Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234
Toplam 58 mesajın 46-58 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mejnun Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Kılınç
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    09:08
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sevk almak gerekiyor mu gerekmiyor mu?
    Eski sürekli raporlar geçerli mi yeni rapor mu almak gerekiyor?

Yasaklı Üye
    berkemeteatasoy Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT DOĞAN
    Son Giriş
    30.08-2017
    Saat
    21:13
    Yaşadığı Yer
    MARDİN-MİDYAT
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    6

Merhaba
    ben dişlerimi yaptırdım ödeme planı ve faturayı aldım bu belgeleri nereye göndermem gerekiyor bana ödeme yapsınlar diye.sgk ankarayamı istanbul şubesinemi posta ile göndersem ödeme olurmu acaba

Üye
    cumali123 Avatarı

Son Giriş
    23.09-2015
    Saat
    02:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben yüzde 90 özürlü raporluyum ben istanbulda yaşıyorum dişlerimde sorun var ve hangi hastaneye gideceğimi bilmiyorum özürlü raporu için hangi hastaneye gitmem lazım.

Forum Moderatörü
    -DORLİON- Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim uzay
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:43
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    366
    Verilen Beğeniler
    341

Mrb . Okudum inceledim baştan sona fakat anlamadığım konu var . 80 oran ile protez yaptırılırsa katkı payından muafmıyız . diş protezınde katkı bedelı ıstenıyor yapılan diş tanesi kadar .

Üye
    loks Avatarı

Gerçek Adı
    veysel
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    03:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Aşağıdaki haberin tarihi 01.11.2016 Yani bilgi güncel;

Engelli hastaların diş tedavisi hizmetleri konusunda haklarından haberdar olmadıklarını ifade eden Bingöl Tüm Engelliler Derneği Başkanı İdris Canlı, Engelli vatandaşlarımız, sağlık hizmetlerini alabilecekleri kurumlar hakkında çok fazla bilgiye sahip değil. Oysa Sosyal Güvenlik Kurumu yüzde 40 ve üzeri engelli olan vatandaşlarımızın diş tedavi hizmetlerinin asgari ücret tarifesi üzerinden tamamını karşılıyor dedi.

SAĞLIK RAPORU YÜZDE 40 OLACAK
    Yüzde 40 ve üzerinde özürlü kişilerin, diş tedavisi için özürlülük durumunu belgelendirmek suretiyle, tüm sağlık kuruluşlarına veya serbest diş hekimliklerine doğrudan başvurabileceğini söyleyen Dernek Başkanı Canlı, Sosyal Güvenlik Kurumu, özürlüler mağdur olmasın diye sağlık tebliğindeki (Ek7) liste fiyatını uygulamıyor. Diş Hekimleri Odası`nın belirlediği asgari tutar üzerinden tedavi ödemelerini yapıyor. Engelli kardeşlerimizin tek yapacakları şey özür durumlarını gösteren, en az yüzde 40 sağlık kurulu raporunu ibraz etmek olacaktır. Bununla birlikte serbest diş hekimleri, tedavi ettiği özürlünün raporunun bir örneğini faturaya ekleyerek İl müdürlüğündeki Sağlık Sosyal Güvenlik Merkezi`ne götürüp Şahıs Ödemeleri kısmından masrafını tahsil edebilir, şeklinde konuştu.

Üye
    EAGLE75 Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    05.04-2017
    Saat
    12:54
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@loks

DİŞ TEDAVİSİNDE SERBEST BİR DİŞ HEKİMİ DİYELİM Kİ 6000 TL BİR FATURA KESTİ DOLGU KÖPRÜ İMPLANT KAPLAM VS. BUNU SGK ÖDEYEBİLECEK Mİ? YASAL BİR DAYANAK VARMI? VARSA BİLGİSİ OLANLAR PAYLAŞIRSA MEMNUN OLURUM.

Üye
    beyoglubeyy Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    04:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    18

takip

Üye
    ozgurluk Avatarı

Son Giriş
    23.11-2017
    Saat
    12:28
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

@loks resmi bir yazı ekleyebilir misiniz? bende şuan diş tedavisi yaptırıyorum özel bir muayenede, eğer böyle bir hakkım varsa kullanmak isterim.

Üye
    loks Avatarı

Gerçek Adı
    veysel
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    03:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

@EAGLE75 @ozgurluk

Elimde herhangi bir belge yok maalesef, konuyla ilgili güncel bir haber denk gelince paylaşmak istedim.

