Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    arcey Avatarı

Son Giriş
    09.12-2014
    Saat
    21:40
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar bir konuda bilgiye ihtiyacım var.

Ben hipertansiyon hastasıyım. İlaçlı tansiyonum 170-140 seviyelerinde ve 4 ilacı 2x1 alıyorum. ilaçsız 240-160 gibi oluyor. Tansiyonu düşürmek için Türkiye de 3-4 yıldır kullanmaya başlayan bir tedavi var adı renal denarvasyon oldukça maliyetli bir ameliyat özel hastaneler yapıyor ve 30.000 tl fiyat isytiyorlar. Bunu SGK karşılamıyor. Bu tedavinin SGK tarafından tamamını veya bir kısmının ödenmesi için bilgi almak amacıyla aradığım SGK numaralarından hiç bilgi alamadım. Kimse ya bir şey bilmiyor yada ilgilenmiyor başkasına yönlendiriyor. Bunun için nereyle nasıl iletişime geçmeliyim.

Teşekkürler...

Yasaklı Üye
    İyilesmekİstiyorum Avatarı

Son Giriş
    23.06-2015
    Saat
    10:24
    Yaşadığı Yer
    TOKAT
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tansiyonun o kadar yüksek olunca ne gibi durumlar gözleniyor sende ? bide yaş kaç merak ettim ?

Üye
    mavera Avatarı

Son Giriş
    04.11-2017
    Saat
    23:50
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bi hipertansiyon hastasi olarak baska tavsiyede bulunayim kardes.benimde iki ayri ilac kullandigim halde aynen boyle yuksek çıkıyodu.Allah korusun tansiyon cook tehlikeli..yuksek dozda iki ilac aliyorum.kalp anjiosu oldum yakin.zamanda anadamarim %95 tikanmiş.bunda tansiyonun etkisi cokmus.korkutmak icin degilde uyarmak icin dedim.bi an once tedavi olun.dikkatli olmak gerek kalbe etkisi-felce sebebiyeri falan oluyo.bide ozel hastanelere pek guvenmem ben.dikkatli olup iyi arastirmak gerek.ben tv de izledim bilege takilan bi alet yapulmia damardaki basinci ayarlayip tansiyonu dengede tutuyomus hatta bakanlik ta onayladi dendi.bi araştirin.

Üye
    arcey Avatarı

Son Giriş
    09.12-2014
    Saat
    21:40
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

33 yaşındayım ve yaklaşık 20 yıldır var. Genetik... 5 kardesi z hepimizdede var. Ama en yuksek bende. Küçük yaştan beri oldugundan ve surekli yuksek oldugundan bas agrisi nefes darligi disinda kendini hissettirmiyor. Tabi gecirdigim 2 TIA yi saymazsak. Tedavimi oluyorum. Kardiyoloji ve nefroloji takibindeyim. Sag böbrekde stent var. Damar tikanikliligindan. Stent rakildiktan 3 ay sonra tekrar yükseldi. Kalpede baktılar ama damar tıkanıklığı yokmuş. Duvarda kailnlasma falan var ama tıkanıklık yok. Bilekligi simdi duydum senden. Bilmiyorum bir araştırma yaparim Sağol.

Yasaklı Üye
    İyilesmekİstiyorum Avatarı

Son Giriş
    23.06-2015
    Saat
    10:24
    Yaşadığı Yer
    TOKAT
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    geçmiş olsun abicim en kısa zamanda iyileşmen dileğiyle