Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 33 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mevlude Avatarı

Gerçek Adı
    Mevlüde
    Son Giriş
    11.04-2013
    Saat
    14:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Ümraniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    2022 sayılı kanuna dayanarak maaş alabilmek için yeşilkarta yada herhangi bir kurumun sizi özellikle hastaneye sevk etmesine ihtiyacınız yok. siz şahsen başvurarakta rapor alma hakkına sahibsiniz.Özürlülük ölçütü ve özürlülere verilecek sağlık kurulu raporları hakkında yönetmeliğin 8. mad. de ki renklendirdiğim yazıyı okursanız özellikle işinize yarayacaktır.

Raporların düzenlenmesi ve özür oranının belirlenmesi
    MADDE 8 - (1) Özürlü sağlık kurulu raporu düzenlenebilmesi için, özürlülerin kamu kurum ve kuruluşlarınca resmi yazı ile birlikte gönderilmeleri veya doğrudan raporu verecek olan hastanenin baştabibliğine müracaat etmeleri gerekmektedir. Özürlü sağlık kurulu raporları, bu Yönetmeliğin ekinde yer alan EK-3 sayılı formla düzenlenen özürlü sağlık kurulu raporu şekline uygun olarak düzenlenir.

Üye
    celik Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet KAVCU
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Beyoğlu
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadşalar biz engellilerin ssk larını yatırdıklarını ve çalışan - çalışmayan bütün engellilerin sskların olduklarını biliyordum.. ben mi yanlış hatırlıyorum..

tşkler...

Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    21:09
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0

O Sizin dediginiz 2 yıl sonra yesil kart kaldırıldıktan ve genel saglık sigortasına gecilince olucak henuz olmadı!(Ayrıca butun engelliler icin degil sadece 2022 den faydalananlar icin galiba)

Üye
    celik Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet KAVCU
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Beyoğlu
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

tşkler engelsizbiz...

Üye
    yardım Avatarı

Son Giriş
    03.09-2009
    Saat
    11:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb arkadaşlar 2022 raporu için yeşil kart olsa dahı tetkık ve tedavı masraflarını karşılamadıgını duydum sızce böyle bışey varmı bu rapor özele mı gırıyor açıklarmısınız ayıca benım saglık sorunumda böbregımın bırısı çalışmıyor ve ıkı böregımdende amelıyatım var çalışamıyorum sızce % kaç rapor verırler saygılar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Yeşil Kart varsa her türlü sağlık yardımından yararlanabilirsiniz. Aksi mümkün değil...

Böbrek için hangi oranda rapor verileceğine dair soruyu ,lgili foruma yazarsanız daha görünür olur: Sağlık Raporları - Engelliler.Biz Platformu Forumları
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    blueboyfe Avatarı

Son Giriş
    15.07-2011
    Saat
    22:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gecen gazetede görmüştüm daha sonra oğlanın tedavısı ıcın hastanede ıslemler falan oldu, baktım oğalnın 2022 maaşından 17 lıra kesılmış,

ssk lı gıbı, ayrı dr hst ucreti alınacak demıstı gazeteler dogruymuş,

ancak maaşı olamyan bırı olsun bunu nakıt mı ısterler bılmıyorum .

Üye
    Ali PALAZ Avatarı

Son Giriş
    07.10-2009
    Saat
    23:41
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım rapor için başvurunca ilgili hastanenin nefroloji polikliğini senden isteyeceği böbrek fonksiyon testiyle böbreğinin ne kadar çalıştığını tespit edip rapora uygun puanı verecektir... Ayrıca rapor ücreti içinse insiyatiflerine kalmış. rapor başvuru dilekçesine 'sosyal güvencesi olmayan sağlık kurulu işlemi' mührünü basarsa işlemini ücretsiz yaptırabilirsin aksi halde ücretli olacaktır

Üye
    yardım Avatarı

Son Giriş
    03.09-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb 2,5 ay oldu hala yeşil kartımı çıkarmıyorlar heyete gırecek dıyerek hep sallıyorlar kıme baş vurmam lazım mağdurdurumdayım bılgılerınızı rıcaedrım

Üye
    banderas Avatarı

Son Giriş
    31.12-2014
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Şu yazılanları iyice oku ve prosedürlerin işlemesi için hemen işlem başlat.

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Hayır.Yaşilkart devletin belirlediği ve faydalanması gereken tüm tetkikleri belitmiş olup,kanunen belirlenen tüm tetkikleri öder.

Üye
    yardım Avatarı

Son Giriş
    03.09-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb arkadaşlar dün yeşil kart bürosuna gıttım yeşil kartım vızıteye gırmış ama red cvb geldı red nedenı ıse babamın ssk dan emeklı olması ve uzerıne araba çıkıyormuş pekı benım bunla ne baglantım var kı 26 yaşındayım ve sosyal güvencem de yok evlede bı alakam yok neden vermıyorlar anlamadım bekar oldugum için evde kalıyor gözukuyormuşum maddı durumumuz ıyı degıl saglık sorunum var yeşil kartımı vızelemıyorlar ıtıraz hakkımız yokmu ıtıraz için nereye başvurmam lazım yardımlarınızı rıca ederım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Babanın sağlık güvencesinden yararlanmak gibi bir hakkının olmadığını vurgulayarak rRed kararı yazan yere itiraz edebilirsin
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    yardım Avatarı

Son Giriş
    03.09-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Laftan analamıyorlarkı daha bı üst makama ıtıraz hakkımız yokmu saygılar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Valiliğe yazabilirsin itirazını.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon