TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 20 / 20 İlkİlk ... 101617181920
Toplam 300 mesajın 286-300 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Gsa Avatarı

Son Giriş
    07.04-2022
    Saat
    02:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Cok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için benimde aklım çok karıştı hamilelikte arttı benim şimdi tekrar artarsa ikinci hamilelik oldugu zaman diye korkuyorum o zaman ameliyata geç kalmış olurmuyum ameliyat olunca tekrarlama olma ihtimali varmı bilmiyorum doktorlarda zaten ağızlarından zorla laf çıkıyor sağolsunlar

Üye
    santomarine Avatarı

Gerçek Adı
    Sedat
    Son Giriş
    08.01-2020
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    9

@abahcivan

Merhaba,

Sizin kadar eski tarihte ameliyat olmuş birini bulmak zor.
    Birkaç soru sorsam yardımcı olur musunuz?
    Ameliyat ile kulağınız hangi seviyeye geldi.
    Şu anda ameliyatlı kulağınızda durum nedir?
    Ne kadar ilerledi ya da ilerledi mi?

Bilgi verirseniz sevinirim.

Üye
    Gsa Avatarı

Son Giriş
    07.04-2022
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@abahcivan Bide bana dikiş izi kalmaz demişlerdi.. yani sonuç bu durumda işitme cihazı kullanacağız demek oluyor sanırım ameliyat kaç yıl kurtarır bizi 31 yaşındayım iki kulakta da var bezmialem de kontrol oldum bende ama özel bı kaç prof ismi almıştım onlara henüz gitmedim kadinmisiniz bilmiyorum ama ikinci çocuktan sonra mi önerirsiniz ameliyati çünkü hamilelik arttırıyor ve de normal doğum onermiyorlarmis ameliyat olunca gititigim prof normal doğum olabilir dedi o da bı çelişki...tecrübeli birini bulmuşken aklıma gelenleri sorayım

Üye
    ÇİĞDEM... Avatarı

Gerçek Adı
    ÇİĞDEM
    Son Giriş
    27.12-2019
    Saat
    23:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    İyi doktor bulduğunuzda çok korkmayın derim, ilk ameliyatımı devlette oldum şimdi çok pişmanım, neyse ki daha kötü etmedi ama ikinciyi Nazım Korkut a oldum, testi merak bile etmiyorum, eve herkes bağırarak konuşuyordu, şimdi kısık sesleri bile duyuyorum) Hapşırdım, antibiyotik kullanıyorsunuz zaten, şimdi diğer kulaktan yine olacağım üstelik yakın zamanda...Gerçek toparlanma bir ayı buluyor bence ama 10 güne ayaklanıp rahat dolaşıyorsunuz..

Üye
    Tubasss Avatarı

Son Giriş
    15.01-2020
    Saat
    02:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@ÇİĞDEM...

Merhabalar Ben de devlet hastanesinde ameliyat oldum 3 ay oldu hiçbir değişiklik yok.Doktor tekrar açıp bakalım filan diyor ama korkuyorum iyice kötü olur diye.Siz aynı kulaktan tekrar mı ameliyat oldunuz?

Üye
    santomarine Avatarı

Gerçek Adı
    Sedat
    Son Giriş
    08.01-2020
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    9

@Tubasss

Merhaba geçmiş olsun
    Ameliyat öncesi ve sonrası işitme testiniz var mı varsa atın durumu değerlendirelim.
    Benimde bir kulağım çok iyi oldu bir kulağım hiç değişmedi.
    Değişmeyen kulağımdan mart-nisan gibi ameliyat olmayı düşünüyorum bende.
    Doktor risk var dedi ama yapalım da dedi.

Üye
    Tubasss Avatarı

Son Giriş
    15.01-2020
    Saat
    02:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@santomarine

Merhaba,Size de geçmiş olsun.İşitme testlerim şu an yanımda değil.Ama şu şekildeydi sol kulaktan ameliyat oldum
    sol kulak ameliyat öncesi hava=48 kemik=13 ameliyat sonrası hava=48 kemik=21 frekans bazında hatırlamıyorum onu soruyorsanız.Siz iki kulaktan aynı hastanede mi ameliyat oldunuz?

Üye
    Mervess Avatarı

Gerçek Adı
    Merv
    Son Giriş
    14.01-2020
    Saat
    22:30
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Herkese merhaba nazim korkuta ameliyat oldum ve 3 ay gecti hersey yolunda cok sukur duyuyorum Sadece dilde tat alma henuz yerine gelmedi ve dikis izleri henuz gecmedi ama bunlar hic onemli degil duymak olsun yeterki Kendiniz icin dogru doktoru bulup hic teredut etmeyin burdan aneliyat olanlarin bilgi vermesi cok onemli ondan gene yaziyorum benim sormak istedigim 2 soru var sizlere.

1. Bu takılan protez icin hocam 30 sene rahat gider omur boyu bile gidebilir dedi bu durum neye gore degisiyor ve neden proteze karsi kireclenmeniz durduysa ameliyattan sonra gecici cozum gibi yorumlar var

2. Sorum ise anlamadigim bir durum protez farz edelim yerinden cikti neden tekrar takılması basari oranini dusuyor

Birde ameliyati ikinci kulagimdanda olacagim iki kulaktan olan var mi durum nedir iki kulak icin olmak risklimidir gelecek icin ozellikle ameliyat olanlar cevap verirse cok sevinirim herkese gecmis olsun

Üye
    pozxc Avatarı

Son Giriş
    01.05-2020
    Saat
    23:00
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selamlar,

7 yıl önce sol kulağımda kulak çınlaması başladı ve başlangıçta belli belirsiz olan işitme kaybı zamanla arttı. Aradan geçen 7 yıl boyunca kontrole gitmedim, ihmal ettim ama işitme kaybı zamanla iyice artınca Aralık ayında yeniden doktora gittim ve işitme testleri ile tomografi sonucunda otoksleroz tanısı kondu. Geçtiğimiz ay eksploratif timpanotomi / stapedektomi ameliyatı oldum.

Ameliyat öncesi işitme testi:

https://i.hizliresim.com/rIJ6m8.jpg

Ameliyattan bir ay sonra yapılan işitme testi:

https://i.hizliresim.com/6lTYII.jpg

Hoca ameliyatın çok başarılı geçtiğini söylemişti, sağ olsun ne mide bulantım oldu ne de önemli bir baş dönmem. Hoca son işitme testinin sonucunu da oldukça olumlu karşıladı ama sorun şu ki konuşmaları ayırt etme konusunda bana göre hissedilir bir fark olmadı. Bu sorunla ilgili olarak doktorlardan tatmin edici bir yanıt alamadım. Bu başlıktaki tüm yazıları okudum, anladığım kadarıyla stapedektomi ameliyatı sonrasında yüksek frekanslarda yaşanan işitme kayıplarıyla ilgili iyileşme olması zaten beklenmezmiş. Buna göre, bu yaşadığım durumu normal mi karşılamalıyım?

Üye
    Mirayse Avatarı

Son Giriş
    16.04-2021
    Saat
    19:09
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar bir süredir bu başlıkta yazılanları okuyorum , bazılarınız içimi karartsa da bazılarınız umut vadedici şeyler yazmış , benim de iki kulağımda da otoskleroz şikayetim var , 1 sene önce Hacettepe de Demir bajin hoca teşhisi koydu , ameliyat önerdi , araya pandemi girdi ben de olamadım. Ama bir kaç aydır ilerlediğini farkediyorum artık olmam gerekiyor sanırım. Levent Sennaroğlundan bu hafta için randevu aldım onun görüşlerini de merak ediyorum çok övmüşler internette kendisini...
    Ayrıca ben de çınlama şikayeti de var, umarım Levent bey şifa olur 👍🏻 O içime sinmezse Demir Bajin e gideceğim yine bakalım... Kendisi bu ameliyatı her gün hatta günde bir kaç kez yaptığını söylemişti benim içimin çerez gibi demişti fazla iddialı konuştu Ama inşallah öyledir

