TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 17 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    t9s9 Avatarı

Son Giriş
    21.11-2019
    Saat
    01:40
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    4

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar,

Yeşil kartlılar sevksiz eğitim ve araştırma hastanesine gidebiliyor mu? Ben gidebiliyor sanıyordum ama gideceğim hastanenin sitesinde sevkten bahsedilmiş.Bu arada üniversite hastanesi değil bahsettiğim yer.

"2. Diğer Sosyal Güvenceli Hastalar (Yeşil Kart, Er, Erbaş ,Odalar Borsalar Birliği Personeli v.s): T.C. Kimlik Numarasını içeren kendisine ait geçerli kimlik belgesi ile, Karne, Kurumdan verilen sevk belgesi ile başvurabilirler."

Üye
    Skolyoz23 Avatarı

Gerçek Adı
    Ölüme Nişanlı
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    397
    Verilen Beğeniler
    395

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    devlet hastanesinden sevk almadan devletin başka hastanelerine gidilmiyor ben üniversite hastanesine gidemedim mesela gidip sevk almak zorunda kaldım (yeni araştırma hastanesi diye geçiyor normalde)

Üye
    t9s9 Avatarı

Son Giriş
    21.11-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    4

@Skolyoz23

Teşekkür ederim. İlginç bir durum devlet hastanesindeki doktora gideceğim yeri ve yeşilkartlı olduğumu söylediğim halde bana sevk vermemiş olması.Böylelerine gel de kızma biz canımız derdindeyiz adamlar ölsen umrumda değil der gibiler.

Yasaklı Üye
    Umut3072 Avatarı

Son Giriş
    18.06-2019
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    @t9s9

yalnışınız var arkadaşlar...eğer yeşil kartlıysan sağlık bakanlığına bağlı bütün devlet hastanelerine gidebilirsiniz sevke gerek yok..sağlık bakanlığına bağlı ise eğitim araştırma olması bişey ifade etmez gidebilirsiniz.

Üye
    t9s9 Avatarı

Son Giriş
    21.11-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    4

@Umut112

Bimer üzerinden sgk ya sordum bakalım ne diyecekler merak ettim. Hastaneyi aradım telefona bakan yok sonunda biri açtı söylediklerinden kendisi de emin değildi.

Üye
    Hüzün... Avatarı

Son Giriş
    30.08-2018
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    Bursa da Uludag universitesine yesilkartli gidemedim baska bir egitim arastrma hastanesinden once sevk getireceksin dediler

Üye
    t9s9 Avatarı

Son Giriş
    21.11-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    4

@t9s9

Evet üniversite hastanesi için sevk şartı var da eğitim araştırma hastaneleri sağlık bakanlığına bağlıymış ondan merak ediyorum ben de.

Yasaklı Üye
    Umut3072 Avatarı

Son Giriş
    18.06-2019
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

@t9s9
    sen ona buna yada telefonla ne uğraşıyorsun..yeşil kartlıysan sağlık bakanlığına bağlı bütün hastanelere gidebilirsin..ünüversite hastanesine gideceksen devlet hastanesi sevk ederse üçret ödemezsin.devlet hastanelerinin bir çoğu eğitim araştırma..ama bu engel değil..yeşil kartlıysan gidersin hiçbir sorun yok..sen devlet değilde ünüversite hastanesine gittin galiba karşılaştığın sorunda bundan kaynaklanıyor galiba..

@Skolyoz23
    ünüversite hastaneleri eğitim araştırma yada sağlık uygulama diye geçer ama sağlık bakanlığına bağlı değildirler.sağlık bakanlığına bağlı devlet hastanelerinin de bir çoğu eğitim araştırmadır..kafa karıştırıyorsunuz.direk ünüversite hastanesine gidersen tabiki sevk isterler yada üçret ödersim...yeşil kartlılardan hçbir devlet hastanesi sevk istemez ücrette talep etmez.anlatabildm mi

