Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 28 mesajın 16-28 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    müren Avatarı

Son Giriş
    04.12-2013
    Saat
    04:24
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İnanın ki toplumumuzun çok büyük bir kısmı kendi hayatına kendisi yön veremeyenlerle dolu diye düşünüyorum. o benim için ne der, ne düşünür. Acaba şöyle yapsam benim için iyi düşünürlermi gibi v.s. İnsan hayatını başkalarına göre değilde kendine göre kendi zevklerine göre yaşamalı. Hayat senin hayatın.Ne yazıkki bende 20 li yaşlarımda bunun farkında olamadım.Tabiki bizede söylediler ama filiyatta bunu yerine getirmedik.şahsen kaybedilmiş yıllar olduğunu düşünüyorum.zararın neresinden dönersen kardır.Şu an senin yerinde ben olsaydım cihazın büyük olması ve gözükmesi beni ırgalamazdı.Sadece farzetki ağır bir cihaz olsaydı o beni rahatsız ederdi.

Üye
    SwalloweD Avatarı

Gerçek Adı
    Burak
    Son Giriş
    30.09-2014
    Saat
    22:21
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Perseus, Kardeşim senin gibi bir arkadaşım var aynı okulda okuduk aynı sıraları paylaştık lakin, işitme engellesi ve de senelerdir adama zorla işitme cihazı taktırdım okul bitti iş hayatına atıldık denk geldiği zamanlarda bakıyorum yine takmıyor işitme cihazını bu yüzden normal konuşan adamın konuşma uslubuda bozuldu kelimeleri döndüremiyor ne dediği anlaşılmıyor ve kendiside anlamıyor zaten. İşitme cihazı çok fark ettiriyor eleman şuan takmış olsaydı hem konuşacaktı hemde rahatlıkla duyabilecekti.

Arkadaşın derdi "kızlar görmesin yoksa kız bakmaz"mış ona böyle bir zihniyet olamaz olmamalıdır. Bu işitme engellesi olmak keyfe keder birşey değildir. Elin ayağın tutuyorsa şu haline şükretmen gerekirken psikolojikman kendini mundar etmen hiç iyi birşey değil şuan ki durumun ilerleyen zamanında da epey etkileyecektir seni, insanların seni bu şekilde kabul etmesi emin ol dünyanın en güzel şeyidir. Bırak dalga geçsinler hepimizle dalga geçtiler sonuç olarak hep güldük takmadık zaman ilerledi yaş ilerledi şimdi o dalga geçen arkadaşlarla eskileri yaad ediyoruz gülüyoruz, eğleniyoruz. Ben utanmıyorum şahsen halimden gayette memunum görsünler işitme cihazımıda normal insan gibi yaşıyorum yiyorum içiyorum geziyorum tozuyorum bana hiç bir engeli yok artısı var dünyadaki sesleri duymamı sağlıyor..

Üye
    perseus Avatarı

Son Giriş
    25.08-2013
    Saat
    21:24
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

abilerim ablalarım artık ben de işitme cihazı kullanıyorum. phonak virto q50 modelini kullanmaya başladım. tabii faydası var ama aynada bakınca cihazın çıkarmak için kullanılan plastiğini görebiliyorum. artık işime geldiği yerde kullana kullana idare edeceğim. bunların nano versiyonları varmış gelişimim daha tamamlanmamış olduğundan kulak kanalı darmış ve nano cihaz da uygun değilmiş şu anlık. bi kaç sene sonra inş. o cihaza geçeceğim. herkese iyi günler

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    111
    Verilen Beğeniler
    167

vay be ea 20 yasindasin kazik kadar adam gelismesini tamamliyamamis daha kulak kanali buyicek hassoyle isitme cihazi reklami bole yapilir afferim

Üye
    bbilensoy Avatarı

Gerçek Adı
    Bahadır Bilensoy
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    11:49
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Haklısın shukufe 20 yaşında askere alıyorlar be
    Ya da perseus arkadaş çok saf ... Hangisine gülsem bilemedim
    Gelişmesinin tamamlanmamış olmasına mı gülsem kulak kanalının 1 senede o kadar açılacağına inanması mı bilemedim
    Aman perseus kardeş... Bu kadar saf olma... satıcılar tilkiye kurnazlık öğretir valla

