Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 19 mesajın 16-19 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @serkan_3366
    hayır, sgk'da çalışmıyorum. Öğretmenim

evde bakım aylıgı gelir hesabı yapılırken alınan evde bakım aylıkları gelire dahil edilmez. o yüzden sınırı geçmiyorsunuz hesabı yanlış yaptınız yani.
    GSS gelir testinde ise ailenin bakım aylıgı da dahil her geliir, malı mülkü dikkate alınır. GSS gelir testi sonucunda da kardeşiniz, G 1 çıkacak, ayda 65,88 TL ödeyerek sağlık hizmetelrinden yararlanacak.

GSS gelir testi sadece vakıflarda (SYDV) yapılır. bu görev vakıflara verilmiştir. GSS gelir testi sonucunu sistem aracılıgıyla SGK'ya bildirirler ve SGK da vatandaşın GSS tescilini yapar.

Üye
    serkan_3366 Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    22:57
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Kalem Mesajı Gör
    @serkan_3366
    hayır, sgk'da çalışmıyorum. Öğretmenim

evde bakım aylıgı gelir hesabı yapılırken alınan evde bakım aylıkları gelire dahil edilmez. o yüzden sınırı geçmiyorsunuz hesabı yanlış yaptınız yani.
    GSS gelir testinde ise ailenin bakım aylıgı da dahil her geliir, malı mülkü dikkate alınır. GSS gelir testi sonucunda da kardeşiniz, G 1 çıkacak, ayda 65,88 TL ödeyerek sağlık hizmetelrinden yararlanacak.

GSS gelir testi sadece vakıflarda (SYDV) yapılır. bu görev vakıflara verilmiştir. GSS gelir testi sonucunu sistem aracılıgıyla SGK'ya bildirirler ve SGK da vatandaşın GSS tescilini yapar.
    Sizi tebrik ediyorum öğretmensiniz ve yardımcı oluyorsunuz.
    Yani bu durumda evde bakım ücreti için gelir uygun kesilmez diyorsunuz.
    Peki bende öğrt. Mezunuyum ama memurum. Ekpss öğretmenlik hakkında bilginiz var mı?
    Çok oldum ama kızmayın lütfen

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

@serkan_3366
    evet evde bakım aylıgı kesilmez diyorum. eminim. hesaplarımda yanılmam, burada bildirmediğiniz bir gelir olmadıkça.
    evde bakım aylıklarında sadece alınan evde bakım aylıkları gelire dahil edilmez. onun haricinde her türlü gelir dahil edilir.
    EKPSS ile pek ilgilenmiyorum ve yeterli bilgilere sahip değilim maalesef. EKPSS için sorularınızı şuradan sorunuz, bilen arkadaşlar size yardımcı olacaktır:Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS)

Üye
    serkan_3366 Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    22:57
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Kalem Mesajı Gör
    @serkan_3366
    evet evde bakım aylıgı kesilmez diyorum. eminim. hesaplarımda yanılmam, burada bildirmediğiniz bir gelir olmadıkça.
    evde bakım aylıklarında sadece alınan evde bakım aylıkları gelire dahil edilmez. onun haricinde her türlü gelir dahil edilir.
    EKPSS ile pek ilgilenmiyorum ve yeterli bilgilere sahip değilim maalesef. EKPSS için sorularınızı şuradan sorunuz, bilen arkadaşlar size yardımcı olacaktır:Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS)
    Çok teşekkür ederim. 2022 de hesaba katıyorlar evde bakımda katılmıyor. Yine saçma bir uygulama olmuş. Yardımlarınız ve verdiğiniz bilgiler için tekrar tesekkür ederim

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12