Toplam 12 mesajın 1-12 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    likes76 Avatarı

Son Giriş
    05.04-2017
    Saat
    17:35
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    iyi günler ben 2006da rapor çıkarmıştım oranını bilmiyorum fakat babamın sağlık haklarından faydalanmak içindi sanırım 2012de tekrar işkur aracılığıyla çkardım oranı45 ruhsal özür bu oran 2012de düştümü birde bu iki rapor farklımı babamın ağlık haklarından faydalanabilirmiyim ve emeklilikte hangisi geçerlidir bilgi verirseniz sevinirim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    947
    Verilen Beğeniler
    1.237

18 yaşından küçük değilseniz veya öğrenci değilseniz, veya malul derecede raporunuz yoksa (ki yok görünüyor), bu durumda babanızın üzerinden sağlık güvenceniz olamaz.

Genel Sağlık Sigortalı olmak için: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...riterleri.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    likes76 Avatarı

Son Giriş
    05.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyi günler benim özür oranım 45 babamın hakların dan faydalanabilirmiyim yaşım 36 cevaplarsanız sevinirim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    947
    Verilen Beğeniler
    1.237

Hayır. Yukarıda yazdığım gibi, % 60 ve üzeri raporla malul durumda olmadığınız için babanız üzerinden hak sahibi olamazsınız
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    likes76 Avatarı

Son Giriş
    05.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyi akşamlar ben babamın sağlık haklarından2006dan beri faydalanıyordum malül raporuyla fakat geçen sene oranı belli olsun diye çalışmak için işkur aracılığıyla rapor aldım oran 45 ben 2006 daki raporun yüksek derecede olduğunu sanıyordum 60 üstü yani 45 alınca sağlıktan düşerim diye düşündüm ve memura babamın üzerinden düşün dedim oda düştü tekrar malül raporu aldım babamın üzerine sağlıktan faydalanıyorum hiçbir maaş veya yardım almıyorum baba emekli yalnızca pasom var

şimdi sorum ben martta başvurdum malüllüğe martta sonuçlandı nisanın sonlarında gss ye başvurdum ve kabul oldu 35 tlden
    şimdi devlete yanlşlıkla babmın sağlık haklarından düştüğümü söylesem bana ödediim parayı geri verirler mi
    bir de ocak 1den itibaren gss li gözüküyorsun dedi telefonda memur tam 10ay19 gün prim ödedim son ay malül raporu aldım

açıklayabilirseniz dilekçemi yazsam ankaraya saygılarımla

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    947
    Verilen Beğeniler
    1.237

Geriye dönük olarak GSS primlerini geri ödemeyeceklerdir. Ama siz yine de başvurup geri talep edin. Kısmet!

Üye
    likes76 Avatarı

Son Giriş
    05.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İyi günler ben %45oraninda rapor almıştım fakat babamın sağlık haklarından faydalanmak için bir rapor daha aldım yüzdesi yoktu acaba son aldığım rapor vasilik raporumuydu benim ise girmemi etkilerini ve de seneye ekpssye girecegim acaba yeni bir rapora ihtiyaç doguyormu eskisi gecerlimi cevaplarsaniz sevinirim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    947
    Verilen Beğeniler
    1.237

@likes76

Etkilemez. Son aldığınız rapor sağlık güvencesi açısından değerlendirme içeriyor. Önceki raporlarla ilgisiz...

Üye
    likes76 Avatarı

Son Giriş
    05.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İyi günler ben 2012yılında işkur kursuna gittim engelli olarak ilk gidişim olduğundan bilemedim gssyi karşılıyorlar diye babamın sağlık hakkından faydalanıyordum fakat sgk memuruna kaldırmasını söyledim oda bilgisayardan kaldırdı ve yıl sonuna kadar doktora hemen hiç gitmedim fakat 403lira gss primi ödedim bunu geri alabilirmiyim cevaplarsanız tesekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    947
    Verilen Beğeniler
    1.237

@likes76

Soruyu anlamadım?

Üye
    likes76 Avatarı

Son Giriş
    05.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İşkur kursundayken gss ödeniyor diye babamın sağlık haklarından faydalanıyorken iptal ettirdim 1yıllık gss çıktı ve mdcburen ödedim

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @likes76
    o ödediğiniz GSS prim ücretini (403 TL demişsiniz) geri alamazsınız.