Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 26 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    şenay24 Avatarı

Gerçek Adı
    senay
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    20:38
    Yaşadığı Yer
    erzincan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selamunaleyküm sizden bir ricam var beni bilgilendirirseniz sevinirim benim mentalli 170 zihinsel 26 yaşında oglum var 3 aylık maaşı var bende bakım parası alıyorum bu gün vakıf ssk ya gönderdi 37 ytl saglık sigorta parası yatıracaksın diyorlar başka hiç bir gelirimiz yok 2 kişiyiz ne yapmam gerek saygılarımla

Üye
    _SEP_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

A Slm Şenay hanım aldığınız bakım parası gelir sayılmıyor ve siz başka gelirimiz yok diyorsunuz.
    Son çıkan yönetmeliğe göre 1 yıl içersinde tüm 2022 maaşı alanlar kontrolden geçirilecek ve şartlarınızın son yönetmeliğe uyup uymadığı araştırılacak hane geliri 120 tl yi aşanların kesilecek dendi sizin gelirinizin olmasa dahi üzerinize kayıtlı bir mal varlığınız varsa ev oto arsa tarla vb bu varlıklar gelir getirmese dahi rayiç değerleri üzerinden gelir getiriryormuş gibi kabul edilip örneğin bir tek yaşadığınız ev bile sizin olsa rayiç ederini 240 a böldüğünüzde 120 Tl çıkması halinde 2022 maaşını hak etmiyormuşuz.
    Bu durum 2022 maaşı alan kişilerin reşit olup olmadığına bakılmadan uygulanıyor. Sizin durumunuz 2022 maşınızın kesildiğini gösteriyor

144 nolu telefonu arayıp 2022 ile ilgili son durumunuz öğrenebilirsiniz.

https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/SpasSonuc
    Bu linkten provizyon sorgulaması yaparsanız.
    Tescil kapsamı kısmında 60/c3 2022 65 yaş
    Sorgu sonucunda kısmındada Müstahaktır provizyon alabilir.
    Yazıyorsa bildiğimiz kadarı ile 2022 maaşında sorun yok demektir Devlet hastahaneleri ücretsiz tedavi olabilirsiniz
    Aksi durumda sorgu sonucu kısmında bir açıklama vardır.

2022 maaşınızın kesilmiş olması durumunda kesilme nedenini öğrenip yazarsanız bizide bilgilendirmiş olursunuz.

Üye
    KaRe Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

iğide 2022 engelli maaşı alanların gss pirimini devlet ödüyor neden size 37 tl ödeme çıkartmışlarki sordunuzmu sebebi nedir diye birde diyosunuz ki tek gelir evde bakım maaşı ve engelli maaşı pirim ödememeniz gerek diye biliyorum

Üye
    şenay24 Avatarı

Gerçek Adı
    senay
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    erzincan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam 26 yaşında 100 % 70 zihinsel engelli oglum 3 aylık maaş alıyor bende 690 ytl bakım parası alıyorum bana 40 ytl genel sigorta çıkmış benim ve oglumun başka hiç bir geliri yok evde 2 kişiyiz üzerimizede hiç bir mal yokbu sigorta dogrumudur bakım aylıgı gelirdenmi sayılıyor bilgi verirseniz sevinirim saygılarımla

Üye
    KaRe Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

şenay hanım bir yanlışlık olması lazım bence siz kuruba giderek durumu bir dilekçe ile anlatın yani sizin herhangi bir ücret ödememeniz lazım mesela hem evde bakım hemde 2022 engelli maaşı alıpta pirim ödemeyen bir sürü engelli arkadaşlarımız var 2022 engelli maaşı alan engellilerin gss pirimini devlet ödüyor ve otomatik olarak sigortalı oluyor dediğim gibi bir yanlışlık olması lazım siz dilekçe ile müracat edin ve durumu anlatın bakalım nedicekler hatta siz durumu BİMER e yazın sorun bakalım ordan nasıl bir yanıt gelecek en doğru cevabı bimer verir

Üye
    şenay24 Avatarı

Gerçek Adı
    senay
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    erzincan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bütün arkadaşlara yalvarıyorum ne olur bir cevap yazın ben 26 yaşında 170 zihinsel engelli ogluma bakıyorum bakım maşım var oglumunda 3 aylıgı beni 2012 de genel saglık sigortası yapmışlar 600 ytl borcum varmış aydada 39 ytl ödeyecekmişim başkada hiç bir gekirimiz yok sosyal yardımlaşmaya gittim bakım maşın var o yüzden sigortan var dediler allah rızası için bilen varsa yazsın saygılar

Üye
    zhl06 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım bulunduğun kaymakamlığa git yeniden gelir testi yaptır bu gss adı altında yatırılan parayı ödeyemiyorum iptalini istiyorum diye yeniden dilekce ver yeşilkarta geç tabiki yeniden gelip inceliyolar eve ondan sonra hak kazanırsan yeşilkartlı olursun vede o 39 lirayı ödemekten kurtulursun.birikmiş borcun için bişey diyemiycem onuda sgkdan öğren .

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

Bakım maaşı alması sigortalı olması anlamına gelmez ki. Bir yanlış anlaşılma olmasın?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    biyo Avatarı

Gerçek Adı
    Bünyamin
    Son Giriş
    29.07-2013
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2022 maaşı alan birisinin gss pirimi devlet tarafından ödenir bu durumda 2022 maaşının kesilmiş olabilme ihtimali var bunu sorgulayın yada vakıfa 2022li olduğunu hatırlatın

Üye
    vuralh Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şenay24;

Merhaba.. Aynı halden bende muzdaribim..
    eşim bakım aylıgı alıyor bende 2022 için müracaat ettim ve rededildi.. Gerekçesi ise GSS1 ödeyen kişi 2022 aylığı alamaz denildi.. Gss1 kapsamına bakım aylığı aldığım için giriyorum ve mecburen bu parayı ödüyorum.. başka bir alternatifi yok çünkü.. 2022 maaşı için gelir tespiti yapılırken Bakım aylığı gelir tespitine dahil edilemez denmesine rağmen. dolaylı yolsan bakım ucreti aldıgımız için Gss1 ödüyoruz ve Gss1 ödediğiniz içinde 2022 alamıyoruz. Bu sorunu Bimere yazdım. ve gelen cevap..
    BİMER’ e 22.04.2013 tarihinde gelen yazılı dilekçeniz Genel Müdürlüğümüzce değerlendirilmiştir.
    Bütünleşik Sosyal Yardım Hizmetleri Bilgi Sistemi üzerinden yapılan incelemede, 2022 Sayılı Kanuna göre söz konusu talebiniz ilerde yapılacak mevzuat çalışmalarında dikkate alınacaktır. Bilgilerinize rica ederim.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OturanBoğa Mesajı Gör
    Bakım maaşı alması sigortalı olması anlamına gelmez ki. Bir yanlış anlaşılma olmasın?

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

Şenay, oğlun 2022 aylığı alıyor ve 2022 aylığı aldığı için 60/1 c(3) kapsamında sigortalı. Primini de devlet ödüyor.
    Lakin sen maalesef oğlunun bakmakla yükümlü yakını sayılmıyorsun ve o yüzden gelir testine tabisin. Bu gelir testinde de oğlun senin hanende kalan bekar çocuk olduğu için kişi sayısına dahildir.
    ayrıca gelir testinde maalesef 2022 aylıkları ve evde bakım aylıkları da dahil ediliyor. Gelir testinde o primi ödemek zorundasın. Böylece saglık güvencen olacak bundan yararlanabileceksin.
    Sağlık güvenceli olman oğlunun 2022 aylığına zarar vermeyecek.

Vuralh, maalesef evet, GSS kapsamında sigortalıysan hiçbir şekilde 2022 aylığından yararlanamıyorsun.
    Üstelik GSS gelir testine 2022 ve evde bakım aylıkları da dahildir. Böyle olunca sırf evde bakım aylığıyla bile eger kişi sayısı azsa GSS kapsamında 60/1 (g) kapsamında prim ödemek zorunda kalıyorsun.
    Bu durumda da evde bakı aylıgından dolayı gelir testine tabi tutulup GSS 60/1 (g)'li olunca 2022 aylığı alamıyorsun.
    Bu durumda olanlar da aynı şekilde 2022 aylığı alamaz.
    Bu konuda bakanlığı sürekli rahatsız edin.
    2022 aylığında evde bakım aylığı dahi,l edilmezken,
    GSS gelir testinde evde bakım aylığının dahil edilmesi yüzünden senin gibi çoğu kişi 2022 aylığı alamaz.
    Bakanlığı topa tutun. Ne bu yahu!

Üye
    şenay24 Avatarı

Gerçek Adı
    senay
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    erzincan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Üye
    london78 Avatarı

Son Giriş
    06.09-2014
    Saat
    23:34
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bi düzen veremediler bu 2022 maaşlarına. almanyada olsaydık 3 bin Euro alırdık

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

Şenay, o genelge'nin linkini niçin verdin? Anlatmak istediğin nedir?

Üye
    şenay24 Avatarı

Gerçek Adı
    senay
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    erzincan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    selam bacım 04.02.2013 tarihinde bakım parasının gelire dahil edilmedigi yazıyor okuya BİLDİNMİ SAYGILAR

Sayfa 1 / 2 12 SonSon