor sıcak banyo sonrası yatıp uyuduğumda sabah uğultuyla uyanıyorum daha çok zonklama şeklinde oluyor

5. Aşırı çay kahva tuzlu içecek yiyecekler ancak çok aşırıya kaçarsam yapıyor

6. Çok uzun araba yolculuklarında arabanın gürültüsü trafik gürültüsü çok geliyorsa artıyor benim deneyimlerim bunlar işte yukarıda saydıklarım gibi uğultu çınlama bazen de basınç arttıktan sonra gündüzleri bile duyulacak seviyeye geliyor sonra 5 6 gün içinde geriliyor eski haline dönüyor bazen vasoserc bateserc vasterel ilaçlarından faydalanıyorum onlar da çınlama uğultularıma iyi geliyor sadece geceleri duyduğum ya da çok azalan şekline geliyor ancak yukarıdaki saydığım aktiviteler diğer kulağımda uğultulara neden oluyor o taraf her zaman eski hiç çınlamayan uğuldamayan haline yüzde yüz dönüyor ancak solda yüzde yüz geçmiyor çok hafif de olsa geceleri çınlama uğultu oluyor benim herhangi bi başka akut ya da kronik sağlık sorunum yok kulakta sebep bulamazlarsa onlara da bakmışlardı

çünkü her sene de odyo yaptırıyorum sorun yok yani 16 yıldır uğultu çınlamaya rağmen işitmede sorun olmadığı için anladım ki benimkisi basit bi orta kulak iltihabının ki antibiyotiklerle 10 günde iyileşmiştim bana armağanı eğer sizde de kulak veya kulak dışında sebep bulunamaz ve alışacaksın derlerse ki inşallah olmaz düzelir sakın korkma çünkü insan alışıyor ve zamanla neyin iyi neyin kötü geldiğini deneyimliyor insan geçmiş olsun kulak basıncı da oluyor yukarıda yazdığım durumlarda ancak geçiyor siz ağrı ve basınçtan daha çok rahatsızsınız sanırım çınlama ile başladı dediniz devam ediyor mu bilmiyorum ancak işitme kaybı da varsa iyi KBB doktoru bulun teşhis kesin olarak bulunursa sorun çözülebilir ağrı olması iltihap olduğu için olabilir bu arada aşırı öfkelenmek de yapıyor
    Konu Bahtsızbedevi18 tarafından değiştirilmiştir (02.04-2021 Saat 14:06 ).

Üye
    GRAHAM BELL Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1.588
    Verilen Beğeniler
    2.151

@Pluvia
    iltihap filan olmasa agrimazdi bence. devlete gittiysen kovidle mesgullar, sallamistir seni.
    aile hekimi oyle seylerden anlamaz.
    her antibiotikte her hastaliga iyi gelmez. sen iyi bir doktora git. en azindan hacettepede ogretim uyelerinden ucretli randevu al. ama o da kimbilir kac gune randevu verir.levent beyi oneririm ama oda dunya paraya maloluyor
    daya aksam yatarken bol sarmisakli yogurdu. korolasi kovid boyle ortaligi birbirine katmisken galiba kendi caremizi gorucez.
    gecmis olsun canim. tez sifalar...

Üye
    Pluvia Avatarı

Gerçek Adı
    Sahranil (1983)
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2.486
    Verilen Beğeniler
    6.533

@GRAHAM BELL içip duruyom antibiyotikleri bişide geçtiği yok sesler gelip duruyo hala😒😒😒

Gazide tanıdığın hocası varmış onagitcez sanırsam

İşlah emar ister

Sağol tatlım ❤️❤️❤️
    @Bahtsızbedevi18 benimde senelerdir var kayıp😒2 3sene önce kulak ağrısı ve ateşle uyandım orta kulak iltigabı dediler dayadı ilacı geçmedi ikinci kutıyo içtim sonra geçti.dahasonraları kulakta sanki yoğunluk hissettim arada bişi kemiriyodu gittik kameraylan baktı bişi yok sonrageçti.bu senede böle oldu bide boyunda fıtıkta var oda yapıyo olabilir

Bu kbbcilere sinir oluyom biışıkla bakıp savuyolar😒😒😒

O kamerayla baksa içini görecek bakmuyolar

O dediğin vasoserçten içtim midemi bozdu attım kenara.başka var onu kullanmadım daha içim ilç oldu😒

