Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 38 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
  1. #1
    Üye
    Metas63 Avatarı

    Gerçek Adı
    Mehmet
    Üyelik Tarihi
    29.09-2005
    Son Giriş
    31.10-2017
    Saat
    13:14
    Yaşadığı Yer
    Şanlıurfa
    Mesaj
    131
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    • Engellilerin tüm sağlık tesislerine erişiminin kolaylaştırılması ve mağduriyetlerinin önlenmesi amacıyla yapılan sigortalı kapsamdaki özürlüler, diş tedavileri için tüm sağlık tesislerine doğrudan müracaat edebilecek.
      Halen özürlülerin diş tedavileri için resmi sağlık tesislerine müracaat zorunluluğu bulunuyor. Serbest diş tabipliklerine veya özel sağlık tesislerine müracaat için resmi sağlık tesisinden sevk gerekiyordu.


    Arkadaşlar benim sormak istediğim Dişlerimi bir hayli ihmal etmişim. Çok fazla çürük ve 7 taneye yakın çektirdiğim dişim var. Bunları yaptırmak istersem acaba ssk tüm masrafları mı karşılıyor yada sadece belli bir miktarını mı ödüyür?
    Bilen arkadaşlar cevaplarsa çok memnun olurum.

  2. #2
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

    Gerçek Adı
    Bülent
    Üyelik Tarihi
    09.01-2003
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    55.906
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Tebliğ'in 5. maddesi Diş tedavilerini açıklıyor. Buna göre:

    • 5.2.11. % 40 ve üzerinde özürlü kişiler, diş tedavileri için özürlülük durumunu belgelendirmek suretiyle, tüm sağlık kurum ve kuruluşlarına veya serbest diş hekimliklerine doğrudan başvurabilirler. Ancak başta zihinsel özürlü olmak üzere iletişim kurulamayan veya algılama güçlüğü yaşanan özürlü kişilerin diş tedavileri lokal anestezi altında gerçekleştirilemiyorsa ve genel anestezi altında müdahale gerekliliği söz konusu ise tedavinin, anesteziyoloji ve reanimasyon uzmanının sorumluluğunda genel anestezi altında cerrahi müdahale uygulanabilen, asgari tıbbi malzeme ve ilaçların bulunduğu genel anestezi ile müdahale birimi olan özel sağlık kurumlarında yapıldığının belgelendirilmesi gerekmektedir.
      Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırılması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmeliğe uygun olarak alınan raporun onaylı bir örneği düzenlenecek faturaya eklenecektir.
      Bu tür tedaviler için Diş Tedavileri Fiyat Listesinde (EK-7) yer alan fiyatlar geçerlidir.

  3. #3
    Üye
    kadirkaplan Avatarı

    Üyelik Tarihi
    18.01-2007
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:12
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Mesaj
    177
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    slm oturanboga yazmış oldugunuz diş tedavisinden yeşil kartlılarda faydalana biliyorlarmı sevgi ve saygılar

  4. #4
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

    Gerçek Adı
    Bülent
    Üyelik Tarihi
    09.01-2003
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    55.906
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Evet, Yeşil Kart için de geçerli
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

  5. #5
    Üye
    defne Avatarı

    Gerçek Adı
    Defne
    Üyelik Tarihi
    31.03-2006
    Son Giriş
    02.06-2014
    Saat
    20:01
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Mesaj
    161
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    şimdi bu çıkan yasaya göre %40 ve üzeri özürlü olanlar serbest çalışan diş hekimlerinede gidebilicekmi ssk ile anlaşma yapıp yapmadıklarını nasıl ögrenebiliriz

  6. #6
    Üye
    ergün Avatarı

    Gerçek Adı
    ergün
    Üyelik Tarihi
    15.10-2008
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    18:17
    Yaşadığı Yer
    didim
    Mesaj
    798
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    bahsedilen tebliği doğrultusunda diş tedavisi
    gören arkadaşlar mevcut ise ,nasıl ve nerede yaptırdıklarını paylaşmaları mümkünmü?
    saygılarımla
    ergün

  7. #7
    Üye
    gugureis24 Avatarı

    Üyelik Tarihi
    12.01-2009
    Son Giriş
    28.03-2016
    Saat
    13:53
    Mesaj
    4
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Arkadaşlar, özürlülerin diş tedavileri ücretsiz mi, sosyal güvenlik kurumu karşılıyo mu acaba?

