Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 18 mesajın 16-18 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    isitme kaybinin sebebine care olamadiktan sonrasebebini bulmuslar
    enerjinizi isitme kaybi nden olmus sorusuna degil en iyi neler yapilirsa bebek ozguvenli, bilgili yetisir sorusuna odaklanmakta fayda var bence.
    daha yurdumuzda odyolojinin degerini,onemini pek bilmeyen burokratlar,ogretim uyeleri,devletluler var.
    gene dua edelim. simdiki bebekler daha sansli. cunku erken donem ogrenilip ona gore cozum uretiliyor adamina duserlerse.

Üye
    Santaper Avatarı

Son Giriş
    05.08-2017
    Saat
    15:33
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet en önemlisi onun bundan sonra işitmesinin güzel gelişmesi için elimizden geleni yapmak. Aile eğitimi alıcaz yakında bol bol yüzüne bakarak konuşmamız sarkılar söylememiz lazım. Aile eğitimide alıcaz. Ben normal dogum yaptım@umutakg senin başına neden olacak ihtimallerin hiç biri gelmemiş. Sezeryanda kordon dolanmamışsa oksijensiz kalabileceğini sanmıyorum. İleri derecelerin doğustan olabileceğini duymuştum. Bende vakum kullanıldı. Düşük bi sarılık geçirdik. Okadar. Büyük ihttimall doğumda oksijensiz kaldığı için.

Üye
    hullo Avatarı

Gerçek Adı
    meral
    Son Giriş
    26.07-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba ben sonradan işitme engelliyim ama üniyi eskişehirde okuduğum için içemi bilirim. gerçekten iyi bir eğitim veriliyor içemde.. üni okurken o okuldan mezun birçok kişi vardı. hepsi son derece zeki, başarılı ve konuşmaları akıcı hatta hepsi koklearla duyuyor. bana da koklear tavsiye ettiler ama ben olmadım riskli olduğunda ama şunu diyebilirim taa üni okurken işitme cihazım olmasına rağmen takmıyordum.. ordaki hocaların tatlı kızışlarıyla işitme cihazımı takmaya başladım geç olmasına rağmen şimdi hiç cıkarmıyorum... onlar sayesinde ben sonradan işitme engelli olduğum için ( 9 yaşında) konuşmamda hiçbir problem olmadı halada gayet güzel konuşuyorum sadece ses ayarlama problemim vardı. mesela çok gürültülü yerlerde sessiz konuşuyor, sessiz ortamlarda ise sesim çok çıkıyordu o zaman cihaz kullanmıyordum ama şuan kullanmaya başlayınca o sorunda çözüldü sesimi ayarlayabiliyorum. sonra ben normalde üni okumadan önce dudak okur ama çoğunlukla anlamaz yazdırırdım ona buna bu sorunda ünideki hocalarımın işaret dili kullanmaması ve tane tane konuşması ile çözüldü günlük hayatta yazışarak anlaşan ben şimdi hem konuşuyorum hem dudak okuyorum hemde cihazla seslere tepki verip sesimi ayarlıyorum... eskişehir işitme engellilerin gelişmesi açısından çok iyi profesyonel bir yer... oradan sakın ayrılmayın.. gerek ilkokul, gerek ortaokul, lise ve üniyi eskişehirde okutun... ben çok memnunum.. sağlıklı günler dilerim.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12