TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 18 / 19 İlkİlk ... 8141516171819 SonSon
Toplam 281 mesajın 256-270 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    GRAHAM BELL Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1.041
    Verilen Beğeniler
    1.412

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sag kulak baya iyi. koklear implantida size devlet odemeyebilir zaten. iyice olan bir kulak olduktan sonra isitme cihazi alirsiniz.
    sol kulagada cros cihaz aldinizmi o tarafida duyar. olmusa uzulmektense olanin kiymetini bilmek daha iyidir.

kortizon ani isitme kaybinda uyguluyorlar. biliyorsunuz kortizon iki tarafi keskin bicak. cok zorda kalmayinca kortizona yaklasmamak lazim.

Üye
    dbey Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa F.
    Son Giriş
    13.11-2019
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @GRAHAM BELL

evet bende öyle düşünüyorum teşekkür ederim.

Üye
    santomarine Avatarı

Gerçek Adı
    Sedat
    Son Giriş
    05.11-2019
    Saat
    09:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    9

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @GRAHAM BELL

Koklear için zaman var. Radikal bir karardır.
    Acele etmemek gerekir.

@dbey

Bence sağda işitme cihazı ile rahat edecek seviyede işitme sağlarsınız.
    Sağ kulağa cerrahi müdahale kesinlikle ettirmeyin. Zaten hiç bir cerrah bunu yapmak istemeyecektir.
    Kortizon genelde ani işitme kayıplarında uygulanıyor.
    Ama ne kadar erken müdahale olursa başarı şansı o kadar artabiliyor.
    Biraz zaman geçmiş uygulanamayabilir.
    Komplikasyon olasılığı da göz ardı edilmemelidir.

Üye
    GRAHAM BELL Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1.041
    Verilen Beğeniler
    1.412

santomarine;

Koklear için zaman var. Radikal bir karardır.
    Acele etmemek gerekir.
    ben en iyi ihtimal derken valla korkarak soyledim koklear implant diye.
    yani sizce kulakta hala umit var.
    cunku benim koklear implant cikarilan kulagimin isitme testindeki gibi . bitek 250 ve 500 frekansinda biraz isitme kalmis diye olmus kulagimin testiyle kiyasladim arkadasin isitme testini.
    bana illa koklear implant takayim diyen levent bey o kulaga takmadan azda olsa isitmesi olan gozumun nuru canim kulagima takmayi soyluyor bana.
    buna gore zaten isitme cihazinin son ses acarak dinleyipte hicbir ses duymadan felaket cinlamalarla basbelasi haline gelen kulaga takarim demiyor koklear implanti.
    bari konusma anlamasada ses kirintisiyla kulak cinlamalariyla basedebilirdim en azindan.

Üye
    Asya28 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:20
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar benim de sağ kulak da otoskleroz teşhis edildi,benim testimi de yorumlayabilir misiniz?biri 2017 senesi,diğeri mart ayı ve sonuncu bugün,bu arada 1 gebelik geçirdim,ameliyat olmalı miyim sizce çok korkuyorum ama geç kalmak da istemiyorum

https://i.hizliresim.com/EOLpgA.jpg

https://hizliresim.com/GZ72pb

https://hizliresim.com/2OdNYE
    @santomarine @Mehmet Akşit

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:04
    Yaşadığı Yer
    atesmehmet59@gmail.com
    Alınan Beğeniler
    159
    Verilen Beğeniler
    0

Ankara Üniversitesinde Prof. Cem Meço'yu bulun.
    Onun fikrini alın.
    Kulağın durumu odyolojik açıdan ameliyata uygun

Üye
    Asya28 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok teşekkür ederim,ben tavsiye üzerine 2 sene önce mustfa kürşat gökcana gittim bana evet otoskleroz ama yaşınız çok genç biraz daha bekleyebilir dedi,tekrar kontrole gittim şimdi cuma günü göstereceğim sonucu inş,ama bana ogün dedi ki bu ameliyat ile artık çok karşılaşmıyoruz (kızamık açısından sonra çok az görülür dedi) bizim şansımız mustafa çalgüner hocam ile çalışmaktı dedi,Ama dikkat ettim bu hocanın ismi hiç geçmiyor,sizin bildiğiniz var mı kendisi ile ilgili,Hafta da 2-3 otoskleroz ameliyatı yapardı dedi,birde levent beyi çok duydum gruplardan,sizden de şimdi cem meçoyu..kusura bakmayın uzun oldu ama sizlerin fikrini önemsiyorum..tavsiye almak isityorum,bu ameliyatı daha önce sıkça yapmış birini isteriz hepimiz tabiki sonrası nasip

