Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ömerhanoğlu Avatarı

Gerçek Adı
    ÖMER HANOĞLU
    Son Giriş
    19.12-2011
    Saat
    18:57
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    12/09/1963 doğumluyum
    27/06/1986 ilk işe giriş tarihim ve 4513 prim gün sayım,
    % 63 sürekli çalışamaz raporum bulunmakta,

malulen emeklilik evraklarımı hazırlayıp sgk verdim. malulen emeklilik sürecim ne kadar sürer ve bu arada sağlıktan yararlanamıyorum sigortam iptal oldu.
    eşime de % 76 ağır özürlü özürlü aylığı bağnaması için bekliyoruz ben emekli olduğum zaman eşimin 2022 aylığı kesilir mi eşimin sigortası hiç olmadı çalışmadı. bu durumda haklarım nelerdir işgörmezlik ödeneğim kesildi hiçbir gelirim yok haklarım varsa ögrenebilirmiyim

çok Teşekkürler edrm

Üye
    Rain_Man Avatarı

Gerçek Adı
    adem
    Son Giriş
    24.07-2017
    Saat
    14:33
    Yaşadığı Yer
    HATAY.
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

merhaba arkadaşım benim eşimin de 2254 gün yatmış pirimi var 1800 günle malülen emeklilik için müracaat ettik..oda%63 raporlu devlet hastanesinden ama o raporu saymıyo ssk bulunduğun ilde en teşekküllü hastanede yeniden evrak düzenletiriyo fakat %yi o hastaneye verdirmiyo kendi bölge sağlık kuruluna inceletiriyo ve genelde olumsuz olarak geri yoluyorlar.biz tekrar itiraz ettik.yeni sonucu bekliyoruz olmadı bölge idare mahkemesine vericez..ssk nın amacı öğrendiğime göre şu imiş türkiye genelinde bir kişi dahi emekli olmassa onu kar sayıyormuş yani bıktırma süründürme politikası..inş sizi uraştırmazlar evraklar hızlı didip geliyo bir birbuçuk ay gibi sürede bilgi yazısı geliyo..eşinin 2022 maşına gelince çalışan eşin çalışmayan eşi 2022 alıyo emekli oluncada alması lazım diye düşüniyorum.allah yardımcınız olsun.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Emeklilik beklerken sağlık güvenceniz devam eder: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...e-yapildi.html

Sizin çalışmanız ya da emekli olmanız halinde eşinizin 2022 maaşı kesilir. Kestirmekle de yükümlüsünüz zaten. Aksi halde ceza ödersiniz...

Not: http://www.engelliler.biz/forum/dige...e-rehberi.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...