Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sagopa66 Avatarı

Gerçek Adı
    Aşır Can
    Son Giriş
    07.06-2016
    Saat
    06:00
    Yaşadığı Yer
    Ankara/Altındağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaslar işe Başlayalı 1 ay oldu ama prim 29 gün olarak yatmış.1 gün çalışmadıgımızdan dolayı.İnsülin yazdırdım ve eczaneye gönderdim. eczane beni aradı ve ssk primleriniz gözükmüyor dedi. Acaba bir ilaç yazdırmak için kaç gün prim yatması gerekiyor.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:43
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.234

30 günlük sigorta primi yatırıldığında sağlık güvencesine kavuşulur. Neden 29 gün yatırılmış ki, geçen ay 30 çekiyordu. Geç mi başladın işe?
    Teknik olarak bu durum nasıl aşılır bilmiyorum. SGK müdürlüğü ya da muhasebeciniz bilir heralde...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    LODOS DENiZCiSi Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Teknik olarak bu durumu aşmak için muhasebecinize başvurarak şu an halen çalışıyorsanız Sigortalı Hesap Fişi ile internet ortamında eksik kalan günlerinizi SGK kayıtlarına girmesi ile mümkündür. (30 gün doldurulduğunda sağlık ve ilaç yardımlarından yararlanırsınız)

Üye
    sagopa66 Avatarı

Gerçek Adı
    Aşır Can
    Son Giriş
    07.06-2016
    Saat
    06:00
    Yaşadığı Yer
    Ankara/Altındağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ayın 16.11.2009 işe baslangıç tarihim.14.12.2009 da maas bordromun geldiği tarih. 1 gün geç baslamısız. 15 inde baslasaydım tam 30 gün olcakmıs. ama ilaç alabilmem için ne kadar prim günü doldurmam lasım ?? eczane vermiyor primim gözükmüyormus daha yollanmamıs. en geç ayın 7 sinde gözükecekmis

Üye
    hasan kayı Avatarı

Son Giriş
    01.08-2015
    Saat
    12:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ilaç olmak yada muayne olmak için 30 gün şartmı
    benim 5300 primim var
    şu anda sosyal güvencem yok işe başlarsam 30 gün bekleyecemmi