Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    alaimisemaa Avatarı

Son Giriş
    19.12-2014
    Saat
    16:30
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar 19 yaşındayım üniversite 2. sınıfım tip1 diyabetim insülin pompası kullanıyorum. Daha önce hiç çalışmadım staj yapmak istiyorum artık kimse sigortasız çalıştırmıyor. Sigorta yaparlarsa babamın üstünden düşerim sanırım 1 ay yararlanamıyormuşuz o süreçte sigortadan ama ben sürekli ilaç alıyorum. Devlet 3ayda 1 insülin pompamın setleri için para gönderiyor babamın hesabına binbir olay çıkarıyolar önümüze çok çabalıyorum şu ilaçlar yüzünden bi ayağım hep hastanede 1 ay sigortasız kalmak beni mahveder ve iş bitiminden sonrasıda nasıl olur bilmiyorum. Nolur beni aydınlatın

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

bayansınız sanırım. babanın sigortasından ne zamandan beri yararlanıyorsun? Kaç yaşından beri?

Üye
    mrv3734 Avatarı

Gerçek Adı
    ...
    Son Giriş
    07.07-2017
    Saat
    01:39
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

korkmayın işe girdiğiniz gün sigortanız yapılırsa birşey olmaz diyelim yapılmasa da babanızın üstünden devam edersiniz

Üye
    ömererdem Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

işe girince alışırsın 28 yaşındayım 8 senenin nasıl geçtiğini anlamadım su gibi derler ya işte öyle bişey

Üye
    alaimisemaa Avatarı

Son Giriş
    19.12-2014
    Saat
    16:30
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrv3734;
    Babanın üstünden düşerse sigorta 1 ay yararlanamıyorsun dedi arkadaşlar o yüzden korkuyorum

Kalemşör;
    19 yaşındayım hep babamdan yararlandım, ilaçlar yüzünden cesaret edemedim

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    alaimisema,
    ablacım 1.1.2007 tarihinden önce babanın sağlık güvencesinden yararlanıyordun büyük ihtimalle. Eger boyleyse yani bu tarihten önce babanın saglık güvencesinden yararlanıyordun ise babanın sağlık güvencesinden yararlanmaya devam edersin.
    ancak kendi sigortan olursa haliyle babanın sigortasından düşersin.
    yalnız sigortan sonlandıktan sonra tekrar babanın sağlık güvencesine dönersin. sağlık provizyon sorgulaması yaparsın kafi.

stajını yaparken sigortanın hangi kapsamda olacagını ve ilaçlarını alıp alamayacagını ögrenmeye çalış. bu konuda derli toplu bilgi edin. hangi kapsamda sigorta yapacaklarını öğren sonra gidip eczaneden bilgi al mesela. bu konuda fazla yardımcı olmayacagım... ama sigortandan çıktıktan sonra gerisi kolay, babanın sağlık güvencesine sigortan sonlandıktan sonra tekrar dönersin.

şu başlıktaki yazıları da oku istersen:http://www.engelliler.biz/forum/2022...pabiliriz.html