Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Arashan Avatarı

Gerçek Adı
    Ali Köseoğlu
    Son Giriş
    18.11-2013
    Saat
    18:07
    Yaşadığı Yer
    Hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar kendim sorunumu paylaşmak istiyorum.13 yaş öncesi sorunum yoktu.14 yaşında işitme sorunumu olduğumu anladım aileme söyledim.Doktora gittim.Doktorun açıklaması şöyledir;2 kulağında İşitme kaybı doğuştandır.Birde kulak yapın küçüktür diyor.İşitme cihazı önerdiler bana.Her gün takarken her gün baş ağrısı çekmekten bıktım yani yani cihaz insanı hasta ediyor.Devlet hastahanenin raporu şöyle;

SAF SES ORTALAMASI

Sol Sağ
    Hava 57dB 70dB
    Kemik 48dB 62dB

Kişinin Özür Oranı; %36

Ankara Askeri Etimesgut Hastahanesine gittim.Aldığım Sağlık Raporu şöyle;

1-H90.3 Sensorinöral işitme kaybı,bilateral
    [19/B/2]
    ŞİKAYETİ: Her iki kulakta işitme kaybı.
    HİKAYESİ:Çocukluğundan beri varmış.
    MUAYENESİ: Hastanın yapılan muayenesinde her iki kulak zarı retrakte

Sol HY: 70+ dB KY: 55 Sağ HY:67 dB KY:52

Sol HY: 60+ dB KY: Sağ HY:68 dB KY:

Fısıltı testinde her iki kulağından 1-2 metreden aşağı mesafeden duymaktadır.

Hastanın elinde; Hatay Devlet Hastanesinden alınmış % 36 özürlü olduğuna dair sağlık raporu mevcut.

Bu sorunun çözümü istiyorum.Ameliyat çözümü var mıdır yada başka çözümü işitme cihazı ile olmuyor.İnsanı ciddi hasta ediyor.

Polis olmak istiyorum kabul etmedi Askere gitmek istiyorum kabul etmedi.Yani olmak istediğim meslekle olmuyor.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    isitme cihazi bas agrisi yapmaz yapani analog cihazdir yada olmayac birinden almissinizdir cihazi
    ameliyati bosver kulak ameliyatlarinda isitmeyi geri getirmek dursun kalan isitmenizide kaybedersiniz
    iyi bir isitme merkezinden iyi bir odyometrist calistiran yerden iyi bir cihaz alirsaniz ne basagrisi olur nede sikayetiniz olur memnuniyetle kullanirsiniz olan isitmenize sukredin ya cok ileri kaybiniz olsaydi

o meslek olmadi bu meslek olmadi diyede kendinizi uzmemenizi iyi bir dijital isitme cihazi edinerek egitime onem vermenizi oneririm
    olmayanla uzulmektense olabilecek yapabilecek bir meslekle yolunua bakin