Üye
    santomarine Avatarı

Gerçek Adı
    Sedat
    Son Giriş
    05.11-2019
    Saat
    09:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    9

@Asya28

Ameliyatı bir an evvel olmanızda fayda var.
    Özellikle son testte kireçlenmenin iç kulağı da etkilemeye başladığı görünüyor.
    Bu kadar beklemeseydiniz keşke.
    Testlere göre sol kulağınızda bir kaç yıl içerisinde kireçten etkilenecek gibi duruyor.
    Önce sağ tarafı çözüp sol tarafı beklemenizi öneririm.
    Geçmiş olsun.

Üye
    Asya28 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok teşekkür ederim,Bir an önce doktor seçip ameliyat olmam gerekli sanırım

@Mervess @Brozek son durumlarınız nasıl acaba? Başarı elde ettiniz mi?

Üye
    dbey Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa F.
    Son Giriş
    13.11-2019
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@Asya28

Acil şifalar

Valla kotumser olmak istemem ama eşim 25 eylülde olduğu bu ameliyat sonucu sol kulağını kaybetti, tamamen kayıp riskini %3 bile olsa değerlendirin, ve kulağınız hiçbir zaman ameliyatta olsanız tertemiz bir kulak olmıcak, basarılı gecmesi durumunda 10-15 yıl daha konforlu yaşıyacaksınız, yaşarayarak göreceksiniz keşke ameliyat olsaydım veya keşke ameliyat olmasaydım diceksiniz. Bizimde çoğumuz 9 aylık, çocuğunuz bizimki gibi küçükse ve ameliyat sonrası enazından 2 ay devamlı yanınızda bakacak kimseniz yoksa çok zorlanılıyor bilginiz olsun. Biraz daha büyüyene kadar öteleyebilrisiniz bu çok onemli bir detay yaşayarak gördük yakın zamanda

Üye
    Caner---38 Avatarı

Son Giriş
    07.11-2019
    Saat
    17:17
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba ; @Mehmet Akşit ve @santomarine hocalarım yazımla ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim. Müsadenizle daha detaylı durumumu anlatmak ve sonuçlarımı göstermek istiyorum. Daha 5-6 yaşlardayken her iki kulağımdan da akıntı vardı. Tabi küçük olduğum için benim için çokta sorun olmuyordu . O zamanlarda hafif sola başımı 1 dk eğdiğim zaman pat diye sol kulağımın işitmesi açılıyordu ve normal bir insanın duyduğu gibi duyuyordum. bu işitme akşama kadar sürüyordu yine birden pat diye eski haline dönüyordu.(Araştırdım yalancı işitme deniyormuş). bu böyle yıllarca sördü. İlk doktora gittiğimde her iki kulak zarımın da delik (Hemen hemen tamamı) olduğunu öğrendim. ilaç verdi kullandım akıntı o günden bu yana olmadı. Ancak başımı sola yada sağa çevirince pat diye gelen işitmede artık olmadı. Bazen şuanda bile grip gibi vakalar yaşadığımda sanki hafif akıntı oluyor ve o esnada yine işitmem günlük olarak düzeliyor. 15'li yaşlarımda işitme problemi beni rahatsız etmeye başlayınca doktorları gezmeye başladım. Çoğu test yapıyor ve otoskleroz diyordu. Ancak şuan 30 yaşındayım ve bende odyo testlerinde oranlar hep aynı çıkıyor. Yani işitme kaybım ilerlemiyor. Tabi telefonla konuşunca çok rahat duyuyorum. arabadayken kimse benim kadar rahat anlamıyor. işitme cihazı kullandım son derece iyi duyuyordum. İşitme cihazıyla 5 km ilerde asfalt yolda giden arabaların teker seslerini duyabiliyordum. Tabi işitme cihazını, dış görüntüsü nedeni ile hiç sevmedim. O yüzden doktorların ameliyat tavsiyelerini dikkate alıp araştırmalar yaptım. Ankara ibni sina hariç tüm dotorlar ameliyat dediler. En son Hacettepe hastanesine gittiğimde Doç dr. M. Demir Bajin bana baktı ve "sanki kulaklarına bi ton kireç dökmüşler gibi. Ameliyat olacaksın ama her kulaktan iki defa ameliyat olabilirsin. önce kulak zarlarını onaracağız duruma göre kapatıp ikinci ameliyat için de kemikçiklerini onaracağız" dedi. yani her iki kulak için toplamda 4 kere ameliyat olabilirim. Bende bir defada hem kulak zarı hemde kemikçik ameliyatı olamaz mıyım diye sordum. "Olabilirsin o anki durumda belli olur. çünkü ameliyatlı zarın iltihaplanıp iç kulağa zarar verme ihtimali de var" dedi. Yani anlayacağınız bende bu konuda çok tereddüt yaşayanlardanım. acaba işitmem tam kaybolsa? sorusunu bir türlü yenemedim. Yine değerli yorum ve önerilerinizi almak istiyorum. Hepinize huzurlu ve sağlıklı yarınlar diliyorum.

