Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
  1. #1
    Üye
    ergün Avatarı

    Gerçek Adı
    ergün
    Üyelik Tarihi
    15.10-2008
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    18:17
    Yaşadığı Yer
    didim
    Mesaj
    798
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    %90 iş gücü kaybıyla ve eşinin sigortası (ssk) üzerinden ,üniversite hastanesinde ameliyat olacak(göz ameliyatı) bir ağabeyimizden,ameliyat için 1000 tl. ücret talep etmişler.bunun yasal bir dayanağı varmıdır?sgk 'u yapılan ameliyat bedellerinin tamamını karşılamıyormu?

  2. #2
    Forum Moderatörü
    Life Avatarı

    Gerçek Adı
    ---
    Üyelik Tarihi
    17.07-2005
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:55
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Mesaj
    2.704
    Alınan Beğeniler
    87
    Verilen Beğeniler
    76

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Normalde ödemeniz gerekmiyor hiçbir yasal dayanağıda yok ancak bazı doktorlar bıçak parası adı altında hastalardan para talep etmeye devam ediyorlar.Bazı üniversite hastaneleride bu parayı döner sermaye adı altında alıyorlar.

    Alo 184 Sabim ( Sağlıkta İletişim Sağlıklı İletişim ) hattını arayarak bilgi alabilir ve şikayette bulunabilirsiniz.

  3. #3
    Üye
    ergün Avatarı

    Gerçek Adı
    ergün
    Üyelik Tarihi
    15.10-2008
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    18:17
    Yaşadığı Yer
    didim
    Mesaj
    798
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    alttaki yazıyı yorumlayabilirmisiniz?

    hastalarımızın dikkatine...
    31.12.2008 tarihinde 27097 sayılı mükerrer resmi gazetede yayınlana sosyal güvenlik kurumu sağlık uygulama tebliğ 6.3. maddesi gereğince;kurumdan gelir ve aylık alanlar ile bakmakla yükümlü olduğu kişilerden %10,diğer kişilerden(çalışan)ise %20 oranında;maliye bakanlığı 7 no'lu tebliğinde ise 5510 sayılı kanunun 4.maddesi birinci fıkrasının 'c' bendi kapsamında sigortalı olarak istihdam edilenlerden %20,yeşil kartlı hastalardan ise%10 malzeme katılım payı tedaviyi yapan kurumca tahsil edilecektir denmektedir.
    ilgili kanun hükümlerine göre tedaviniz esnasında tarafınıza kullanılan malzemelerden kesilecek katkı payı ücreti kurumunuz adına tahsil edilmektedir.
    bilgilerinize sunulur.

  4. #4
    Forum Moderatörü
    Life Avatarı

    Gerçek Adı
    ---
    Üyelik Tarihi
    17.07-2005
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:55
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Mesaj
    2.704
    Alınan Beğeniler
    87
    Verilen Beğeniler
    76

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    tamamda o kesintiyi hastane sizden almıyacak kurumunuz sizin maaşınızdan kesecek siz alo 184 ü arayıp sorun bu konuda bilgi alın en doğru bilgiye ulaşırsınız