Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123
Toplam 39 mesajın 31-39 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    xtruthfulx Avatarı

Son Giriş
    24.07-2017
    Saat
    18:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İyi de şu an zaten asgari düzeyde aylık prim ödeyerek Gss'li gösterilmiyor muyum ben sistemde?Daha önce babam Gss testi yaptırmak istediğinde babamın ve abimin üzerine olan taşınmazlar ortaya çıkmış.Bunların da hesaba katılacağı(kira bedeli vs) çok açık.Eğer ki gss testi yaptırmadan biz 549 üzeri kişi başı gelir çıkacağını hesaplarsak belediyeye bunun için tekrar gitmenin manası nedir onu sordum sadece.Zaten en düşük asgari primle beni Gss'li yapmışlar zorunlu olarak öyle değil mi?Ben olaya sadece mantık yönünden baktım.Felsefi bir bakış açısına hiç gerek yoktu gerçekten.Sadece masum bir soruydu.İyi geceler.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    327
    Verilen Beğeniler
    89

ha siz ailede kişi başına düşen aylık gelir zaten 549 TL ustunde çıkıyor. yeniden GSS gelir testi yaptırmanın alemi nedir diye soruyorsunuz.
    eger gelir durumunda değişme yoksa ve sonuç g1 ise, GSS gelir testi yaptırmanın tabi ki anlamı yok. yenileme zamanı geldiğinde ailenin GSS gelir testini vakıf yapar zaten.

prim borçlarınız da ödemedikçe artarak devam eder. provizyon alamadıgınız için de sağlık güvencenizden yararlanamazsınız.
    bu konuda yazacaklarımı ayzmıştım ve GSS gelir testine de hatırlarsanız borç yüzünden gelmiştik. ama gSS gelir testiniz g0 çıkmıyorsa GSS gelir testini yaptırmanıza tabi ki gerek yok. borç için sgk ile temas kurun.

Üye
    xtruthfulx Avatarı

Son Giriş
    24.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sonunda anladınız Babamın gelir testi yaptırıp yaptırmadığını bilmiyorum ama bilgisayarda ailedeki bireylere ait her türlü taşınmaz ya da araba gibi özel mülklerin göründüğünü söyledi.Bu da demek oluyor ki kişi başına düşen gelirin 549 liranın üstünde olması düşük bir ihtimal değil.Bu da gelir testi yaptırmamın anlamsız olduğunu gösteriyor.Bunu demek istedim ben size.Onun dışında bu prim borcundan kurtulmanın bir yolu yok sanırım.Bildiğim kadarıyla Vgm'ye ait hastanelerde muayene konusunda bir sorun yaşamıyorum her ne kadar hangi hastanelerin vgm'ye bağlı olduğunu bilmesem de

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    327
    Verilen Beğeniler
    89

e kusuruma bakmayın muhtaçlık aylıgı alınan bir hanede kişi başına düşen aylık gelirin bu şekilde yüksek çıkacagını düşünmedim. siz de en başında muhtaçlık aylıgı aldıgınızı ve yeşil karttan yararlanıp yararlanmayacagınızı sordunuz. yeniden gSS gelir testi yaptırmanızın gereksizliğini anlamadıysam sebebim sizsiniz.

Üye
    xtruthfulx Avatarı

Son Giriş
    24.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Yeniden derken?Ben hiç bir zaman gelir testi yaptırmadım ki zaten.Yani eğer zaten Vakıflar genel müdürlüğüne bağlı hastanelerden yararlanabiliyorsam benim için ne gibi bir problemi olur ki gss prim borcunun?Sanırım üniversite kampüslerindeki mediko sosyal'lerin de gss prim borcunu problem yapacağını sanmıyorum.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    327
    Verilen Beğeniler
    89

üniversitede okuyorsanız tabi ki sağlık hizmetelrini universiteniz karşılar.
    üniversite okuyorsanız ve 25 yaşınızı tam doldurmadıysanız ebeveynizin sağlık güvencesinden de yararlanabiliorsunuz. ama yararlanmıyorsanız demek ki abeveynizin sağlık güvencesi yok. neyse bu konular detay konular.
    artık bundan sonra kafanıza birşey takılırsa bilen arkadaşlar yardımcı olurlar size SGK'ya da sorabilirsiniz tabe
    benden bu kadar

Üye
    xtruthfulx Avatarı

Son Giriş
    24.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ben size bilmiyorsunuz gibi bir imada mı bulundum acaba? Öyleyse ayıp etmiş olurum.Siz bu sitenin demirbaşı olmalısınız forum konularında rastladığım kadarıyla

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    327
    Verilen Beğeniler
    89

tabi ki öyle bir şey ima etemdiniz
    kaçmak için bir bahane aramış olamaz mıyım? kaçtım müsadenle

Üye
    xtruthfulx Avatarı

Son Giriş
    24.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Uykum geldi demeniz yeterli olurdu Müsaade sizin efenim İyi geceler.Tatlı rüyalar

Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123