Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ysn_ank Avatarı

Gerçek Adı
    yasin
    Son Giriş
    28.10-2013
    Saat
    23:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    s.a. ben yeşil kartlıyım 2022 maşı alıyorum vızemın bıtmesıne 2 ay var kimileri 1 ay içinde diyo kimileri vize bitince kimileride 2022 alanlar dırek gececek acaba hangısı yardımcı olurmusunuz şimdiden tşklr

Üye
    NCKZ Avatarı

Son Giriş
    23.06-2017
    Saat
    18:56
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından “Genel Sağlık Sigortası Gelir Testine İlişkin Önemli Duyuru” yayınlandı 30/12/2011 tarihinde.

TÜM VAKIFLARIN DİKKATİNE!
    GENEL SAĞLIK SİGORTASI KAPSAMINDAKİ GELİR TESTİ İŞLEMLERİ
    HAKKINDA
    ……………… 2022 sayılı Kanun kapsamında Yaşlılık ve Özürlülük Maaşı alan kişiler 5510 sayılı Kanuna göre otomatikman GSS’li kabul edileceklerinden dolayı bu vatandaşlarımız için gelir testi yapılmasına gerek bulunmamaktadır. Ancak hanede GSS’li olmayan kişilerin bulunması durumunda haneye yönelik yapılacak gelir testinde söz konusu maaşlar dikkate alınacaktır. 30/12/2011
    Aziz Yıldırım
    Genel Müdür

Dolayısıyla sizin gelir testi yaptırmanıza gerek yok.

Üye
    azizkanmaz Avatarı

Son Giriş
    17.09-2017
    Saat
    12:34
    Yaşadığı Yer
    ŞANLIURFA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu güzel haber demekki şimdi 2022 maaşı alanlar otomatikmen gss lı oluyor peki 2022 maaşı alanlar aylık pirim ödeyecekmi bilgisi olan varmı

Üye
    Loris Avatarı

Gerçek Adı
    Sercan
    Son Giriş
    20.11-2017
    Saat
    21:57
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar benim annem durumu nasıl olacak? Ben ve abim 2022 maaşı alıyoruz. Babam eve uğramıyor babam emekli olmuş. Babam anneminde benim üzerinden sağlıktan yararlanabileceğini söyledi. Acaba annemin herhangi bir gelir testinde bulunması gerekiyor mu? Annemin yeşilkartı yok...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Hayır, 2022 maaşı alan kişi üzerinden kimse GSS'li olmuyor. Anen babanın üzerinden GSS'li sayılır. Sayılmıyorsa, kendi kendine GSS'Li olmak için başvuru yapmalı. Gelir tespiti yapılır, prim ödeyip ödemeyeceği belli olur: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...riterleri.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    kahraman26 Avatarı

Son Giriş
    18.10-2012
    Saat
    21:28
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki rahatsızlandığımızda istediğimiz zaman sevk almadan özel hastanelerde tedavi olabiliyormuyuz

Üye
    sukut Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    15:49
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    4

TV de sosyal güvenlik uzmanından dinlediğim kadarıyla 60-C-1 (yeşil kartın yeni adı ) den yararlananlar üniversite hastanesine bile direk gidemeyecek.önce devlet hastanesine gitmeniz gerekiyor.daha farklı bir uygulamayı yaşayan varsa paylaşabilir

Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:51
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

sukut; bu dediğini ben gazi hastanesinde 1,5 yıl önce yaşadım zaten..yeni bir şey değil ki..gaziye gittim önce herhangi bir devletten gideceğim bölümün doktorundan sevk yaptırıp öyle gelmemi istediler..yeşilkartı olana bu böleydi zaten.

ben 15 aralık 2011 de vizemi yeniletmiştim..araştırmama göre benim vize bitene kadar gelir tespiti yaptırmama gerek yokmuş..sizce doğrumudur ?

Üye
    sukut Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    15:49
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    4

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sevgili golden_heart;
    dikkat ederseniz artık özel hastanelere gidebilecek miyiz ( sevksiz ) şeklindeki soruya cevap verdim.yani hiçbişeyin değişmediğini sadece yeşil kartın adının değiştiğini 60-c-1 olarak anılacağını anlatmaya çalıştım