Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    venom Avatarı

Son Giriş
    06.04-2017
    Saat
    12:09
    Yaşadığı Yer
    hayal dünyası
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    17.01.2012 itibariyle sigortalı işe girdim. şuan sigortam gözüküyor. bundan önce ise yeşil kartım vardı ve sanırım hala devam ediyor. bugün itibariyle muhtarla konuştuğumda bana yeşil kartını iptal et aksi taktirde ceza gelir denildi. özürlü olduğumu bilmiyordu sanırım. bende yeşil kartımı iptal etmek için gittiğimde sıra fişi bitmişti. yeşil kartı olanlar için gelir testi yaptırmak için inamılmaz bir insan topluluğu vardı. sanırım son iki gün kaldı ve ben sigortalı işe girince gelir testi yaptırma gereği doymamıştım. şimdi sorum şu: yeşil kartım otomatik iptal olurmu yoksa kendimmi iptal ettirmem lazım aksi taktirde ceza gelirmi. birde gelir testi yaptırmalımıyım.. bildiğim kadarıyla sigortalı işe girince gereği yok denilmişti bana. birtde özürlü olduğum için otomatik gelir testi yapılır diye biliyordum. son olarak son iki gün haricinde yeşil kartımı iptal edersem bir sakıncası olurmu. biliyorum hayat hikayesi gibi oldu ama inanın kafam o kadar karıştıki... acilş yardım lütfen... yardımı dokunanların ALLAH yardımcısı olsun...

Üye
    mert54 Avatarı

Son Giriş
    06.07-2017
    Saat
    09:00
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ceza alman söz konusu değil vize bitmeden ssk lı işe girmişssin bunda bir sıkıntı yok ayrıca son başvuru yarın gibi haberler gerçeği yansıtmıyor çünkü sydv vakıfları şunu söylüyor sgk gelir testi için herkese yazı yolladı kişinin eline geçtikten 1 ay içerisinde gelir testi için müracat etmemesi halinde cezalı duruma düşüyor yani medyada anlatıldığı gibi değilmiş anlayacagınız

Üye
    venom Avatarı

Son Giriş
    06.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    hayal dünyası
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mert kardeş beni inanılmaz derecede ferahlatırdın. allah senide feraha kavuştursun. inşallah dediğin gibidir. elime sydv'den geçmiş bir belge yok henüz. bizde milleten doyduklarımızla heyecana kapılıyoruz. onun için allah bu siteyi kurandan ve üyelerinden razı olsunki, bu tür konularda yardımcı oluyorlar...

Üye
    mert54 Avatarı

Son Giriş
    06.07-2017
    Saat
    09:00
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sydv çalışan tanıdıklarım var rahat ol sen aynen şunu söylüyorlar son gün diye birşey yok aslında sgk vatandaşlara tebliğat yapacak kaldıki herkese tebligat tarihi aynı olmaz tebligat yaptıktan sonra 1 ay içerisinde gelir testi zorunlu

belge var bu konuda isterseniz yayınlarım bile

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Çalışan statüsünde sigortalı olduğunuzda Yeşil Kart otomatik olarak iptal olur, çalışan statüsünde gss'Li sayılırsınız.

www.turkiye.gov.tr sitesinden müstehaklık kontrolü yapabilirsiniz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    venom Avatarı

Son Giriş
    06.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    hayal dünyası
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yaben işten çıkalı 2 ay oldu. şuan için ne sigortam nede yeşil kartan yararlanamıyorum. ne yapmam lazım en azından yeşil kartan yararlanmak için

Üye
    ertugrul01 Avatarı

Gerçek Adı
    Ertuğrul
    Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    11:46
    Yaşadığı Yer
    Anadolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sosyal yardımlaşma vakfına başvurup gelir testi yaptırmanız gerekiyor belki tekrardan gss priminizi devlet karşılar.