Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mhmt Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    06.05-2017
    Saat
    22:20
    Yaşadığı Yer
    ELAZIĞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    daha önce8+4requıp parkinson ilacımı son kontrolümde 8+8 olarak değişti fakat sistemde8 mg03.07.2012de süresi dolacağı için tedavime yetersiz gelen dozu mahkum kaldım 4 ay önce verilen doz hacettepe üniversitesi tarafından16mg.olarak değişti yani bu tarihe kadar artmış titreme ve kasılmalara maruz kalmadan nasıl ilacımı alırım eczane sgk kurumunun butarihten önce ilacı alamayacağımı söylüyor bu konuda bilgisi olan var mı?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    934
    Verilen Beğeniler
    1.225

Bu konuda en doğru yönlendirmeyi eczacıların yapabileceğini düşünüyorum. Birkaç eczaneye danışın derim
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mhmt Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    06.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ELAZIĞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

birkaç eczanede denedim 8mg requıp 03.07.2012den önce alamazsındediler.170alo sgk yı aramıştım4 gün önce bana09.05.2012 tarihinde verdikleri başvuru no ile sorgulayabilirsin dedi ben ise 08.05te aradım yeni rapor ve yeni recete ile dr sana yardımcı olur fırat üniversite hastanesi noroloji bölümüne baş vurdum yazmışlar her şey tamam yapacak bir şey yok dedi dr. bende rica ettim yeni reçete ve rapor istedim sağ olsun yazdı rapor sisteme09.05.2012de ssat15:00da sisteme girecek bakalım alabilecemmi? sonucu burada paylaşacam ayrıca sgk bili edinmeyede baş vurmuştum 15 gün içinde dönecekler
    saygılarımla

Üye
    mhmt Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    06.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ELAZIĞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynen dediğiniz gibi tesadüfen bir eczaneye gittim yanlış doz değişimi ilaç formu düzenleyerek sgk ye fax çekti ertesi günilacımı verdiler bu eczacıya teşekkür ediyorum bilgi edinme yasa gereği verilen cevap ise

Sayı : B.13.2.SGK.0.63.00.02/ 09.05.2012
    Konu : 04.05.2012 Tarih ve 8972 numaralı başvurunuz.

Sayın : MEHMET ASLAN
    ÜNİVERSİİTE MH.HANKÖY SKNO:31/5 ELAZIĞ

Soru : 07.12.2011 hacettepe üniversitesinde almış olduğum ilaç raporunda REQUIP 16mg.dir30.04.2012 hacettepeüniversitesisi hastanesinde konntrolümde 20mg çıkartılmışır03.07.2012 de eskiraporlu ilacın sürei olduğu için yeni raporla tedaviye gerekli olan 20mg dozu siste vermemektedirilacın dozu az olduğundan şikayetlerimçoğaldığından tedavim sonuç vermemektedir.tedaviye gerekli olan 20mg dozu alabilmem için gereğini saygılarımla arz ederim

Cevap : Kurumumuza Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamında yapmış olduğunuz başvuruya ilgili birim tarafından verilen e-posta cevabı aşağıda sunulmuştur.
    Sayın Mehmet ASLAN Başvurunuz Genel Müdürlüğümüz ilgili birimi olan İlaç ve Eczacılık Daire Başkanlığına yönlendirilmiş alınan cevap aşağıdadır. Hacettepe Üniversitesi tarafından adınıza düzenlenen raporda 20 mg doz belirtildiğinden, bu rapor seçilmesi halinde 20 mg doza kadar almanız mümkün bulunmaktadır.İlacın hangi formdan hangi dozda aldığınız belirtilirse daha detaylı bilgi verilebilecektir.
    Bilgilerinizi rica ederiz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    934
    Verilen Beğeniler
    1.225

Sorununuzun ortadan kalkmasına çok sevindim. Gözünüz aydın
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    süleyman bekar Avatarı

Gerçek Adı
    SÜLEYMAN
    Son Giriş
    07.09-2016
    Saat
    16:05
    Yaşadığı Yer
    BURDUR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu Doz konularında sgk bir dilekçeyle başvurulunda sorunuz çözülür diğer arkadaşlara yardımcı olmak amacıyla söylemek istedim

Üye
    mhmt Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    06.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ELAZIĞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Elazığ il sgk başvurdum il müdrürüyle görüştüm sgk eczacılarıyla görüştüm ama sonuç alamadım sadece bireczanede işi bilen eczacı kalfası hemen yanlışdoz düzeltme forfumunu faxlayınca düzeldi bir çok eczacı ve aile hekimi ve hekimler bukonuda bilgisi yok ve şekilde mağdur insan çok ilginize teşekkürler

OturanBoğa;
    saygılar teşekkürler