ünüversite hastaneleri devletin değil

Üye
    t9s9 Avatarı

Son Giriş
    21.11-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    4

@Umut112

Teşekkürler Umut Bey. Ben de aynen sizin gibi düşünüyordum da hastanenin web sitesindeki yazı kafamı karıştırmıştı sadece.Bursa Yüksek İhtisas Eğitim Araştırma Hastanesi web sitesindeki açıklama aynen böyle:

https://bursayuksekihtisaseah.saglik...ne-olurum.html
    MUAYENE OLMA

Randevu işlemi tamamlandıktan sonra randevu saatinden en az 15 dakika öncesi T.C.Kimlik numarasının yazılı olduğu kimlik kartınızla randevu alınan birim sekreterliğine müracaat edilir. Hastanemize başvuran hastaların sosyal güvencesine göre ibraz etmesi gereken evraklar şöyledir;

1. SGK Mensubu Hastalar (SSK, Resmi Kurum Çalışanı, Emekli Sandığı, Bağ Kur, Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme ve Huzurevlerinden Gelenler): T.C. Kimlik Numarasını içeren kendisine ait geçerli kimlik belgesi ile başvuru yapmaları gerekmektedir. Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumundan ve huzur evlerinden gelen hastalarımızın kaldıkları birimden yazı getirerek başvurmaları gerekmektedir.

2. Diğer Sosyal Güvenceli Hastalar (Yeşil Kart, Er, Erbaş ,Odalar Borsalar Birliği Personeli v.s): T.C. Kimlik Numarasını içeren kendisine ait geçerli kimlik belgesi ile, Karne, Kurumdan verilen sevk belgesi ile başvurabilirler.

3. Ücretli veya Özel Sigortalı (Banka Mensubu) Hastalar: T.C. Kimlik Numarasını içeren kendisine ait geçerli kimlik belgesi ile başvuracaklardır. Hastanemiz SGK’ ya bağlı tüm kurumlarla anlaşmalıdır. Ayrıca İş Bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, Ziraat Bankası, Halk Bankası, Şeker Bank, Vakıf Bankla anlaşmalıdır. Banka çalışanları hastanemize ücretli olarak başvurup, muayene işlemleri tamamlandıktan sonra taraflarına verilecek olan fatura ile ücretlerini kurumlarından tahsil etmektedirler.

Üye
    emogumo Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    11.04-2020
    Saat
    15:09
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    94

öncelikle devlet hastanesine git onların yapamayacagı bir tedaviyse üniversite hastanesine sevk edebiliyorlar

Üye
    t9s9 Avatarı

Son Giriş
    21.11-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    4

@emogumo

Devlet hastanesine çok gittim sonuç yok. Son gittiğim endokrinci daha ileri tetkikler yaptırabilmem için eğitim ve araştırma hastanesi ya da universite hastanesine gitmemi uygun gördü.

Üye
    Mehmet005 Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    07:23
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    238
    Verilen Beğeniler
    188

Yeşil kart artık yok,o eskidendi. Şuan yeşil kartlılar gss kapsamına alındı ve bu kişilerin sağlık giderlerini devlet karşılıyor Ve bu kişilerin,ülkenin her tarafında üniversite hastaneleri dahil muayene ve bakımı yapılıyor. İstediğiniz hastaneye sevksiz giderek muayene olabilirsiniz.

Üye
    emogumo Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    11.04-2020
    Saat
    15:09
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    94

@t9s9

eğitim ve arastırma hastanesine git ilce olmasın il merkezindekilerden sonuc alırsın

Üye
    t9s9 Avatarı

Son Giriş
    21.11-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    4

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @emogumo

Gideceğim bakalım hayırlısı.

Üye
    t9s9 Avatarı

Son Giriş
    21.11-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    4

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bimerden cevap geldi:

T.C. Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER)’ ne yapmış olduğunuz 170xxxxx sayılı başvurunuz 29.12.2017 tarihinde SAĞLIK HİZMETLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI tarafından cevaplanmıştır:
    Yüksek İhtisas Eğitim ve araştırma hastanesine sevksiz gidebilirsiniz.

Bilgilerinize sunulur.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon