Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    --erhan-- Avatarı

Gerçek Adı
    Erhan Aydınalp
    Son Giriş
    04.07-2016
    Saat
    04:31
    Yaşadığı Yer
    mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sgk kurumu bir yönetmelik yayınlayarak 3 yildan sonrası omurilik,beyin ve kafa travması felçlirin tedavi giderlerinin sadece üniversite ve egitim araştırma hastanelerin faturalarını ödeyecek , yani Kozaklı ftr bolu ftr gibi iyi fizik tedavi veren devlet hastaneleri artık kabul edemiyecek 3 yıl sonrası felçlileri ,
    Yani beyinsel engelli sgk bürokratları felçlileri yataklarında erimeye mahkum ediyor bizleri ben suanda hastanedeyim netle ilgili sıkıntılar yaşıyorum dolayısıyla fazla ilgilenemiyorum bu konuyla bu saçma yönetmelikgin kalkması için herkesin elinden geleni yabmasi lazım derneklere bağlantılı olan arkadaşılar durumu yönetimlere bildirsin ve dernekler ilgili kurumlara dilekçeler göndersin medyaya bildirsin ,bireysel olarakda iktidar,muhalefet vekillere bakanlara mailler atsın bir farkındalık yaratıp bu saçmalıkdan kurtulmak lazım ,...

Üye
    KaRe Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım bence sen bu bilgiye nerden ulaştıysan nerden okuduysan linkini falan versende bizlerde konuya tam vakıf olsak böyle yüzeysel bilgiyle ancak kafamız karışır neden ödemesin ssk bence sen yanlış okumuşsundur yani tm vardır öyle bir konu ama farklı bi şekilde farklı bir şey için ödeme yapılmicak falan gibi belki yazıyodur sen linkini falan paylaş varsa konuyu anlatan makaleyi paylaş elinde konuya açıklık getirecek ne varsa paylaş en azından konuyu okuyan arkadaşlar konuyu daha iyi anlar ve yerinde adımlar atarız dimi

Üye
    Master Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    23:09
    Yaşadığı Yer
    IZMIR
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    31

Olmaz öyle şey. Hangi ülkede var böyle bir şey! Hey sen, 3 senen bitti, artık ne yaparsan yap biz karışmayız. gibi bir şey dünyada görülmemiş şey. Haber muhtemelen yalan haber veya birinin uydurması

Üye
    ahmet_t12 Avatarı

Gerçek Adı
    Amet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:08
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben yazdim yazıyı ne yalan nede benim uydurmam bu sitede yazmıyorum aslında ama neyse konu önemli
    Ben yonetmeligi gördüm doktorla konuyu tartıştık s.g.k yayinadigi s.u.t genelgesi açık açık yaziyor 3.yıl sonrası parapleji, tetrepeji ve şimdi hatirlayamadigim toplam 4 grup hastanın tedavi giderlerini sadece eğitim araştırma, üniversite hastanelerin f,t,r giderlerini kurum karşılar diğer kademe hastane faturaları kurumca ödenmez diye arayın mesala kozaklı f.t.r hastanesini sorun alicaginiz cevap şok yaraticak sizde hatta onlarca hasta erken taburcu edildi ve bende bunlardan biriyim ,
    Onun icin, sizlerde saçma şeyler yazıp adamın canını sıkmayın ,yazacaksaniz bir şeyler gerekli yerlleri yazdım yukarıda

Üye
    KaLBiMDeSiN Avatarı

Gerçek Adı
    YASER ZEYBEK
    Son Giriş
    24.07-2013
    Saat
    02:36
    Yaşadığı Yer
    KARAMAN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar;

göndermiş olduğunuz linke baktım.Ancan linkde çıkan site sgk'ya ait olan bir site değil ne yazık ki.kurumun bu durumu karşılamama gibi bir durum söz konusu değildir.böyle bir yönetmelik genelge vb gibi resmi bir açıklama da yok.Sadece uydurulmuş olan bir haber

saygılarımla...iyi pazarlar

Üye
    ahmet_t12 Avatarı

Gerçek Adı
    Amet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

KaLBiMDeSiN;

anlamak istemiyorsunuz yada polemik yaratmak niyetindesiniz ama benim ne zamanım var nede polemik yaratacak karakterisk özeliğim var
    03844712599 kozaklı f.t.r hastanesi ara bilgi al arastır diğer devlet hastanerıni ve sor durumu yönetmeliği taratır siteye koyardım ama imkanlar el verişli değil
    benden de saygılar ve günaydınlar umarım uyanırsınız

Üye
    KaLBiMDeSiN Avatarı

Gerçek Adı
    YASER ZEYBEK
    Son Giriş
    24.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KARAMAN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hangi yönetmelik olduğunu söylermisiniz?

Üye
    ahmet_t12 Avatarı

Gerçek Adı
    Amet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tabiki Kalbimdesin
    10.01.2013 Değişiklik İşlenmiş Güncel 2010 SUT ve asagıdaki yayınladığım yazının 4. maddesi vereceğim linke tıklayarak Mevzuatlar / Yürürlükteki Mevzuatlar / Tebliği / 10.01.2013 Değişiklik İşlenmiş Güncel 2010 SUT girerek maddeyide bakabilirsiniz 39. sayfa 4.3.4 F 2 Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon İşleölerinin Faturalanması 4. Madde buna faturalama bilgisi diye bilirsiniz ama konu su fatura kesilemediği için yatıs yapamayacak devlet hastaneleri. Sgk ana sayfası
    ANA SAYFA

4.5.4.F-2- Fizik tedavi ve rehabilitasyon işlemlerinin faturalandırılması

(1) Fizik tedavi ve rehabilitasyon işlemlerinin Kurumca faturalandırılabilmesi için SUT’un 4.5.4.F-1 numaralı maddesinde tanımlanan sağlık raporunun düzenlenmesi gerekmektedir.

(2)(Mülga: 06/01/2011-27807/5 md. Yürürlük:11/11/2010) SUT eki“Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Tanı Listesi” (EK-9/A) nde(A) ve (B) grubunda belirtilen hastalıklarda uygulanan fizik tedavi ve rehabilitasyon işlemlerinin faturalandırılabilmesi için, uygulamaların fiziksel tıp ve rehabilitasyon uzman hekimi tarafından veya gözetiminde fizyoterapist tarafından yapılması
    gerekmektedir.

(3) Ayaktan veya yatarak fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulamaları yapılacak hastalarda, hastanın tedaviye girdiği kurumun fiziksel tıp ve rehabilitasyon uzman hekimi tarafından belirlenecek tedavi ayrıntıları (elektroterapi uygulamaları, egzersiz çeşitleri, masaj, manipülasyon uygulamaları, ortez-protez uygulamaları ve eğitimi, konuşma terapisi uygulamaları, iş-uğraşı terapisi uygulamaları vb. gibi tedavi uygulamaları; bu tedavilerin süreleri, dozları ve sayıları, uygulanan vücut bölgeleri gibi), hazırlanacak tedavi çizelgesine yazılarak fizik tedavi ve rehabilitasyon hekimince kaşelenip imzalanacaktır.

(4) SUT eki EK-9/B Listesinde “G81.0, G81.1, G81.9, G82.0, G82.1, G82.2, G82.3, G82.4, G82.5, S06.0, S06.1, S06.2, S06.3, S06.4, S06.5, S06.6, S06.7, S06.8,
    S06.9, S14.0, S14.1, S24.0, S24.1, S34.0, S34.1” ICD-10 kodları ile yer alan hastalıklarda, ilk tanı konulan tarihten itibaren üç yıl içerisinde uygulanan fizik tedavi ve rehabilitasyon işlem bedelleri faturalandırılabilecektir. Bu sürelerin bitiminden sonra meydana gelen hastalığa ilişkin geç komplikasyonlarda fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulamalarının faturalandırılabilmesi için, üçüncü basamak sağlık kurumu sağlık kurullarınca en az bir fiziksel tıp ve rehabilitasyon uzman hekiminin yer aldığı (sağlık hizmeti sunucusunda birden fazla fiziksel tıp ve rehabilitasyon uzman hekimi bulunması durumunda sağlık kurulu bu hekimler tarafından oluşturulacaktır) sağlık kurulu raporu düzenlenmesi ve tedavilerin üçüncü basamak sağlık kurumlarınca yapılmış olması gerekmektedir.

(5) Bir hasta için günde en fazla bir seans fizik tedavi ve rehabilitasyon işlemi faturalandırılabilir.

Üye
    KaLBiMDeSiN Avatarı

Gerçek Adı
    YASER ZEYBEK
    Son Giriş
    24.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KARAMAN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yapmış olduğun paylaşım için teşekkür ederim.ancak yapmış olduğunuz paylaşımda sadece izlenecek yolun değiştiğini belirtiliyor.kuruma fatura edilemez ibaresi bulunmamaktadır...saygılarımla

Üye
    ahmet_t12 Avatarı

Gerçek Adı
    Amet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Kalpimdesin adlı üye neden hala bu çok bilmislik, ukalalık seninle uğraşamam inanki bak hastane numarası var ara ve 3 yıldır felçliyim de tedavi olmak istiyorum hastanenizde ve aldığın cevapi buraya yaz, ayrıca iyi oku yönetmeligi kurum sadece 3.kademe hastanelerse tedavinin yapılmasını gerektigini yazıyor yani sorun bu zaten , 3.kademe dediği hastanelere de heralde 3 yılda sıra gelir sen hala neyin peşindesin hayret ediyorum
    Artik başkaca bir şey yazmicam burada ya şimdi sesinizi yükseltin ilgili kişi ve makamlara yada elerebet susun memleket de tedavi olamıyoruz demeyin
    Benden bu kadar sevgiyle saygiyla