Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 26 mesajın 16-26 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ufukonur Avatarı

Gerçek Adı
    ufuk
    Son Giriş
    14.01-2016
    Saat
    13:09
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    mete bey verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. mr çekimini kbb doktorumu ister yoksa nöroloji doktorumu acaba.

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:52
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    535
    Verilen Beğeniler
    148
    Blog Mesajları
    1

Sn ufukonur,
    Öncelikle ismim Mete değil, takma adım MeTePe...

MR çekimini nöroloji de isteyebilir, KBB'de... Sizin nöroloji ile pek işiniz olduğunu düşünmüyorum. Yeterli donanımı olan herhangi bir KBB kliniği gereken her türlü testi yaptırabilir. Sizin bahsettiğiniz tablo, doğumda taramanın normal çıkması, çocuğun iyi kötü konuşması, ama şimdi 80db kayıp olması "ilerleyen tip" bir işitme kaybı düşündürüyor. Eğer işitme kaybı 1-2 yaşında bu seviyede olsaydı söylediğiniz kadar konuşması pek olası değildi. İlerleyen tip işitme kayıpları da genellikle kalıtsal işitme kayıplarıdır.

Eşinizle akrabalığınız var mı bilmiyorum. Ama her ikinizin de soy ağacında eskiye dayanan işitme kayıplı kimse olup olmadığını sorgulasanız iyi olur. Hani dedeler, ninelerde falan. Sonuçta işitme cihazı kullanma durumu değişmez ama ileride yapılabilecek tedaviler için veri sağlar.

Üye
    ufukonur Avatarı

Gerçek Adı
    ufuk
    Son Giriş
    14.01-2016
    Saat
    13:09
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

uzak akrabalardan işitme kaybı olanlar var.dediğiniz gibi gereken yerlere gösterip ona göre yapılması gerekeni yapacam.

Üye
    odyometrist Avatarı

Son Giriş
    13.09-2017
    Saat
    14:01
    Yaşadığı Yer
    s
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bebeğinize tarama testi yapılmış ve bir problem yok denilmiş o yüzden doğuştan olduğunu sanmıyorum. tarama testlerinde bazen bazı sebeplerden bebekler testi geçemezler ve işitme kaybı şüphesiyle sevk edilirler. Duymayan bir bebek tarama testini geçemez ama bazen duyan bir bebek bu testen kalabilir oda ileri aşamalarda ortaya çıkar zaten. Bebek testten geçsede sonradan bazı sebepler işitme kaybı yapabiliyor ve biz bu konuda aileleri bilinçlendiriyoruz. her ne kadar testten geçmiş olsada bebekler yoğun bakımda yatarsa, antibiyotik kullanılırsa ( hepsi için değil bazı türevleri ), sarılık olup foto tedavisi alırsa, 40 derecenin üstünde ateşli bir hastalık geçirirse........... testi tekrar ettirmeniz gerekiyor diye bilgi veriyoruz. sizin çocuğunuz böyle birşey yaşadımı bilemiyorum. ama konuşabilmeyi öğrendiği için sanırım sonradan gelişen bir sebeple işitme kaybı gelişmiş. Klinik bera kesin sonuçtur onun devamında en kısa zamanda cihaz taktırmanızı ve konuşma terapisine başlamanızı tavsiye ederim.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    111
    Verilen Beğeniler
    167

sevgılı odyometrıst
    bazı antıbıyotıkler ısıtme kaybı sesbebı oldugunu yazmıssınız bu bılınen gercek olmasına ragmen antıbıyotık kullanmak mecbur gıbı bıryerlerdekı zatende olur olmaz yerlerde bu zararlı olabılen seyler kullanılırken tıp alemınde bu ıyı bılınmıyormıyormus gıbı yazılır recetelerı
    mumkunse bır odyometrıst olarak hangı antıbıyotıklerın bu ısıtme kaybında sabıkalı oldugunu da yazarsanız hıc olmazsa okuyanlar uyanır

sonradan ısıtme kaybı olanlar hıc olmassa yasam hakkında bılgılerı ogrenmıslerdır zor olsada hayat bı yerlerde kazanımlarına gore yasanır
    ama cocuklar ıcın coook vahım bu ısıtme kaybı bırseylerı ogrenmek bıle duyanların ogrenmesınden cok zordur bu bebekler ıcın

Üye
    odyometrist Avatarı

Son Giriş
    13.09-2017
    Saat
    14:01
    Yaşadığı Yer
    s
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba shukufe.. bazen hayat kurtarmak için bazı ilaçları zararı olduğu halde kullanmak zorunda kalırız. Ve bu ilaçlar her kullanan bebeğe işitme kaybı yapmıyor. sadece yapabilme ihtimali var onun için zaten kullanımdan sonra tekrar testler tekrarlanıyor. bu ilaç işitme kaybı yapıyor hadi bunu kaldırıp atalım diye birşey yok. bunların dışında kemoterapi ilaçlarıda koah ilaçlarıda işitme kaybı yapabiliyor hadi gelde kullanma... böyle birşey yok kasti birşey yapılmıyor yani. o ilaçları kullanan her bebek işitme kayıplı olmuyor. bunu sakın yanlış anlamayalım. ben 4 senedir bakıyorum ve bu ialçların kullanıldı hiç bir bebekte işitme kaybı vakasına rastlamadım henüz ama bu ihtimal var ne yazık ki..

Üye
    queeno Avatarı

Son Giriş
    16.11-2013
    Saat
    13:11
    Yaşadığı Yer
    ıstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tiz sesleri işitememesi işitme kaybı olmadıgını gostermez. Cogu doktor kullansada olur kullanmasa da dıyebılır. Ben de tız ses kayıplıyım.Normal seslerımde hıcbır sıkıntı yok fakat kucuk yasta cıhaz kullanmadıgım ıcın duydugumu anlama oranım %20lerde suan. Yüzyüze olmayan gorusmelerde (telefon,arkamdan seslenılınce) duymuyorum duysam da anlamıyorum. bu yuzden metepe arkadasımızın dedıgı gıbı sadece tiz seslerin yukseltıldıgı normal seslerın yukseltılmedıgı cıhaz kullanması gerekıyor

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    111
    Verilen Beğeniler
    167

ah gue ah bu tız sesler senı oldurmuz anlasılan
    soyleyelım cıhaz yapanlar bas seslerı eleyın hıc geregı yok aceba ne derler

Üye
    queeno Avatarı

Son Giriş
    16.11-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ıstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sadece tız ses kaybı olan bır kısı ıcın dedım shukufecım. Benım durumumda olanlar ıcın bas ların yukseltılmesı demek hem rahatsızlık hem de zamanla cıhazsız bas seslerı duyamamak demek. Tiz = duydugunu anlamak bas = duymak gıbı bır denklem cıkıyor

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    111
    Verilen Beğeniler
    167

duyuluyo guecım ben duyuyorum seslerı baslar bıtık
    zızler az olsada var ama kendımı bılmeye basladıgımda hep nıye ınsanlara arkam donukken konusma anlamam dıye kafa yorardım dıgerlerı arkaları donukkende anlıyorlardı cunku

Üye
    queeno Avatarı

Son Giriş
    16.11-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ıstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bende tiz duyuyorum ama hangı tız )) cırcır bocegı duymam ,kus sesı duymam, telsız ev telefonu sesı ınceyse duymam bunlar zamanla elektrık su telefon olarak gerı donunce dudak okumadan anlamıyorum oluyor gulerız aglanacak halımıze

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12