https://resmim.net/preview/YvaMw5.jpg
    https://resmim.net/preview/54KX7E.jpg
    https://resmim.net/preview/GwchCe.jpg
    https://resmim.net/preview/L8NASn.jpg

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:04
    Yaşadığı Yer
    atesmehmet59@gmail.com
    Alınan Beğeniler
    159
    Verilen Beğeniler
    0

Bu durum, forum sayfalarına danışılacak bir durum değil. Doktorunuz ne diyorsa o.

Üye
    Asya28 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok teşekkür ederim size de acil şifalar,bilmiyorum çok korkuyorum bende ama zaten şuan sağ kulak ile hiç verim alamıyorum,geç kalmak da istemiyorum ama riskleri de biliyorum,keşke ameliyat olan çoğu arkadaş sonucu yazsa da bi genelleme yapabilsek,ama genelde herkes olana kadar yazmış 😊bebeğim 14 aylık ve hareketli de tabi,Annem ve kayınvalidem destek olur ama ne kadar yeterli olur bilemiyorum bir de doktor sonrası hasta filan olmaman hapşırmaman lazım dedi o yüzden yaz ayları daha mi mantıklı acaba🤔 @dbey.

Üye
    Ser45 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2019
    Saat
    23:55
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar, benim otoskreloza bağlı iki kulağımda da işitme kaybı var. Sol kulakta %72, sağ kulakta %50 kaybım vardı. 2017 yılında sağ kulağımdan ameliyat oldum. Ameliyat sonrası geçici yüz felci yaşadım. Çok yoğun baş dönmesi, kusma ve denge kaybı yaşadım. Işitme kaybım %40 a kadar düzeldi. Ancak kısa zamanda yine tekrar duyamamaya başladım. Kaybım şuanda % 80 oldu. Doktorum tekrar ameliyat diyor. Yaklaştık 1.5 yıldır işitme cihazı kullanıyorum. Başlarda çok memnundum. Ancak son günlerde kulaklarımda şiddetli ağrı var. Doktorun verdiği damla fayda etmedi. Başka doktora gitmeyi düşünüyorum. 2. defa ameliyata cesaret edemiyorum. Aynı sorunları yaşayanlar var mı merak ediyorum. Herkese sağlıklı günler dilerim.

Üye
    ersan59 Avatarı

Son Giriş
    13.11-2019
    Saat
    17:05
    Yaşadığı Yer
    tekirdag
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bana da otoskleroz tanısı konuldu ve ameliyat öneriliyor. Tekirdağ ve civarında bu konuda deneyimli bir doktor öneriniz var mıdır acaba.

Sayfa 18 / 19 İlkİlk ... 8141516171819 SonSon