Üye
    abahcivan Avatarı

Son Giriş
    24.02-2021
    Saat
    12:54
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

merhaba, 1998 yılına otoskleroz ameliyatı oldum, tek kulağımda var. Yapay bir şey bana güven vermediği için diğer kulağımdan olmadım. Zira hiçbir zaman sıfır olmayacağını biliyorum. Ameliyat olduğum kulağım ilk birkaç yıl gayet iyiydi idare ettim sonra gerilemeye başladı 2009'dan beri çift kulak işitme cihazı kullanıyorum. Şimdi görüyorum ameliyat olmak sadece işitme cihazı kullanmaya başladığım zamanı ileri attı, gereksizmiş. Şimdiki problemim işitme cihazları çok pahalı yurt dışından bir yerden ucuza getiriyorum ama ayar yaptıramıyoruz maalesef.

Üye
    Asya28 Avatarı

Son Giriş
    09.07-2021
    Saat
    15:17
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Merhaba arkadaşlar herkese,daha önce burda yazmıştım,artık bebeğim 3 yaşında ve ben gebzeye taşındım ve ameliyat olmaya karar verdim,şimdi sorum şu aklımda 2 doktor var 1 tanesi nazım korkut diğeri demir bajin..demir bajine olursam ankarada 2 hafta kadar kalıp yola çıkmam gerekecek ama kendisi ile ilgli çok iyi yorumlar var,nazım korkut bana daha yakın onunla ilgili de güzel yorumlar var..ikisi arasında karar vermem gerekiyor, ve ikisine de gidebilirim o sebeple tavsiye ihtiyacım var.. @Tuba tuba siz şuan nasılsınız?

Üye
    oben86 Avatarı

Son Giriş
    20.12-2021
    Saat
    17:05
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bende ameliyat olalı 4 gün oldu gelişmelere göre burdan yazarım sonuçları şimdilik bi değişiklik yok ama

Merhaba bende ameliyat olalı 4 gün oldu sizin yazdıklarınız ile bende oluşan etkilerin hepsi aynı msjı görürseniz sizden bilgi alabilirmiyim?
    @Mervess

Üye
    Gsa Avatarı

Son Giriş
    07.04-2022
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Asya28 merhaba ameliyat oldunuz mu acaba ben nazım koekut a ameliyat olan biriyle tanıştım uzun yıllar geçmiş olmasına çok memnun bende çağlar batman a muayene olmuştum ondan önce ama henüz ameliyat olmadım bu süreçte ameliyat olanlar keşke geri dönüş yapsa burdan

Üye
    Nezir1 Avatarı

Son Giriş
    29.05-2022
    Saat
    23:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Gsa Merhaba ben Çağlar hocaya ameliyat oldum. Öncelikle 2019 da sol kulaktan. 5.1.2022 de sağ kulaktan oldum. Doktorumdan da duymamdanda çok memnunun. Bence duyu kaybı çok ilerlemeden bu ameliyatı olmak gerekiyor. Çınlama arttıkça ve ince sesleri duyma ne kadar fazla kayıpsa geriye dönüş daha az oluyor. Ameliyat teşhisi konduysa iyi bir dr. Olmak engüzeli. Dr um tekrarlamaz demişti sadece ilerde herkesşn yaşayacağı yaşlılık kaynaklı duyu azlığı olanilir. Siteye üye olup giriş yapamadım yazarsanız görebilirmiyim bilmiyorum. Siteye giriş konusunda bana yardımcı olabilirsiniz.

Sayfa 20 / 20 İlkİlk ... 101617181920