Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 17 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    moverek Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    25.10-2017
    Saat
    10:20
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    engelli raporum var gss cıkarmişlar kaymakamlıga gittim tamam dediler 5220 gectin dediler ama borca bakyorum yine borc gözükyor bilen varmı

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Ahmet,
    engelli raporum var demişsin. 2022 aylığı alanlar ancak otomatikman 60/c 3 kapsamında GSS sağlık güvencesinden yararlanır ve primlerini devlet öder. Onun haricinde engelli olmanın bir avantajı yoktur GSS'de
    Borç çıkartıl demişsin. demek ki resen 60/g kapsamında GSS tescilin yapılmış ve vaktinde gelir testi yaptırmamışsın.
    şu sorularımı cevağlar mısın?
    1. GSS gelir testi yaptırdın mı vakıfta?
    2. Eğer gelir testi yaptırduysan gelir testi sonucun ne çıktı? g1 mi g0 mı?
    3. gelir testi yaptırmadıysan hanede kaç kişi kalıyorsunuz ve akrabalık derecelerini yaz. (GSS gelir testinde aile esas alındığı için aile kişi sayısını bulmak açısından akrabalık derecelerini yazman önemli)
    4. ailendeki herkesin gelirinin toplamı ne kadar?

eğer aile içinde kişi başına düşen aylık gelir 400,5 TL'den fazla çıkarsa 60/g kapsamında tescilin yapılır ve gelir testi sonucunda kişi başına düşen aylık gelire göre prim ödemek zorunda kalırsın:http://www.engelliler.biz/forum/sagl...ml#post1534001

gelir testine göre kişi başına düşen aylık gelir 2403 TL'den az ise bu durumda borcun ona göre yapılandırılır.

Üye
    moverek Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    25.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2022 bilmiyordum başvur dediler evrak verdiler heryere imzalattım carşamba günü aradım g0 dediler onaylandı dediler hastaneye gidebilirmiyim dedim tabiki dediler gittim yine saglık sigortam görunmuyor ailemle kalmıyorum tek başıma yaşıyorum evimde kira aylıkta baglayacagız dediler .evet gelir testi hic yaptırmadım ama sigortalı işte calışyordum surekli rapor aldıgım icin cıkışımi verdiler

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

karışık anlatıyorsun derdini o yüzden sağlık provizyon bilgilerine bakalım ablam öncelikle

şuradan sağlık provizyon sorgulama menüsüne gir:https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/SpasSorgula

istenilen bilgileri girdikten sonra da açılan sağlık provizyon sorgulama ekranına bugünkü tarihi yaz.
    sonra kimlik bilgilerini gizleyerek ekrandaki bilgilerde ne yazdığını buraya kopyala.
    kendi kimlik bilgilerini gir lütfen.

Üye
    moverek Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    25.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1108 - Kendisi veya üzerinden sağlık yardımı aldığı yakınından borçlu gözükmektedir.Provizyon verilememiştir.bu cıktı

AHMET
    Soyadı VARKAL
    Cinsiyet Erkek
    Doğum Tarihi 18.05.1968
    Yakınlık Türü Kendisi
    Tescil Kapsamı 60/g Türk Vatandaşı İsteğe Bağlı GSS Primi Ödeyenler
    Yararlandığı TC Kimlik No 12988357632
    GSS Kapsamı 60/g kapsamında sigortalı olanlar
    Sicil No 32129883576
    Provizyon Tarihi 01.01.2015
    Sigortalı Türü Diğer
    Katılım Payı Muafiyet Hayır
    Sorgu Sonucu 1108 - Kendisi veya üzerinden sağlık yardımı aldığı yakınından borçlu gözükmektedir.Provizyon verilememiştir.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

tamam. resen 60/g kapsamında tescilin yapılmış ve vaktinde GSS gelir testi yapmadığından borçlu çıkmışsın.

ablacım gelir testi yaptırmadan bu borç hep görünür ve ödemek zorunda kalırsın. O yüzden şimdi bundan sonra yapacaklarına bakalım.
    şu an 60/g tescilin olduğundan 2022 aylığı şartların uygun olsa bile baglanamaz sana. oncelikle bu 60/g GSS'den kurtulmalısın.
    bu Yüzden vakfa gidip GSS gelir testi yaptıracaksın. Gelir testi sonucunda g0 çıkarsan 2022 aylığına başvuracaksın.
    sen vakfa bunları anlat onlar gerekli prosedürü başlatırlar.
    gelir testi sonucunda g0 çıkarsan SGK il müdürlüğüne gideceksin ve gelir testi sonucunda g0 çıktıgını söyleyeceksin. onlar da borcunu ona göre yapılandıracak, silecek.

Gelir testini en kısa sürede yaptırıp hemen SGK müdürlüğüne gidip borcu yapılandır(sildir. gelişmelerden de haberdar et lütfen beni.

