Toplam 13 mesajın 1-13 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ahmetyukselakin Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    09:15
    Yaşadığı Yer
    iskenderun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selam arkadaşlar

ben 1 hafta önce özel diş hekiminde çıkan yasaya güvenerek dişlerimi yaptırdım ama sgk dan martta genelgeyle ödemeler iptal oldu diye ödeme yapılmıyor bu doğrumu ben nasıl bir yol izleyebilirim yardımcı olursanız sevinirim

Üye
    ancıl Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:02
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

dişle ilgili ne tür tedavi yapıldı?

Üye
    ATOM KARINCA Avatarı

Gerçek Adı
    Ayşe
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    3364954
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    8

evet genelge mart ayında değişti, eskiden direkt gidilebiliyorken şimdi sevke tabi tutulduk. ağız ve sağlığı merkezleri, hastanelerin diş poliklinikleri gibi bir yerden sevk alabilirseniz istediğiniz özel diş hekimine gidebilirsiniz. hala tedaviniz devam ediyorsa bundan sonra yapılacak tedaviler için sevk almaya çalışabilirsiniz.

tedavi için gittiğiniz diş hekimi bundan haber olup sizi bilgilendirseydi bu duruma düşmezdiniz, ben bu konuda şanslıyım galiba, doktorum her konuda bilgilendirdi ilk baştan.geçen ay tedavi oldum ben de, evraklarımı sgk ya verdim, bana ödeme yapılmasını bekliyorum, gelişmeleri buradan bildiririm.

Üye
    ahmetyukselakin Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    iskenderun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

28 adet dişim porselen yapıldı

Üye
    ancıl Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

Kurumla sözleşmesi olmayan özel sağlık kurum veya kuruluşlarında yapılan sevk ile gönderilmiş hastalardan işaretli olan tedavilerin ücretleri alınmaz.

Ayrıca “Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırılması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik” hükümlerine uygun olarak düzenlenmiş %40 ve üstü rapor örneği de faturaya eklenecek.

sevkli gönderilmiş olsaydınız sorun olmazdı. ama malesef şimdi ödemeli duruma geçmişiniz. ne kadar ücret tuttu?

Üye
    ahmetyukselakin Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    iskenderun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben sevkli gittim ancıl sevkimi yaptırdım özele gittim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Sevk yapılmış madem, neden ödeme yapılmıyor ki. O zaman sevk yapmasaymışlar!

Genelge: 29.03.2010 / 2010/41 (bkz)
    A- Sevk İşlemleri;
    1) %40 ve üzerinde özürlü kişiler hariç olmak üzere kapsamdaki kişilerin özel sağlık kurum ve kuruluşları ile Kurumla sözleşmesi olmayan resmi sağlık kurum ve kuruluşlarındaki diş ünitelerinde yapılan diş tedavilerinin ödenebilmesi için Sağlık Bakanlığına bağlı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri (ADSM) tarafından tedavinin sağlanamaması nedeniyle sevk edilmiş olmaları zorunludur.
    2) %40 ve üzerinde özürlü kişilerin özel sağlık kurum ve kuruluşları ile Kurumla sözleşmesi olmayan resmi sağlık kurum ve kuruluşlarındaki diş ünitelerinde yapılan diş tedavilerinin ödenebilmesi için özürlülük durumunu belgelendirmek suretiyle müracaat ettikleri Kurumla sözleşmeli ağız ve diş sağlığı hizmeti verilen sağlık kurum veya kuruluşunda tedavilerinin sağlanamaması nedeniyle sevk edilmiş olmaları şarttır. Başta zihinsel özürlü olmak üzere iletişim kurulamayan veya algılama güçlüğü yaşanan özürlü kişilerin diş tedavileri lokal anestezi altında gerçekleştirilemiyorsa ve genel anestezi altında müdahale gerekliliği söz konusu ise tedavinin, anesteziyoloji ve reanimasyon uzman hekiminin sorumluluğunda genel anestezi altında cerrahi müdahale uygulanabilen, asgari tıbbi malzeme ve ilaçların bulunduğu genel anestezi ile müdahale birimi olan sağlık kurumlarında yapıldığının belgelendirilmesi gerekmektedir.
    “Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırılması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik” hükümlerine uygun olarak düzenlenmiş raporun bir örneği düzenlenecek faturaya eklenecektir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    kimane Avatarı

Son Giriş
    19.07-2017
    Saat
    23:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar Şu An Yeşil Karta Sahibim Herhangi Bir Başvuru Yapmamıştım Yasal Haklarımı Hiç Kullanmadım.Yeşil Kart Üzerinden Geçerlimidir Bu Durum Ve Memuriyeti Kazandığım Takdirde de Yine Üstteki Geçerli Durumdan Yararlanabilirmiyiz Cevap Yazarsanız Sevinirim Teşekkürler...

...Yanlış Yere Yazıldı Özür...

Üye
    ancıl Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

kimane;

Evet, yeşilkart üzerindende geçerli, siz memur olsanız da geçerli.

Üye
    kimane Avatarı

Son Giriş
    19.07-2017
    Saat
    23:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok Güzelmiş Cevap İçin Teşekkürler

Üye
    levent1961 Avatarı

Son Giriş
    05.10-2011
    Saat
    02:16
    Yaşadığı Yer
    elazığ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bazı şeyler varki içinden çıkılmaz tam benlik bir konuda bu olsa gerek.

ben de diş hastanesine gittim ve tedavim yapılamadı ,bende sevk edin dedim bana cevaben(yanımda şahit var)sevk etmeye gerek yok sen özürlüsün dediler ve dilediğin yere git tedavini ol dediler. bunu söyleyende başhekim yardımcısı ama canım yandığı için ve elimde olmayan nedenlerle gidemedim özel hastaneye
    şimdi burada öğrendimki gitseymişim başıma olmadık işler açılacaktı.şimdi ben ne yapayım?yani kafam allak bullak oluyor,kime kimi şikayet edeceksin.beni başından savmak için bu şekilde yalan söylemiş demekki...!
    aslında bu gibi insanların o işlerden el çektirecekler bakın bir daha oluyormu..şahitle beraber mahkemeyemi vermeli kafam altüst kısaca...

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    19:44
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar sgk yeşil kartlıda sadece çekim masrafını karşılıyor ayurıca özürlüyüz diye yeşilkartımız olmadan çekimi bile yapmıyorlar bazılarının dediği gibi özürlü olupta yeşilkarı olmayana hiç bir işlem hiç bir hastanede yapılmıyor aslında özürlü raporu olan kişilerin yeşilkartı olsun olmasın tedavileri yapılacak diye duyuru yapılmıştı ama dün hastaneye gittim yeşilkart olmayınca tedavi edemiyorlarmış acaba hastanelerdeki memurlarmı bilmiyor yoksa gerçekten özürlü olup yeşil kartı olmayana hizmet verilmediği doğrumu bu arada yeşil kartlı olsanızda özürlü raporunuz olsada sgk sadece diş çekimi karşılıyor kanal tedavisi protez gibi masrafları karşılamıyor 170 nolu teli arayıp sorduğumda sgk sadece çekimi karşılıyor dediler hayırlısı allahtan

Üye
    levent1961 Avatarı

Son Giriş
    05.10-2011
    Saat
    02:16
    Yaşadığı Yer
    elazığ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    e posta ile müracaat edebileceğimiz bir özürlü kuruluşu yokmu,yani ilgilenen bir kuruluş yada faal dernek? bu tür problemlerle ilgili danışacak birileri?