Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yelpaze Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    halikarnassos
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    11

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    benim oğlum lenfoma yani baş ve boyun kanseri deniliyor. 1 yıl boyunca cerrahpaşada kemoterapi ve radyoterapi gördü. sonrasında tedaviye iyi cvp verdi allaha şükür ve 3 aylık kontroller yapılması kararlaştırılarak tedavimiz bitti, şu anda 2. kontrolümüzdeyiz maalesef şüpheli kistlere rastlandı. biyopsi yapılacak sonucu bekliyeceğiz.

oğlum 18 yaşında öğrenci 3 ay sonra okulu bitiyor ve öğrenciliği sonlanacak dolayısıyla benim bağ-kur sigortamdan düşecek ne yapacağız bilemiyorum benim emekliliğimden başka gelirim yok.

bir çıkış yolumuz varmı acaba.

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    19:44
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

büyük ihtimalle sdyve ye baş vurup gss testi yaptıracaksınız gss krtiterlerine göre kişi başı geliriniz onların belirlediği 245 tl mydi tam hatırlamıyorum o parayı geçmiyorsa prim ödemeden eski yeşilk kartlı şimdiki adıyla gss olacak o kriteri geçiyorsa geliriniz 37 tl veya daha üstü aylık ödemek suretiyle oğlunuz sgklı olacak ama sadece hastaneden yararlanacak ve ilaçların %20 sini ödüyecek emekliliğine sayılmıyacak

Üye
    yelpaze Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    halikarnassos
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    11

üniversite hastanelerinden faydalanacakmıyız acaba

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

ha iş te sorun orda başlıyor yeşil kartlılar yada yeni adıyla gssliler üniversite hastanesine gitmeleri için devlet hastanelerinden sevk almanız gerekecek inşaalllah sıkıntı yaşamazzınız

Üye
    yelpaze Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    halikarnassos
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    11

halen cerrahpaşa da fakülte hastanesinde tedavisi devam ediyor. tedaviye sonmu verecekler.

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili kardeşim önce siz ggs sini halledinde o konuyu sonra düşünürsünüz

Üye
    yelpaze Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    halikarnassos
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    11

tşkr ederim arkadaşım

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

rica ederim amaç yardımcı olbilmek

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Lise bittikten sonra 120 gün daha sağlık güvencesi devam eder. Sonra GSS kapsamında gelir tespiti uygulanı:

5510 madde 67:

"60 ıncı maddenin birinci fıkrasının (a) bendi kapsamında genel sağlık sigortalısı sayılanlar, zorunlu sigortalıklarının sona erdiği tarihten itibaren on gün süreyle genel sağlık sigortasından yararlanırlar. Bu kişilerin sigortalılık niteliğini yitirdikleri tarihten geriye doğru bir yıl içinde 90 günlük zorunlu sigortalılıkları varsa, sigortalılık niteliğini yitirdikleri tarihten itibaren 90 gün süreyle (…) bakmakla yükümlü olduğu kişiler dahil sağlık hizmetlerinden yararlandırılırlar. (Ek cümle: 10/1/2013-6385/7 md.) Ayrıca, lise ve dengi öğrenim görülmesi sebebiyle bakmakla yükümlü olunan kişi veya hak sahibi sıfatıyla sağlık hizmetinden yararlandırılan çocuklar, 20 yaşını dolduracakları tarihi aşmamak kaydıyla bu öğrenimlerini bitirmelerini izleyen tarihten itibaren 120 gün süreyle aynı kapsamda sağlık hizmetlerinden yararlanmaya devam ederler. "
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Furkan_81 Avatarı

Gerçek Adı
    Furkan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:01
    Yaşadığı Yer
    DÜZCE
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    42
    Blog Mesajları
    1

Öncelikle geçmiş olsun ... Ben de NAZOFARENKS CA ( Baş Boyun Kanserli ) Hastasıyım .. 2010 Yılında RADYOTERAPİ ve KEMOTERAPİ gördüm .. Tedavim iyi gitti ve sonra tedaviye gerek kalmadı .. Geçenlerde de BİYOPSİ yapıldı ve ufak tefek sorunlar oldugu soylendı ancak ciddi değilmiş ..

Diyeceğim ben de o zamanlar 19 yaşındaydım ve sigortam yok YEŞİL KARTLIYDIM ..Ve gecen sene cıkan kanun gereği YEŞİ KARTLILARA gelir testi yapıldı ve BABAM ın emekli maaşı olan 1000 tl baz alınarak benim aylık 35 tl karşılıgında GENEL SAGLIK SIGORTASINA geçmem öngürüldü .. Daha doğrusu İSTEĞE BAĞLI SİGORTA da deniliyor .. Şuan da bu yılbaşı itibariyle 39.5 TL ödüyorum ..

Ben de zaman zaman üniversite hastanelerinde muayene oluyorum ve NORMAL PERİYODİK KONTROLLERİM de ANKARA-HACETTEPE de ..
    YEŞİL KART iptal oldugu ıcın ARTIK İSTEĞE BAĞLI SİGORTA (SGK) ile 18 Yaş ve Üstü Sigortası Olmayanlar tüm üniversite hastanelerinde
    her şeyden FAYDALANABİLİRLER ..

Ben sürekli hastanelerdeyim ve yazdıklarım yaşadığım şeylerdir ...

Aylık 39.5 TL ödüyorum ve NORMAL SİGORTALI BİR VATANDAŞIM ...

Üye
    yelpaze Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    halikarnassos
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    11

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    çok teşekler ederim bülent ve furkan kardeş. oğlumun biyopsi raporu temiz çıktı çok şükür. eskiden 18 yaşından önce tedaviye başlayan çocukların tedavileri daha sonrada devam ediyor biliyordum ben, sanırım o kanun kalkmış