Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    byecool Avatarı

Son Giriş
    02.11-2012
    Saat
    20:39
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bakmakla yükümlü olan babam üzerinden sağlık guvencem olması ile bunun iptal edilip yeşil kartlı olmam arasında hangi haklarımdan mahrum kalacam?
    Çunkü 2022 ye basvurmak istediginizde saglık karnenin iptal olacagını soyluyorlar. Eger bir hak mahrumiyeti olmayacaksa (sonda, tekerlekli sandalye alımı, diger saglık hizmetleri v.s) iptal edilip 2022 den de yararlanmak mantıklı değil mi?

Üye
    x-m diet Avatarı

Son Giriş
    03.02-2011
    Saat
    13:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar
    Bende 1,5 ay kadar önce engelli maaşı almak için başvurmuştum ama; bana da babamdan dolayı ssk sağlık güvencem olduğu için maaş alamayacağımı sağlık karnemi iptal ettirmem gerektiğini söylemişlerdi.

Yeşil kartıda araştırdığımda babamın Ssk'dan emekli maaşı olduğu için yeşil kart verilemeyeceği yanıtını almıştım.

İlaçlarım çok pahalı olduğu için sosyal güvence benim için daha önemli olduğundan vazgeçmiştim hakkım olduğu halde bu maaşı almaktan. http://www.engelliler.biz/forum/muht...var-midir.html başlığını okuyunca, demek ki yanlış bilgilendirilmişim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Çalışan sigortası her zman Yeşil Kart'tan iyidir. İlk anda çok bir fark yok gibi görünse de, en büyük fark, Yeşil Kart'lıların kaymakamlıkların insiyatifinde olduklarıdır. Diledikleri ödemeyi yapmayabildikleri gibi, diledikleri ödemelerin de miktarını azaltabiliyorlar. Ben olsam bu riske girmem.

Bir de şu var tabii: http://www.engelliler.biz/forum/muht...onenem-mi.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...