TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 28 mesajın 16-28 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mkasilan Avatarı

Gerçek Adı
    muharrem kasılan
    Son Giriş
    02.12-2017
    Saat
    17:43
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    20seans oldu hbo tedavisine devam ediyorum şu an kayıp 85db e gerilemiş gözüküyor biraz daha toparlarsa işitme cihazı ile kurtarabiliriz. Sizin kayıp kaç db başladı kaçta bitti özgür bey süre ne kadar oldu?

Üye
    ozgur_balli Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür BALLI
    Son Giriş
    27.07-2018
    Saat
    11:35
    Yaşadığı Yer
    ANKARA / MAMAK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Biz tedaviye başlayamadık tedaviye ilk bir ay içerisinde başlanabiliyoruş ilk gittiğimiz doktorun yanlış yönlendirmesinden dolayı başlama süresini kaçırdık bundan sonra yapılacak birşey yok cross cihazla devam ediyor. Sol kulak şuan için hiç duymuyor sıfır yani. Allah size şifa versin inşaAllah cihaza gerek kalmaz.

Üye
    Didarzynp Avatarı

Gerçek Adı
    didar
    Son Giriş
    16.01-2018
    Saat
    21:10
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba bende ani işitme kaybı yasadım 3 saniyede kulağım sol tarafımı 120db kaybettim alışveriş merkezinde gezerken asırı çınlama sonrası kulagım gitti..5 defa kulak içi kortizon ve ertesi gün gatada hiperbarik oksijen tedavisi aldım 40 sean biraz düzeldi ama suan tekrar 120dbve yukarısı işitme kaybı var t

ek kulak yasamaya alışıyor insan ama o lanet ses gitmiyor 3 sene oldu tek kulak yasayalı ucak motorunda gibi ses beni cok yordu..diyecegim cok zor..

Üye
    Walter Avatarı

Son Giriş
    16.09-2019
    Saat
    17:00
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aynı olay başıma geldi 107 db iğne Kortizon serum şuan devam 5. Seans oksijen odasına giriyorum sizde var m gelişme

Üye
    Güler Kordalı Avatarı

Son Giriş
    15.12-2018
    Saat
    22:00
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Mrb benimde tek kulak bebeklikten total kayıplıydı 2008 de de sensörinöral işitme kaybı yaşadım (yani sinir tipi ve düzelmesi mümkün olmayan cinsten) 70 lerdeydi aynı gün hastaneye yatış yapıldı fakat ogün hbo ya yönlendirilmedim ancak 10 gün sonunda taburcu olduğumda bilgilendirildim hbo ya sevk yapıldı bi süre tedavi gördüm şu an %60 larda ama o ilk gün beni yönlendirselerdi daha fazla gerileyebilirdi bide diğer kulakta duymadığında iyileşme şansı çok nadir. Benimle hbo ya giren arkadaşların hepsi aynı gün tedaviye başlamışlardı ve tamamen iyileştiler. Yani diyeceğim zaman ve bilgi çok önemli bu süreçte. Çok az ses duyabiliyorum fakat kelime algısı yok bide çok karışık hertürlü seslerle 10 senedir yaşıyorum 7/24 365 kesintisiz yayın😀 ama insan alışıyor zamanla.

Üye
    Yasin5505 Avatarı

Son Giriş
    30.12-2018
    Saat
    11:39
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar 1 ocak 2018 sabahı uyandığımda sol ani işitme kaybı ile karşı karşıya geldim. 8 yaşında sağ kulağımdaki işitme kaybını farketmiştim neyden olduğunu bilmiyoruz ya doğumda ya da geçirdiğim ateşli hastalıklardan birinde..

her neyse dediğim gibi bu sene de sol kulakta ani işitem kaybı yaşadım gece kız arkadaşımla şiddetli bir şekilde tartıştık ben o gece sabah kadar kulaklıkla müzik dinledim stres yaptım ağladım falan derken sabah kalktığımda ani işitme kaybım vardı. sol kulağım çok iyi duyuyordu bir anda kapandı. acele ettim doktora gittim ve sistemik steroide başladılar fayda vermedi. En sonuda tıp dilinde intatimpanik olan kulağa kortizon iğnesi yaptı doktorum tek seferde açılmıştı 3 gün içerisinde ama 1-2 ay sonra yeniden başladı.

Bu böyle 4-5 sefer tekrarladı. Tedavisi olduğuna inancım öyle tam ki.. işitme cihazı aldım ama sanki otobüste tıkanır ya kulağınız öyle bir tıkanıklık sesleri duyuyorum ama anlamıyorum.. seslerde kısık geliyor.. birde çınlama uğultu geldi. odyo testimde sol saf ses 55 Sağ saf ses 109.. şimdi de kortizonu iğneden alıyorum yarın son iğnemi vuruncam dua edin inşallah düzelirim.. Herkese Rabbimden şifa diliyorum Allah'a emanet olunuz.

Üye
    buketim_0688 Avatarı

Son Giriş
    28.02-2021
    Saat
    18:07
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar hepinize geçmiş olsun. Ben yeni üyeyim. Bende de bi yolculuk yaptigimin ertesi günü stresli bir günün sonunda aniden siddetli bir vertigo ve sol kulagimda işitme kaybi oldu.uc gün isitemedigimi anlayamadim baş dönmelerinden.. dr.lar da geç teşhis etti. 3. Günün sonunda hastaneye yatirdilar. Oksijen tedavisi, kortizon tedavisi ve hiper barik basinç tedavisi aldım. Hiç bir işe yaramadi. 104 db den 102 ye geriledi sadece..

daha sonra birisi kulaklarımın arkasına sülük tutturmami söyledi. Gittim sülük tutturdum, belki inanmazsiniz ama ertesi günü duymayan kulagimdaki basinç ve tikaniklik hissi nerdeyse hiç kalmamıştı.. ertesi gün isitme testi yaptirdim hemen. 102'den 65 db'e düşmüş. Çok sevindim. Hemen asistan doktora söyledim. Şaşırdı. Evet suluklerin faydali oldugunu biliyoruz ama kanıtlanmış bilimsel bişey yok dedi.

Ben onun faydasi olduguna inaniyorum ama her doktor inanmaz dedi gercekten de öyle oldu.. şuan üzerinden 6 ay geçti. 2 kere daha sülük tedavisine gittim. Şuan yanlış hatırlamıyorsam 56 db civarinda.. çınlama da biraz daha azaldi. Çoğunlukla farketmiyorum cinladigini. Çok gürültülü ortamlarda siddetleniyor.. varsa bi sorunuz yardimci olabilirim. Kulagimin düzelmesi için en az 5-6 kere daha sülük tutturmam gerekiyormuş. Yaa sabır diyorum.. azar azar ilerliyoruz Allahin izniyle..

Sol yazmışım düzeltiyorum.sağ kulagimda

Üye
    faruk eryılmaz Avatarı

Son Giriş
    09.01-2019
    Saat
    13:22
    Yaşadığı Yer
    mersın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@buketim_0688

Merhabalar yeni üyeyim nasıl mesaj atılacağı hakkın da pek fikrim yok umarım doğru yere yazıyorum... Konumuza gelecek olursak nerden hangi il den aldınz sülük tedavisini ve fiyatı hakkında biraz bilgi verirmisinz... Teşekkürler...

Üye
    GRAHAM BELL Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1.534
    Verilen Beğeniler
    2.064

bi hayvancigi kulagina yapistirarak sagirliktan kurtulmak
    ehh cagotesi cahillikle hacamati hastanelerde uygulatan kafalarin oldugu bu donemde kulak isirtip kan dokturmekle duyabilecegine inanan zavalli insanlara acimamak elde degil

Üye
    buketim_0688 Avatarı

Son Giriş
    28.02-2021
    Saat
    18:07
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bakıyorum da birileri kin kusmuş mesajlarında.. inanmıyorsanız saygı duymayı öğrenin. ve eğerki rahatsız oluyorsanız da posttan çıkabilirsiniz. inşallah siz de acınacak hale düşmezsinizz!

Üye
    Mehmetkyseri Avatarı

Son Giriş
    16.09-2019
    Saat
    14:25
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sülük tedavisini nerde oldunuz. İşitme tam düzeldimi acaba. İlk gün 94 db... Kortizon iğne ilaç 14. Gün 60db... Oksijen tedavisinede başladım. Çok zor bi durum herkese geçmiş olsun. Konuyla alakalı birbirimize yardım edelim

Üye
    druzba Avatarı

Son Giriş
    06.01-2021
    Saat
    00:11
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@buketim_0688
    Son durumunuz nedir acaba. Bilgi verebilirmisiniz.

Üye
    Pluvia Avatarı

Gerçek Adı
    Sahranil (1983)
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:52
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2.482
    Verilen Beğeniler
    6.499

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bizim kulağa cihazdan başka fayda yok🤣

Olan kulakla yetiniyoz

Bişeuin tedavisini yapıyısanız 3günde iyileşmez kulak

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12