Üye
    moverek Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    25.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ablam yaptırmaya gittim yapmadı sebebi 2022 ye baglasınlar otomatikmen düşer dediler carşamba günu syd.aradım gel evrak verelim dediler onu sgk kurumuna götür dediler bugun kapalı oldugu icim pazartesini beklicem benim vergi indirimim var onuda aldım ama bagkur gun sayım 15 yıl kabule etmediler sebebi bagkurluya vergi indirimi olmaz dediler yeniden hastaneye sevk edeceklerini söyledier ben bunları beklerken gss cıktı bari o hal olana kadar gssyi yapim dedim yinede cvp yazdıgın icin cok teşşekkür ederim

tabiki bilgilendirecem kaymakamlıkla sgk arası 55 kilometre benimde evle kaymakamlık 15km hesaplayın gid gel yapmaktan bıktım yalnış yapmamak icin yazdım bunların üstüne birde saglıktan faydalanamıyorum

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

tamam ablam öyleyse. vakıf işlemlerini yapmış olaya el koymuş zaten. 2022 aylığı gelir hesabı yapılırken zaten g0 çıkman gerekior. demek ki g0 çıkmışsın. üstelik 2022 aylık gelir durumun da uygunmuş. bu durumda 2022 aylıgı baglanınca otomatikman 60/c 3 kapsamında GSS'lı olacaksın. primini devlet ödeyecek.
    sen vakıfların vereceği evrakla doğru sgk'ya gitmelisin. haftaya bu işleri hallet hemen.
    ya ablası karışık anlattın ama. sen son yazdıklarını ilk başta yazsan bu kadar uzatmaz ve detaya bile girmez seni yormazdım ki

Üye
    moverek Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    25.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yinede saolasın ablam son sorum ne kadar aylık baglarlar bir fikrin varmı

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

rapor oranına göre baglanan aylıklar yazıyor şurada ablası:http://www.engelliler.biz/forum/2022...elli-oldu.html

sen gelişmelerden beni haberdar et lütfen.

Üye
    musty35 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    19:28
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    51
    Verilen Beğeniler
    105

abla bırsorumdaha var şimdı provızyon aldım 65-c gozukuyorum hala, bugun tatıl oldugundan olabılır.
    p.tesı bıdaha bakarım.

test otamatıkman mı yapılacak yoksa heyet mı gelecek 2022 den duştukten sonra teblıgat mı gelıcek, yoksa hemen gss başlarmı ,yoksa vakfa mı gıtmek gerekır.sonuçta buraya gıremeyenler var adam bı bakıccak martta maaş gıtmış ama test yaptırmadıgı ıçın en yuksekten gss gerı odemek zorunda kalıcak budurumda.(gss ıçın 400tl gectıgını farz edıyorum)zaten gecmesede zorunlu.

stresım artı bu işler cıktıktan sonra bırde akulu ıle ugrasacagım ıçın bu işlerle ayrıntılılar benım ıçın onemlı yanlış yerlere gıdıpte ugraşmak ıstemıyorum.
    parasını gectım hakkaten zulumdur bunun adı.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

sen 2022 aylığı alıyor musun ablam?

Üye
    musty35 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    19:28
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    51
    Verilen Beğeniler
    105

benmı ewet.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

2022 aylığı kesildikten sonra 60/ c 3 kapsamındaki sağlık güvencen hemen sonlanmaz. tam emin değilim ama sağlık güvencen kesildiği tarihten itibaren sonraki dönem başına kadar devam eder (kaç ay sonra kesileceği konusunda emin olmak için sonra mevzuata bakarım ablam)
    sen 60/c 3 GSS kapsamından düştükten sonra resen 60/g GSS kapsamında tescilin yapılır. 1 ay içinde GSS gelir testi yaptırman gerekir (bu süre hakkında da mevzuata bakmam lazım kesin bilgi için bu süreyi de unutmuşum) ama bu süreyi geçirme sen.

GSS gelir testi otomatikman yapılmaz. GSS gelir testi için vakfa başvurman şart. Bazı vakıflar başvuruyu internet üzerinden de alıyor. Kendi vakfın bu başvuruyu internetten alıyor mu bakarsın. almıyorsa bizzat gideceksin.

eger aile içinde kişi başına düşen aylık gelir 400, 5 TL'den az ise 60/c 1 kapsamında GSS'lı olursun ki bunun primini devlet öder ve eski yeşil kart gibidir. aynı 2022 aylıgı GSS'sı gibidir.
    Ama aile içinde kişi başına düşen aylık gelir 400,5 TL'yi geçerse gelir testi sonucunda çıkan kişi başına düşen aylık gelir durumuna göre prim ödemek zorunda kalırsın ve 60/g kapsamında GSS'lı olursun.
    http://www.engelliler.biz/forum/sagl...ml#post1534001

hanede kaç kişisiniz, kimlerle kalıyorsun yani akrabalık dereceleri nedir? tüm gelirlerin toplamı ne kadar?

Üye
    moverek Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    25.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Abla benim 1992 bag kur girişim var 2007 terk son iki yili yatirmadim borc yok gorunyor gun olarak 5477 gorunyor daha once yalniş işler yaptim vergi indirimi icin muracat ettim aldim gecersizmiş tekrar beni hastaneye sevk ettiler hastanede evraki okudugumda malul bildirir rapor diyor. Yuzde 50 aldim şimdi ben nasil bir yol izleyim tekrar dilekcemi verim engelli stadusune girsin diye yoksa bekleyimmi sen ne dersen onu yapacam.birde 2022 maaşi alyorum dilekce veripmi iptal ettirim yoksa kendi iptal olurmu aciklarsan sevinirim

Sayfa 1 / 2 12 SonSon