Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 19 mesajın 16-19 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bu çok çok güzel bir haber

Peki, dayanak maluliyet derecesinde hastalığınızın olması mı, yoksa başka bir gerekçe mi?

Lütfen gelişmeleri paylaşmaya devam edin...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    dalga kıran Avatarı

Gerçek Adı
    volkan
    Son Giriş
    19.10-2010
    Saat
    20:42
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

zaten 2002 de almış oldumuz bakıma muhtaç malül çocuk raporunun mahkemeye sunulmasıyla oldu sanırım.ama sgk elleerinde bulunan belgelerden bile bi haber çünkü 35 yaşıma kadar hiç sorunsuz kazanılmış hakkımı kullanırken birden bire hakkımı elimden aldılar.ama anayasada hangi madde oldunu tam bilemiyorum.kazannılmış haklar geri alınamaz maddesi varmış.avukat burda geri verildi dedi.inş eylül 29 da 4.mahkeme var ondanda iyi bi netice alırsak çok rahat edicem

Üye
    dalga kıran Avatarı

Gerçek Adı
    volkan
    Son Giriş
    19.10-2010
    Saat
    20:42
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1987 yılından beri 11YAŞINDAN BERİ tip 1 diabet hastasıyım 25 yaşına geldigimde üniversite bittiginden dolayı almış oldugum %52 raporumla saglık güvencem babamın baglı bulundugu emekli sandıgı tarafından karşılanmaya devam etti.
    şuan 35 yaşındayım.

iki sene önce babamı kaybettikten sonra tüm evrakları yollaık yine bi sorun çıkmadı saglık güvencem devam etmekteydi. bi konu üzerine sgk ya gittigimde ordaki müd saglık karneme el koydu ve saglık güvencem kesildi.
    babamın ölüm tarihinden o güne kadar geri dönük ödeme çıkardılar
    biz de iş mahkemesine başvurduk. dava halen devam etmekte fakat sigortalılarda %60 olan mamlülüyet emekli sandıgında geçerli olmuyo.
    benm şuandaki özürlülük oranım %70 fakat yüksek saglık şurası 5434 sayılı kanun 74 maddesinin kapsamına girmedime karar verdi. avukatımda buna itiraz edip adli tıpa sevkimizi istedi rapor şu orda kararı bekliyoruz.

benim ögrenmek istedigim tek şey sgk kurulmadan önce emekli sandıgı yasalarına göre hak sahibi olan ben ve benim gibi olan insanlar hangi mantık veya kanunla bundan haksahibi degiller diye karar veriliyo
    madem hak sahibi degildim neden 35 yaşına kadar devam etti.

bana bu knouda yardımcı olabilecek biri varsa lütfen yardım etsin.
    anayasada kazanılan haklar geri alınamaz ibaresi var ama artık ne yapacagımızı şaşırmış durumdayım.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Volkan, bu konuda sonuna kadar haklısın. Yapılan şey mantıpa da hakkaniyete de hukuka da sığmıyor.

Hukuki sürecin sonucunu merakla bekliyorum ben de.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12