Merhaba,

SGK nın sitesinde bahsedilen diş tedavilerinin kurum tarafından karşılanması ile ilgili bilgi sahibi olan var mı? Bu konuyu yeni duyuyorum ve öğrenmek istiyorum;

"%40 ve üzerinde engelli kişilerin özel sağlık hizmeti sunucuları ile Kurumla sözleşmesi olmayan resmi sağlık hizmeti sunucularında yapılacak diş tedavileri için engellilik durumu belgelenmesi ve sağlık raporu alınması halinde Kurumca karşılanmaktadır. Bu hastalar için; Sağlık Bakanlığına bağlı ağız ve diş sağlığı merkezleri, ağız ve diş sağlığı hastaneleri, ağız ve diş sağlığı eğitim ve araştırma hastaneleri veya üniversitelerin diş hekimliği fakültelerince muayene yapan hekim tarafından sağlık kurulu raporu düzenlenmesi gerekir. Yapılan tedaviler Sağlık Uygulama Tebliğinde (SUT eki EK-2/Ç Listesi) yer alan bedeller üzerinden karşılanmaktadır."

site linki madde 4