Üye
    ozgurluk Avatarı

Son Giriş
    23.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

@loks cevabınız için teşekkürler, sgk nın sitesinde şunu buldum. çalışanlar için geçerli mi onu anlayamadım tam olarak. sevk diyorlar birde burda. neyse ben normal devam edeyim, hastanelerde sıkıldım

Soru:
    %40 ve üzeri özürlü kişilerin resmi sağlık hizmeti sunucularında sağlanmayan diş tedavileri özel sağlık hizmeti sunucularında sağlanıyor mu? Ve tedavi giderleri hangi ücret tarifesi üzerinden ödenmektedir?
    Cevap:
    %40 ve üzeri özürlü kişilerin Kurumumuzla sözleşmeli/protokollü resmi sağlık hizmeti sunucularında sağlanmayan diş tedavileri Sağlık Uygulama Tebliği eki Ek-7B doğrultusunda sevk edilmeleri halinde tedavileri Kurumumuz ile sözleşmesi olmayan özel sağlık hizmeti sunucularında sağlanmakta olup, yapılan işlemlerin SUT ek-7 listesinde yer almak şartıyla “Ağız Diş Sağlığı Muayene ve Tedavi Ücretleri Rehber Tarifesi’’nde yer alan fiyatlar tavan olmak kaydıyla, fatura tutarı üzerinden ödenir. Kişilerin kuruma müracaat etmeleri halinde bu işlemlere ait fatura bedelleri ödenmektedir.

soru:
    Özürlülerin diş tedavilerini devlet karşılıyor mu?
    cevap:
    GSS'li olmak şartıyla kurumca diş tedavi bedelleri karşılanmaktadır.

Aşağıdaki excel dosyasını açtığınızda, diş tedavileri sekmesindeki 6 ve 7inci kısımda yukarıdaki kopyaladığım yazıyor.

http://www.sgk.gov.tr/wps/wcm/connec...ls?MOD=AJPERES

Üye
    mun_1 Avatarı

Son Giriş
    27.01-2017
    Saat
    09:58
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar

Bu konuyu okuduktan sonra Antalya da bir kaç diş tedavi merkezini aradım sordum böyle bir uygulamadan haberi olmadıklarını bildirdiler Diş hekimleri odasını aradım daha önce böyle bir uygulama olduğunu ama kaldırıldığını eğer devlet hastanesi özel bir dış tedavi merkezine sevk ederse tedaviden sonra ücretini ödeyeceğimi almış olduğum faturayıda ssk dan telep edebileceğimi bildirdi. Resmi gazatede nerde yazıyor bu uygulama yönetmelik tarihi nedir bilen var mı ? Diş tedavi merkezine gittiğimizde yok böyle bir uygulama derse ne yapmamız gerekiyor.

Üye
    ozgurluk Avatarı

Son Giriş
    23.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

@mun_1 sanırım bu resmi gazetede yayınlanan, madde 6, burada da sevkten bahsediyor

Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü

Üye
    mun_1 Avatarı

Son Giriş
    27.01-2017
    Saat
    09:58
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhabalar,

Konuyla ilgili BİMER aldığım cevab ;

%40 ve üzerinde özürlü kişilerin özel sağlık hizmeti sunucuları ile Kurumla sözleşmesi olmayan resmi sağlık hizmeti sunucularındaki diş ünitelerinde yapılan diş tedavilerinin ödenebilmesi için, özürlülük durumu belgelendirilmelidir. Bu hastalar; Sağlık Bakanlığına bağlı ağız ve diş sağlığı merkezleri (ADSM), ağız ve diş sağlığı hastaneleri, ağız ve diş sağlığı eğitim ve araştırma hastaneleri veya üniversitelerin diş hekimliği fakültelerince üç diş hekimi tarafından sağlık kurulu raporu düzenlenmesi halinde, özel sağlık hizmeti sunucuları ile Kurumla sözleşmesi olmayan resmi sağlık hizmeti sunucularındaki diş ünitelerine başvurabilirler. Sağlık kurulu raporunda, yapılacak ağız ve diş sağlığına ilişkin tedaviler açıkça belirtilmelidir.Ağız ve Diş muayeneleri yapılamayan hastalarda bu durum sağlık kurulu raporunda belirtilmelidir.Sağlık kurulu raporunun düzenlendiği tarihten itibaren 10 iş günü (raporun alındığı gün dahil) içinde tedaviye başlanılması gerekmektedir

Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234