  8. #8
    Üye
    ECE Avatarı

    Üyelik Tarihi
    20.04-2006
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ERZURUM
    Mesaj
    124
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    16

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    %40 ve üzerinde özürlü kişiler, diş tedavileri için özürlülük durumunu belgelendirmek suretiyle, tüm sağlık kurum ve kuruluşlarına veya serbest diş hekimliklerine doğrudan başvurabilirler.
    Başta zihinsel özürlü olmak üzere iletişim kurulamayan veya algılama güçlüğü yaşanan özürlü kişilerin diş tedavileri lokal anestezi altında gerçekleştirilemiyorsa ve genel anestezi altında müdahale gerekliliği söz konusu ise tedavinin, anesteziyoloji ve reanimasyon uzman hekiminin sorumluluğunda genel anestezi altında cerrahi müdahale uygulanabilen, asgari tıbbi malzeme ve ilaçların bulunduğu genel anestezi ile müdahale birimi olan sağlık kurumlarında yapıldığının belgelendirilmesi gerekmektedir. “Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırılması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik” hükümlerine uygun olarak düzenlenmiş raporun onaylı bir örneği düzenlenecek faturaya eklenecektir.

  9. #9
    Üye
    aferits Avatarı

    Gerçek Adı
    Ferit
    Üyelik Tarihi
    15.07-2004
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    1.279
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Rapor,rapor,rapor,rapor,rapor...
    Bu çilenin biteceği yok gibi.

  10. #10
    Üye
    falim Avatarı

    Gerçek Adı
    murat
    Üyelik Tarihi
    28.09-2008
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Mesaj
    636
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    herkes birbirinin aynısını yazı yo bide tedavi görenler yazsada bizde ögrensek de bizde yaptırsak kim nerde yaptırıyo arkadaşlar ya iki kelime yazıp da şurda yaptırıyoz ücretsiz detin ya

  11. #11
    Üye
    Halil Avatarı

    Üyelik Tarihi
    03.11-2006
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bayburt
    Mesaj
    820
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Arkadaşlar, şimdiye kadar %40 ve üzerinde özürlü kişiler, diş tedavileri için özürlülük durumunu belgelendirmek suretiyle, tüm sağlık kurum ve kuruluşlarına veya serbest diş hekimliklerine doğrudan başvurabiliyordu.
    Yapılan değişiklikle, diş tedavileri, sadece kurum ile sözleşmeli resmi sağlık kurum ve kuruluşları tarafından yapılacaktır.

  12. #12
    Üye
    Raman72 Avatarı

    Üyelik Tarihi
    05.12-2007
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Mesaj
    3.247
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Halil arkadaşımızın dediği gibi 29/01/2009 tarihinden itibaren geçerli olan tebliğle Kurumun dışında yapılan diş tedavi masrafları ödenmeyecektir.

  13. #13
    Üye
    Abraham35 Avatarı

    Üyelik Tarihi
    07.02-2009
    Son Giriş
    08.02-2009
    Saat
    18:03
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Mesaj
    1
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Merhaba,

    Benim son çıkan yasaya göre verilmiş %40 özürlü raporum var ve ssk'lı olarak çalışıyorum. Özel Diş doktoru veya klinikte diş tedavisi yaptırmak istiyorum. Devlet bunu karşılar mı, nereye başvurmalıyım, neler yapmalıyım? Değişik yazılar okudum kafam karıştı, bilgilendirebilir misiniz lütfen. Teşekkürler

  14. #14
    Üye
    exof Avatarı

    Üyelik Tarihi
    15.07-2005
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    22:03
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Mesaj
    511
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    merhaba arkadaşlar
    bu uygulamanın vatandaşa getireceği yuk serbest meslek mensubu dişçinin anlaşmalı olup olmaması . uyum rapor vs. vs sorun lara takılmaktadır mevzuat guncelenmektır bu kapsamdaa yenı duzenlemelerın olacağı duyumunu aldım sağlık bakanlığından acılıyetı olmayan arkaadaşlar bır kaç ay içinde gerekli uygun düzenleme getirilecektir

  15. #15
    Üye
    Raman72 Avatarı

    Üyelik Tarihi
    05.12-2007
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Mesaj
    3.247
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    29/01/2009 tarihinden itibaren geçerli olan tebliğle Kurumun dışında yapılan diş tedavi masrafları ödenmeyecektir.




Sayfa 1 / 3 123 SonSon

LinkBacks (?)