Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    CAN_KUŞ Avatarı

Son Giriş
    29.09-2017
    Saat
    14:11
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar; ben kaza gecırelı 1 yıl oldu bu zamana kadar ıstırahat raporu aldım
    ama bır yılı gectıgı ıcın artık ıstırahat raporu hastane veremıyor yanı bır yıldan
    sonra malulluk basvurusu gerekıyo ben malulluk ıcınde basvuru yaptım ne zaman
    onaylanacagı bellı degıl tabı,pekı ben sımdı hastanede mayene olamıyacakmıyım
    malulluk onaylanıncaya kadar.gecen gun hastaneden numara alamadım
    barkot cıkmadı sıgortalı gozukmuyom yanı sızce ne yapmalıyım.

Üye
    LAYNO Avatarı

Son Giriş
    12.03-2017
    Saat
    15:56
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eğer ssklı olarak çalışıyoken kaza geçirdiysen 6. aydan sonra sgk bir neden istiyor uzun istirahat raporları içn..istirahat raporuna şu şekilde yazılcak dr konuş! halen maluliyet işlemleri devam ettiği için .... istirahat sonu konturolü uygundur! her seferinde bu şekilde sonu konturol olarak almalısın!! arada hiç gün atlamasın ona dikkat et 1 gün bile boşluk olursa rapor paranı alamazsın!

Üye
    CAN_KUŞ Avatarı

Son Giriş
    29.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet sgk lı ıken kaza gecırdım 1 yıl oldu.6' aydan sonra raporda durumumun duzelecegınden
    dolayı 3 ay sonra kontrolu uygundur,dıye yazıyordu.ama benım bır yılı gectı.daha rapor alabılırmıyım
    yada hastaneye tedavı olmaya gıdebılırmıyım. yarın ıcın randevu aldım.bakalım ne olacak

Üye
    LAYNO Avatarı

Son Giriş
    12.03-2017
    Saat
    15:56
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben iş yerinden istifa ettim çalışamıyom diye!! ertesi gün rapor açıldı 15 aydır raporluyum.. raporda maluliyet işlemleri devam ediyor diye yazıyor!!ssk sona erdiği tarihten itibaren 9 gün içinde açılan raporlar, taki çalışır alıncaya yada maluliyet sonuçlanıncaya kadar hem sskdan yararlanır hemde rpor parası alır bu haktır sana örnek yazıyom alta dikkatlice oku!!

Sigortalılık niteliğinin yitirildiği tarihe kadar hastalık ve analık sigortası bakımından geçici iş göremezlik ödeneği sigortalıya çalışıyormuş gibi kabul ederek verilecektir. Bu süre içinde başlayan geçici iş göremezlik ödenekleri, sigortalılık niteliğinin bittiği tarihten sonra da devam ederse yine istirahat raporlarına bağlı olarak ödenmeye devam edilecektir. Geçici iş göremezlik ödemesine ilişkin işlemler işten ayrıldığı işverenince gerçekleştirilir.

Örnek: Çalıştığı işyerinden en son primi 19/12/2008 tarihinde ödenen ve 20/12/2008 tarihinden itibaren işten ayrılan sigortalının sigortalılık niteliği 29/12/2008 tarihinde yitirilmiş olacaktır.

Üye
    CAN_KUŞ Avatarı

Son Giriş
    29.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

LGMDBKRMD;tesekkurler
    yarın rapor almaya gıdecem bılgın ıcın sagol

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Malulen emeklilik işlemleri sürerken sağlık güvencen kesilmeyecek: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...e-yapildi.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    CAN_KUŞ Avatarı

Son Giriş
    29.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bulent abı cok tesekkur ederım

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar 18 ay boyunca rapor alınabiliyor ancak rapor aldığınız sürece emeklilik işlemlerinizi başlatmıyorlar ben 22 haziran 2010dan beri rapor alıyorum yanlız bir yıl sürekli rapor aldığınızda sigortanız düşüyor aldığınız tüm raporları sgk ya götürün mümkünse işyerinin muhasebecisiyle birlikte gidin raporları ibraz ettikten sonra sigortanız tekrar güncelleniyor başıma geldiği için biliyorum maluliyet işlemleri hakkında bilgi edinmenizin en kolay ve hızlı yolu bimere dilekçe yazmanız cevap 1 hafta içerisinde geliyor