Bu durumdaken geçen ay kulak testi ettirdim hzlerde düşüş varmış 😒😒😒

Oda bozuk çıkmıştır bu durumda testlen

Üye
    Bahtsızbedevi18 Avatarı

Son Giriş
    11.04-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    11

Bende işitme kaybı yok çok şükür sadece çınlama ve uğultu var sol kulakta sadece geceleri çok az duyuyorum uğultu motor çalışması şeklinde daha çok biraz da çınlama var 16 yıldır böyle işte yani 16 yıl önce orta kulak iltihabı olduktan sonra başladı bendeki bende ilaçlar faydalı olmuş 10 günde iltihap geçmişti ancak çınlama kaldı sadece KBB doktorları da çınlama konusunda çaresiz çok iyi hatırlıyorum gittiğim KBB doktorlarından biri çınlamanın çaresi olsa en önce kendi kulaklarımı tedavi ederdim demişti bi keresinde ancak alışıyor insan evet

Üye
    Pluvia Avatarı

Gerçek Adı
    Sahranil (1983)
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2.486
    Verilen Beğeniler
    6.533

@Bahtsızbedevi18 benimki yabasınçtan varsa şayet yada fıtıktan😒

Çınlamadan sonra ağrıdı ağrıkesci içince geçti ağrı

Üye
    soneman Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:24
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    23

@Pluvia senelerdir kulak burun bogazdan hastayım sanırım alerji
    genizlerimi senelerdir değişik tuzlu karbonatlı sularla temzilemeye calıştım
    en iysisi elma sirkeski yarım cay bardağına 3 damla
    burun sprey kutusunu koyup sıkıyorum
    gecen sıkıldım bıraktım 1 ay

sol kulağımda basınc basladı gene sıkınca rahatladım dene istersen

kulağın içinede direk susuz sirke damlatıp temizliyorum arasıra senelerdir

Üye
    Bahtsızbedevi18 Avatarı

Son Giriş
    11.04-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    11

Basınçla alakalı sorunun varsa odyo yaparken kulaklara bişi sokup basıncı ölçüyorlardı yaptılar mı orta kulak östaki borusu burun boğaz bağlantıları ile alakalı sorun olabilir bence uzmana tekrar git sıkıntını anlat evet

Üye
    Pluvia Avatarı

Gerçek Adı
    Sahranil (1983)
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2.486
    Verilen Beğeniler
    6.533

@Bahtsızbedevi18
    Yok öle bişi yapmadı kıytırık bitestti

Basma aparatı bile yoktı ben söledim duydum duymadım

Kulak geçmeden pek sağlıklı çıkmaz test sanırsam

@soneman
    Elma sirkesi asitli zarar vereblir kulağa damlatma

Antibiyotikli damlayı damlatıyom bide o ilacı içicem

Vestaralin benzeri

Üye
    soneman Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:24
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    23

@Pluvia seneler önce hurriyet gazetesi internet sitesinde çıkan
    uzman kbb dr tavsiye yazısında okuyup korkarak denedim
    fakat senelerdir deniyorum bende en ufak sorun olmadı kulağı cok iyi temziliyor
    kulak çubuklarından daha iyi ve daha az zararlıdır
    kulak zarında delik olanlarda ne olur bilemem

kulağımı en rahatlatan burnuma genizlerimi sirkeli su ile günde 1 kez 2- 3 gün temizlemek oluyor
    herkese geçmiş olsun

Üye
    GRAHAM BELL Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1.588
    Verilen Beğeniler
    2.151

pluviaya katiliyorum. burdan okuyupta uygulamaya kalkan olursa sirkeli su sagirlari cogaltir.

gazetelerde reklami cikip duruyor bi alet. telefonla eslestirip kendin goruntulu kulak temizligi yapabiliyormussun. buna bile suphe ile bakiyorum ikibi kulak temizletme ihtiyaci olan cihaz kullanicisi olarak.

Üye
    Pluvia Avatarı

Gerçek Adı
    Sahranil (1983)
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2.486
    Verilen Beğeniler
    6.533

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @soneman

Dışını sil içine damlatma

Yarın prıfösere gtcz bakalım ne dicek

Bide sağlık ocaktaki doktor burnun tıkanmasın dedi benim burunda hep kuru

Odaya nemlendirme aleti lazım sanırsam

Sayfa 1 / 2 12 SonSon