Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 32 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ligoras Avatarı

Son Giriş
    14.12-2013
    Saat
    02:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    22 Ocak 2012 Güncel: Ameliyat oldum. Buna dair deneyimim bu konunun ikinci sayfasında: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...ml#post1245132

Arkadaşlar hangi doktora gittiysem açıp bakmadan müdahale edemeyiz dedi. Çünkü testlere bakıldığında şudur, budur diye hastalık görünmüyor. Tomografi de çekildim kemikler de sağlam ama küçükken düşmüştüm. Kulağımdan kan geldi. Doktorum belki milimetrik bir oynama olmuş olabilir kemiklerde, tomografide çok küçük oynamaları anlayamıyoruz dedi. O da diğerleri gibi açıp bakılacağını söyledi. Ondan önce burun ameliyatı olacağım için daha konuşmadık ama şu an araştırdım herkes riskli diyor. Benim sorunum belli değil. Belki yapıştırıcı ile yapıştırılabilir. Belki protez konulacak. Yani görünmüyor tomografi ve testlerde bir sorun.

Ameliyatı olan arkadaşlar buraya detaylı şekilde yazarsa hem ben hem de diğer arkadaşlar bilgilenmiş olur. Çünkü gerçekten internette yeterli bilgi yok bu ameliyat için.

Üye
    Gasanov Avatarı

Gerçek Adı
    G_A_S_A_N_O_V
    Son Giriş
    17.09-2016
    Saat
    18:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba en iyisi audogrammani ayri-ayri doktorlara gonder internetle ve yardim iste

Üye
    sivaslı Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    08:30
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle merhaba...Ben 2 kere ameliyat oldum.Bana da başta ihtimallerden bahsettiler.Açıp bakmadan anlayamayız işte kireçlenme de olabilir veya kemikle oynamıştır veya sinirlerde de olabilir dendi.Devlet hastanesinde oldum.Sinirlerde problem var dendi.Müdehale edilmedi.Ben güvenmedim onlara.Özelde prof. birini buldum.Ben yaparım dedi.Ameliyat oldum tekrar.Kemikçikle arasında iletişim bozukmuş bir parça taktı.Ama zamanla düzelir dedi 2 ay oldu bir düzelme yok sinirlerde problem var.Bana kalırsa amleliyat olma.Riskli bir ameliyat.%100 başarı yok.Cihaz kullanman daha faydalı diye düşünüyorum.

Üye
    ligoras Avatarı

Son Giriş
    14.12-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sivaslı;

Çok teşekkürler. Ameliyattan ameliyata fark ediyor. Ne teşhis konulacağını bilmiyorum aslında. Mecbur ameliyat olmam gerekiyor. Siz küçükken kaza veya darbe gibi bir olay geçti mi başınızdan?

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

acicaz bakicaz teshisi oyle koyacaz dediklerine inanama
    bosa ameliyat olur olan isitmendende olursun agrin zisin akintin yoksa al isitme cihazini kalan isitmene sukret iste yillardir ameliyatlar dizisiyle ugrasiyorum koklear implat takalim deyip mafetti bu doktor milleti kulagim i

Üye
    ligoras Avatarı

Son Giriş
    14.12-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

shukufe;

Merhaba @shukufe

Çok teşekkür ederim görüşün için. Sivaslı arkadaşın da başına gelmiş böyle bir talihsiz durum maalesef. Peki bir şey soracağım. Şimdi ben bir işitme cihazı edinsem, bu cihaz kulağıma sesi yükseltip vereceğinden dolayı bu işitme kaybım daha da mı ilerleyecek ilerki zamanlarda? Dediğim gibi konuşma sesini duyabiliyorum ama bazı kelimeleri çözemiyorum. Yüksek sesle konuşulsa bir de tamamiyle sol kulakla duyabilirim. Ayrıca sağ kulağımda hiç bir problem yok şu an. % 100 duyuyorum.

Yani duyma ile ilgili hiç bir problem yaşamıyorum. Fısıltıları, klavyeye basarken tık tık sesleri, konuşma düzeyindeki sesleri vesaire duyabiliyorum. Ama sol kulağımın orta derece duymaması da rahatsız ediyor. Mesela yastığa sağ kulağımı koyduğumda sol kulağımdaki işitme kaybını anlayabiliyorum.

Dediğim gibi cihaz alırsam sesi yükselteceğinden dolayı sol kulağımdaki işitme kaybı daha da mı ilerliyor acaba?

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

tam duyan bir kulak olduktan sonra obur kulak az duysada cihaz kullanmak istemeyebilirsin iz isitme cihazinin kulfetide cok gerci simdiki dijital cihazlarin ses ayarini bizlerin kaybimiza gore yaptiklarindan isitmenize bir zarari olmaz uygun ayarla
    tam duyan bir kulak olduktan sonra asla ameliyat gibi riski almazdim ben

Üye
    ligoras Avatarı

Son Giriş
    14.12-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben de öyle düşünüyorum işte ama tek korkum sol kulağıma cihazı taktıktan sonra orta derece olan işitme kaybımın zamanla cihaz yüzünden büyümesi.. Yoksa yarın gider alırım emin olsam. Çok kararsızım ne yapacağım hiç bilmiyorum. Dediğim gibi bu endişem olmasa çok iyi aslında.

Üye
    odyometrist Avatarı

Son Giriş
    13.09-2017
    Saat
    14:01
    Yaşadığı Yer
    s
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Günaydın Ligoras öncelikle tek kulağın iyi duyuyuyorsa diğer kulağa cihaz takman bence gerekli değil. Bazı kelimeleri anlamıyorum demişsin eğer bu seni rahatsız ediyorsa cihaz kullanmak isteyebilirsin ve kullanabilirsinde. İşitme cihazı kullanmak işitme kaybını ilerletmez. Aksine kulakğını aktif halde tutar. Ama neden se halk arasında cihaz kullanmak kulağı tembelleştiriyor diye bir ön yargı var ama yanlış çok yanlış bu. Eğer istiyorsan için rahat olarak cihaz kullanabilirsin. Ameliyat konusuna gelince her ameliyatın riski ve sonuçta başarısız olma ihtimali var. insan böyle durumlarda gerçekten çok rahatsız edici bir durumu yoksa ameliyatı ikinci planda bırakmalı diyorum ben. Bu benim görüşüm her insan kendi kararını kendi vermelidir. Ama anladığım kadarıyla senin şu an ameliyata ve cihaza ihtiyacın yok. Doktorun ameliyat olmazsan neler olacağını söyledimi bunu merak ettim...

Üye
    twilight Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    11:48
    Yaşadığı Yer
    Başkent
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    29

Bence de ameliyat olmamalısın 10-15 sene daha bekle. Doktorlara asla güvenmem asla.... Bu ülke de adam gibi KBB doktoru yok. Haline şükretmelisin bence durumun o kadar da kötü değil. Ben ameliyata girip de sağlıklı bir sonuç elde eden kimseyle karşılaşmadım daha.

Üye
    odyometrist Avatarı

Son Giriş
    13.09-2017
    Saat
    14:01
    Yaşadığı Yer
    s
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öyle demeyin ben çok gördüm sonucu iyi olan. genellemeyelim bence bu konuyu. Genede zorlanmadıkça riske atma derim tabi bende. Ama doktorun dediği de önemli ameliyat olmazsa zaman içerisinde gecikmeye bağlı ne gibi problemler yaşayabilir bunları öğrenmesi gerekir bence ve iyi bir karar vermesi gerekir. Herkesin teşhisi tedavisi ve doktoru aynı değil.

Üye
    ligoras Avatarı

Son Giriş
    14.12-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

odyometrist;

Valla ne desem, çok teşekkürler. Burun ameliyatı da oldum, kulak ameliyatına daha 1 ay olduğu için üzerine pek düşmedik ama doktor sadece iç kulağı açıp bir sorun var mı diye bakacağız dedi. Ayrıca okmeydanı hastanesine gittim, orası da aynı şeyi dedi. Hadi burada 1 ay sonra zamanı geldiğince konuşuruz tamam ama.. Okmeydanı Hastanesi'ndeki doktor risklerinden bahsetmedi, direkt açacağız dedi. Ameliyat gün sırası bile verdiler istemedim. Doktorla görüşeceğim, bu hâli ile ilerleme riski varsa eğer o zaman düşüneceğim. Ama bir yandan da doktorlara güvenemiyorum. Her doktor direkt ameliyat diyor. Hatta Beşiktaş'ta başka bir özel yere gittiğimde KBB doktoru ben yapamam ameliyatı, çapa veya cerrahpaşa hastanelerinde profesörlerin yapması lazım demişti. Kulağımdaki işitme kaybının zamanla ilerlemeyeceğini bilsem ameliyat olmam, cihaz takardım. Ama bilemiyoruz ki.. Doktorla görüşeceğim bakalım. Olmazsa başka bir doktora daha gideceğim.

Bu arada flood yapılan gereksiz mesajları sildiği için teşekkür ederim yönetici arkadaşa.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

kulak sinirleri cok naziktir cok gerekmedikce dokunulmamasinda fayda vardir en ufak bir operasyonda kalici kulak cinlamalari oluyor hicbirsey olmazsa ameliyat yaptilar diye isitme kaybin durmaz hatta ilerlemeyecegi varsa ilerler
    ben her ameliyattan sonra ilerlediginden kahpe felek diye iyti bir soverim sanki ne vardi doktor telefonla bile konusabilir anlayabilirsin diyince hemen ucup bilir bilmez koklear implant taktirdim korolasi doktora inanmasaydim keske ama son pismanlik fayda etmiyor guzel bir isitme cihazi almaya kalkiyorum hooop ameliyat iste

Üye
    ligoras Avatarı

Son Giriş
    14.12-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

shukufe;

Çok geçmiş olsun, başınıza gelen talihsiz olayları okudum. Bu yüzden doktorlara güvenemiyoruz işte. Ne yapacağım ben de bilmiyorum. Belki zararı olmaz ise duruma göre cihaz kullanırım eğer benim kulağımdaki sorunum ilerleyici değilse. Bir kaç doktorla daha görüşüp fikrini alacağım. İlerleme durumu yok ise cihaz kullanabilirim belki. Belki de böyle idare ederim. Bilemiyorum, risklerinden korkuyorum.

Arkadaşlar bu arada dijital ve analog cihaz olayı nedir. İnternette araştırdım, birinde sesleri otomatik ayarlanıyormuş. (Dijital) Peki ya analogda biz mi ayarlıyoruz?

Vallahi bazı arkadaşlar ameliyat ol diyor, bazısı ise riskli diyor. Olan arkadaşlar da memnun değil. Yahu çıkmazdayım. Kaç gündür düşünüyorum.

Güncel, çevremde ameliyat olmuş kişi hiç bulamadım yahu. İnternette dahi bir siz arkadaşlar varsınız. Başka olan göremedim.

Üye
    nisanruzgarı Avatarı

Gerçek Adı
    Gülsüm
    Son Giriş
    14.05-2015
    Saat
    21:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ligoras, iç kulak ameliyatları her zaman risklidir ve gerekmedikçe asla olmamalı. Bende baş dönmelerinin şiddetle nüksetmesi nedeniyle( dr. test esnansıda sinire dokunmuş olduğundan yan etki olarak başdönmeleri başlamıştı)yıllarca başdönmesinden muzdarip oldum. O kadar kötüydü ki anlatamam.
    Sonra şimdiki Dr. i buldum. o ameliyatı mecburen yaptı ve düzelme sağladı. Senin sorunun tam nedir? Her rahatsızlık farklıdır ve kişiden kişiye farklı sonuçlar alınır. Önemli olan burada doğru DR. dir. Ama şunu söyleyebilirim benim ameliyatı olduğum Dr. Türkiyede iç kulak üzerinde 1 numara deniyor. İç kulakta her doktora güvenilmez. Basit bir rahatsızlık değil. İç kulak beyinle bağlantılı. Çok iyi araştırman lazım. Devlet hastanelerine şahsen güvenmiyorum. Ameliyatları asistanlarına yaptırıyorlar. Dr.lar ise parayla çalışıyor sana orada. Dr.e Devlet hastanesinde para vereceğine git özelde yaptır. Sağlık bu..

Shukufe Dr. lar Cİ implantla duyarsın diyorlar. (öyle derler. her ameliyattan ceplerine para giriyor)CI ile asla normal duyulmuyor. Ben Almanyada Dr. la da görüştüm. Hannover Tıp Ünıv. CI implant biyonik kulak nakli yani, konusunda dünyada en iyilerinden ve Dr.lar Türkiyedeki gibi ek para almaları yasak olduğundan işi para nedeniyle yapmaları mümkün değil.CI İmplant küçük çocuklarda konuşmayı ve dudak okumayı daha iyi öğrenebilsinler diye yapılırsa faydalı olabiliyor. Yetişkinlerde pek faydası yok. Yetişkinler için işitme cihazı kullanılması daha faydalı. Boşuna iç kulağın kurcalatılmasına gerek yok. Bende test sonucu kötü yan etkiler (başdönmesi) bırakmıştı. Asla asla tavsiye etmem iç kulağın kurcalanmasını.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon