Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Leo34 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar malum süper sosyal bir hukuk devleti olan ülkemiz çalışmayan ve geliri olmayan herkese her ay gss prim borcu denilen bir para talep etmekte ve odenmeyince faiz gelmekte simdi işsiz engellilerden de bu para alınırmı veya borç varsa silinmesi mümkünmü ?

Üye
    Enginsar Avatarı

Son Giriş
    05.03-2017
    Saat
    19:18
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bunun cevabını bende arıyorum.

Üye
    masterzek Avatarı

Gerçek Adı
    Zekai
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    23:33
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    93
    Verilen Beğeniler
    152

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    http://www.engelliler.biz/forum/sagl...ml#post1724312

Selamlar,

Uzun süre yurtdışında çalıştım ardından bu yılbaşında emeklilik hakkımın geldiğini de bildiğimden Türkiyeye döndüm.2012'de çıkan bir yasa ile gelir testi ardından da bu test sonucuna göre GSS primi tahakkuku uygulaması başlamış.Gıyabımda 01.2012'den itibaren GSS tahakkuk ettirilmiş ve deve yüküyle cezası falan birikmiş.Onunla ilgili yaptıklarımı yukarıdaki linkte okursunuz Benimki özel durum ama yapılandırma için ( henüz bitmemiş ) çabam belki yol gösterici olur.

Devletin GSS'de yaşlı, engelli vs şartları taşıyanlar için bir istisna yaptığını sanmıyorum.Çünkü bu gelir testi ile ilgili öyle kıstaslar koyulmuş ki, sadece çok ciddi mali imkansızlıklar içinde olan ailelerin ( kişiler değil ) yani yeşil kart alma hakkı verilen ailelerin prim tahakkukları olmuyor.Devlet "Çalışmıyorsun, gelirin yok ama beni ilgilendirmez ben bu parayı alacağım arkadaş" moduna girmiş kaçış yok."Sen çalışmıyorsun ama evde kardeş,anne ya da baba çalışıyor mu yeterli alacağım paranızı.Eşiniz çalışıyor mu yeterli alacağım paranızı." Siz "Ama o ancak evi geçindirecek kadar maaş alıyor.Bir de benim yükümü neden çeksin?" derseniz Devlet "Beni ilgilendirmez.Sosyal sosyal alırım paranızı" diyor Sosyal bir devlette bu nasıl oluyor onu anlamanın imkanı yok.Olay eşyanın tabiatına aykırı yani çalışmayan birinden prim istiyorsun çalışanların zaten primleri yattığından onlar kurtuluyor.Ama kimi kime şikayet edeceksin?

GSS borcu olanlar ve ciddi birikenler için önemli haber.19 ağustosta çıkan bir kanunla bu borçların yapılandırılması ve faiz ve cezaların silinme hakkı getirildi.Uzlaşılırsa borçlar faizsiz cezasız 12 ay taksitle vade farksız ödenebilecekmiş.Cezalar faizler silindi demiyorum silinme hakkı getirildi.Çünkü anladığım kadarıyla eğer takip etmezseniz 31 ekim uzlaşma döneminin son günüymüş ve bu tarihe kadar bir uzlaşma olmazsa tüm cezalar aynen geçerli olmaya devam edecekmiş.