Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 29 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    srtuna Avatarı

Son Giriş
    17.04-2016
    Saat
    09:44
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar yeğenim 2010 doğumlu ve yaklaşık 1 yaşında işitme kaybı teşhis edildi. Gazi Üniversitesinde işitme testleri yapıldı ve 45-50 db gibi bir işitme kaybı olduğu söylendi.
    Phonak marka işitme cihazı aldık
    bu süreçte özel eğitime başladı şuanda bazı harfler hariç gayet güzel konuşuyor.

Merak ettiğim işitme taktiği süreçte kulağı tembellesti ve çıkarınca eskisi kadar iyi duymuyor bu durum gittikçe kötülesir mi? Bu durumda engelli raporunda ki yüzde oranı yükselir mi bu eğitim hayatında sorunlara yol açar mi?

Kusura bakmayın yeğenime hakkında endişeliyim ve ne bilmem gerekiyorsa öğrenmek istiyorum. Teşekkür ederim şimdiden. ..

Üye
    tayfam_30 Avatarı

Gerçek Adı
    salih
    Son Giriş
    02.07-2016
    Saat
    02:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bak bunu bilmiyordum işitme cihazı kulakta tembellikmi yapıyor. benim 1,5 yaşında evladım var ondada 45,50 db işitme kaybı teşhisi kondu hala gidip geliyoruz. cihaza karar verirlerse eğer dediğin gibiyse cihaz almam

Üye
    srtuna Avatarı

Son Giriş
    17.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bizim hissettiğimiz bu yönde belkide yanlış yorumluyoruz.Sizin testleriniz nerde yapiliyor.

Üye
    furkan916 Avatarı

Gerçek Adı
    Furkan
    Son Giriş
    12.05-2015
    Saat
    08:29
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende işitme engelliyim 4 yaşındayken 45-50 dB civarındayken şuan 18 yaşındayım 92-88 dB oldu engel oranım %49 olarak tescil edildi. Bu dereceden sonra işitme kaybı ilerlemez dediler ama Allah bilir.

Üye
    srtuna Avatarı

Son Giriş
    17.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Nasıl yani gittikçe ilerleyecek mi? Gazi Üniversitesinde bu tip işitme kaybı ilerlemez demişlerdi siz 2 katı arttığını soyluyorsunuz bu hafta ölçümleri tekrardan yapılacak

Üye
    srtuna Avatarı

Son Giriş
    17.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aslında bu foruma üye olmamın en büyük sebeplerinden biri Mehmet Akşit beyin yorumları oldu. Kafamda o kadar çok soru ve yüreğimde o kadar çok endişe var ki bir şekilde netleştirmek istiyorum.Okudugum kadariyla Mehmet bey birçok konuya hakim ve bu konuda ehil görünüyor umarım başlığı okur ve yardımcı olur.

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:28
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    67
    Verilen Beğeniler
    0

srtuna,
    İşitme cihazı, işitme kaybı yapmaz. İşitme kaybı artıyorsa işitme cihazı yüzünden değildir, zaten artacaktır.
    Yapılan testleri gönderebilirseniz, yorum yapmaya çalışırım. Kullanılan cihazın marka/modeli ve kalıbın özellikleri de önemli.

Üye
    furkan916 Avatarı

Gerçek Adı
    Furkan
    Son Giriş
    12.05-2015
    Saat
    08:29
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benimki neden sürekli daha kötüye gitti bilmiyorum doktorlar 90dBden sonra artmasını beklemiyoruz dediler bayağıdır da kontrole gitmiyorum böyle kaldı herhalde Allah yardımcınız olsun

Üye
    srtuna Avatarı

Son Giriş
    17.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mehmet bey merhabalar, konuyu görmenize çok memnun oldum. Yeğenim 6 aylıkken konuşmaya başlamıştı sonrasında Yenidoğan işitme testinden geçmediği için aklımızda kalmasın diye testlerini yeniden yaptırdık. Gazi Üniversitesi odyoloji bölümünden ilgilenen doktor orta işitme kaybı, heyet kurulu ise hafif orta işitme kaybı yazdı. Sonrasında Antalya Atatürk hastanesinde yapılan testlerde orta ileri yazıldı bunların hepsi kuşku yarattı bende.Neden 3 farklı sonuç var? Engelli raporuna %51 yazıldı özel eğitimi devletin karşılaması ve haklarından yararlanması için oranı yüksek göstermek gerekiyormuş? Bunun doğruluk payı var mı? Ben testleri taratıp size göndersem bir fikir verebilir misiniz? Şimdi raporun yenilenmesi gerekiyormuş ancak ben izmir, Ankara neresi bu konuda uzmansa oraya götürmek istiyorum aklımızda soru işareti kalmasın gereken ne ise en iyi şekilde yapılsın diye.Birde cihazı taktığı süre içinde çıkarınca eskisi kadar iyi duymuyor gibi geliyor bu raporunda ki engel oranını ve işitme kaybını yükseltir mi? Kusura bakmayın çok endişe ve soru var aklımda kendi çocuğum değil ama yeğenimde olsa benim canımdan bir parça bu yüzden uzun ve karmaşık yazmış olabilirim.

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    67
    Verilen Beğeniler
    0

Testleri taratıp gönderin. Sadece raporları değil, test bulgularını da gönderin.
    Antalya Eğitim Araştırma hastanesinde uzman odyolog Nurdan Aygener vardır. İşitme testlerini ona yaptırabilirsiniz. Ama işitme cihazı değerlendirmesini gerçek-kulak-ölçümü ile yapabildiğini sanmıyorum (Devlet, hastanelerde deneme yapılmasını yasakladı!..).
    Çocuklarda en güvenilir testleri İstanbul Marmara üniversitesi yapıyor. Yasaklara da pek aldırmıyorlar. Ama randevu almak ve sıra beklemek gerekiyor.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

ankara hacettepedede yapiyolar rem isitme cihazina ayarhemde docent doktor odyolog remsiz bilgisiz odyometristin yaptigi cok yuksek ses olsada bu hacettepede yapilaniyla hicbisi duyulmuyo, cihazi cikarip daha guzel duyuluyo sagir kulakla.

siz cok tasa etmeyin isitme kaybi hafif. aman ne olursunuz uzak sehirlerden alma pahasina iyi bilgili ellerden alin cihazini minigin.

Üye
    srtuna Avatarı

Son Giriş
    17.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Nurdan hanim yaptı ölçümleri ancak gazi üniversitesinin hafif orta verdigi rapora orta ileri raporu verdi. Akdeniz Üniversitesinde yaptıralim diyoruz ne dersiniz?
    Shukufe teşekkür ederim cihazı iki yıldır kullanıyor phonak Nadia junior almıştık.

Üye
    Mehmet Akşit Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Akşit
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    67
    Verilen Beğeniler
    0

Akdeniz üniversitesinde uzman odyolog çalışmıyor. Sonuçları göndermenizi bekliyorum.

Üye
    srtuna Avatarı

Son Giriş
    17.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bera testini orda yaptıralim diyoruz sonuçları buraya mi yükledim yoksa mailinize vs. gondereyim? Çok teşekkür ederim ilginiz için. .

Üye
    srtuna Avatarı

Son Giriş
    17.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Mehmet bey evrakların tamamını mailinize göndermem mümkün mü?

Sayfa 1 / 2 12 SonSon