Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    FaCia Avatarı

Gerçek Adı
    FaCia
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karabuk
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Babam Devlet Memuru Olduğu İçin Bana 2022 Maaşı Bağlanmadı. Ben Engelliyim ve İşim Siğortam Yok. Babamın Siğortasından Sağlık Guvencesi Olarak Ne Zamana Kadar Yararlanabilirim? Okumuyorum da, Öğrenci Değilim.

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:39
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

18 yaşına kadar yararlanabilirsiniz.

Üye
    FaCia Avatarı

Gerçek Adı
    FaCia
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karabuk
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

11.08.1988 doqumluyum ve halen babamın ustunde qözüküyorum ne yapmam gerekiyor ömür boyu babamdan yararlanmam için??

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.255

Ömür boyu babanın sağlık güvencesinden yararlanmak için maluliyet oranında (%60 ve üzeri) rapor şart.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    FaCia Avatarı

Gerçek Adı
    FaCia
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karabuk
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Peki simdi ben bir yere işe girsem özel sektörü siğortalı olsam işten ayrıldıqımda siğortam hali ile duracaktır bu durumda babamın üstünden yine yararlanmam söz konusumudur?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.255

Hayır.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:22
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    3

oturanboğa ömür boyu babanın sağlık güvencesinden yararlanmak için maluliyet oranının %60 olacağına eminmisin

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.255

Bakmakla yükümlü olunan kişiler kanunda şöyle sıralanır (bu kişiler aynı zamanda sağlık güvencesinden yararlanabilecek kişilerdir de):
    a) Eşini,
    b) 18 yaşını, lise ve dengi öğrenim veya 5/6/1986 tarihli ve 3308 sayılı Meslekî Eğitim Kanununda belirtilen aday çıraklık ve çıraklık eğitimi ile işletmelerde meslekî eğitim görmesi halinde 20 yaşını, yüksek öğrenim görmesi halinde 25 yaşını doldurmamış ve evli olmayan çocukları ile yaşına bakılmaksızın bu Kanuna göre malûl olduğu tespit edilen evli olmayan çocuklarını,
    c) Geçiminin sigortalı tarafından sağlandığı Kurumca belirlenen kriterlere göre tespit edilen ana ve babasını,

Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:22
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    3

malul olup olmadıgı % 60 rapor alırsamı belirlenebiliyor
    bu arada yeni oran elirleme yasaına göre her hastalığa göre bir oran veriliyor deniliyor şizofreni hastasına % kaç oran çıkar tahminen

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.255

Şizoofreninin derecesine göre değişir oran. Maluliyet oranında rapor verilmesi çok çok mutemel

Üye
    II.cemal Avatarı

Gerçek Adı
    Cemal İKİNCİ
    Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    15:22
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    öncelikle değerli bilgileriniz için teşekkürler kafamdaki soru işaretlerine bu sitede cevap buluyorum ve yeni çıkan yasa ile tekrar kafamda soru işareti oluştu ben 2022 den yararlanıyorum sadece maaş alıyorum ve bugüne kadar sağlık sigortam konusunda bir çabam olmadı yasanın çıkmasıyla mecburiyete girdi yaşım 24 hastalık oranım %84 babam emekli ondan yararlanabilir miyim yada yeşil kart için mi başvurmalıyım.