Üye
    izmir35seda Avatarı

Gerçek Adı
    seda
    Son Giriş
    18.11-2013
    Saat
    15:01
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aramızda işitme engellı arkadslarımjız varmı konusan bnde ısıtme engellıyım arkads olmak ısterım

Askıda Üyelik
    akcay87 Avatarı

Gerçek Adı
    ümit
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MANİSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    5
    Blog Mesajları
    5

ben bedensel engelliyim ama işitme engelli arkadaşlarım var az boz anlıyorum

Üye
    furkan2779 Avatarı

Gerçek Adı
    necmittin
    Son Giriş
    15.08-2014
    Saat
    16:37
    Yaşadığı Yer
    kilis merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gerçekten işitme problemi olan kardeşlerimiz işitme cihazı kulak arkası olan görünümü hiçte bi hoş degil ama kulak içi cihazlar pek dikkat çekmiyor bizim bi akrabamız kulak içi cihazları 1200 tl başlıyor 3000 tl ye kadar varmış kulak burun bogaz doktoru rapaor yazacagını belirtti ve yaklaşık 1200 tl olan kulak içi modeli olan cihaz için 400 tl yansıyacagını belirtti ve cihaz 800 tl bir rakamla alınıyor

Yasaklı Üye
    sen/duyar Avatarı

Gerçek Adı
    selahattin
    Son Giriş
    06.07-2015
    Saat
    00:09
    Yaşadığı Yer
    FETHİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kulak içi mi.? kendi deneyimim de ,kalıp iyi yapılmazsa defalarca servise gidersin ,kulakiçi terleyince elinde almaya müsait olmayınca acayip sıkıntı çekersin ,yere düşürürsen bulamayabilirsin ya da başımda geçtiği gibi elektrik süpürgesine kaptırabilrsin .....hepsi başımdan geçti en ilginci de ,düşürüp böcek gibi ezme sakarlığında bulundum . .........bir de kulak arkası gibi net ses alamamıştım,çook zaman oldu sanırım şimdi daha kullanışlıdırlar ..

Üye
    HOŞCAKAL Avatarı

Son Giriş
    10.10-2017
    Saat
    11:13
    Yaşadığı Yer
    .............
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    10

perseus üzülme zamanla alışacaksın ayrıca sitede cok acımasızca mesajlar yazmışlar sana.. zaten kendini bilmez bu tip insanlar yüzünden bu hale geldik ..sen tavsiye istiyorsun tesseli istiyorsun şahıslar çıkmış 20 yaş bir genç' tonlarca azar işitiyorlar.. cihazını samimi olduğun yerlerde tak .dışarda seyahate çıkar rahatsız oluyorsan ..zamanla olgunlaşacaksın herşeyin farkına varacaksın. bu tip sorunlara gülüp geçeceksin..şunu da unutma kendini bilmez insanlardan da nasihat isteme ve de bekleme...

Üye
    izmir35seda Avatarı

Gerçek Adı
    seda
    Son Giriş
    18.11-2013
    Saat
    15:01
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam arkadslar bnde ısıtme engellıyım yuzde 40 engelııyım 13 yasından berı kullanıyrum.alıstım halıme sukredıyrum.bnce moralı bozmamak lazım

Üye
    CETİNSS Avatarı

Gerçek Adı
    çetin
    Son Giriş
    19.09-2017
    Saat
    14:11
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba
    ben işitme çihazını takmadıgım zaman kendimi sanki çıplak geziyormuş hissediyorum işitme çihazım bozuldugu zaman toplum içine çıkamıyorum çünkü duyamıyorum millet o zaman dalga geçiyorlar işitme çihazları normal bir insanın kulagı gibi olmasada biraz fazla duymak hiç duymamaktan iyidir bençe işitme çihazına alıştıgın zaman hiç yanından ayırmayacaksın ve bence her zaman takman daha iyi olucaktır

Üye
    ist01 Avatarı

Gerçek Adı
    fikret
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    10:08
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    madem sorun oluyor sende sacini uzat kulaklarin altina kadar tabi bu bir öneri aslinda cihaz görünsede görünmesede valla bu devirde kimsenin umrunda deyil engelliler

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12