Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    basar_41_14 Avatarı

Son Giriş
    08.11-2017
    Saat
    13:12
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selam.ben 2001 den 04.12.2012 tarihine kadar bir fabrikada çalışıyorken işten çıkarıldım.
    yanlız 21.05.2008 den 06.03.2012 tarihine kadar rahatsızlığım sebebi ile sürekli raporlu kaldım.
    işsizlik maaşı için işkura başvurdum.bana ordaki memur maaş alamıycağımı söyledi.sebebi ise geriye doğru 600 gün primim olmaması imiş. bu raporlu kaldığım süre içinde sigortam yatmadığı için primim de yatmadı tabiki.
    şimdi bütün bunlar doğrumu.ben keyfimden rapor almadım herhalde.ama şimdi bana maaş bağlanamazmış.
    bu konuda bilgisi olan varmı.

Üye
    susuşum'B'aşkaydı Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet ÖZKARA
    Son Giriş
    20.05-2016
    Saat
    15:00
    Yaşadığı Yer
    Bodrum /MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

İşsizlik maaşı alabılmek için gerekli şartlar bildiğim kadari ile...
    1- son 3 yılda en az 600 gün olması
    2- son 120 günün full olması (işten ayrıldığın tarıhten geriye dönük)
    3- en önemlisi işten çıkarılmış olmak gerekiyor, kendi isteğiniz ile ayrılır yada yüz kızartıcı bır sebeten iş yerinden çıkartılırsanız..
    işsizlik maaşından faydalanamassınız... raporlu olduğunuz dönemler zaten rapor parası aldığınızdan ve ssk priminiz ödenmediğinizden maaş bağlanmaması da doğrudur...

Üye
    basar_41_14 Avatarı

Son Giriş
    08.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tabiki raporlu iken sgk dan işgöremezlik paramı aldım.buda normal herhalde .sonuçta rahatsızlık var.
    ama şimdi ise işten çıkarıldım.bu ikisi farklı olması lazım.
    suşu sen el bileğinden ameliyatlı iken çalışabilirmisin.bende çalışamadım işte.
    yane anlamadığım sonuçta insan hasta olabilir.ve bu hastalık 3 günde sürer 3 yılda .benimkide 4 seneye yakın sürdü.
    şimdide işsiz kaldım.sağlığımıda kaybettim.zaten ben sağlıklı olsam hiç rapor almadan devam edecektim.

Üye
    susuşum'B'aşkaydı Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet ÖZKARA
    Son Giriş
    20.05-2016
    Saat
    15:00
    Yaşadığı Yer
    Bodrum /MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

öyle bir cevap vermişsiniz ki sanki ben sizin işsizlik paranı almana karşıyım...
    son 3 yılda geçmişe dönük 600 gün ssk prımınız var mı? varsa alırsınız... hee yok ise de şartlara uymuyorsunuz demektir burada benim bildiğim budur...
    bakın tekrar yazıyorum işten çıkarıldıktan geriye dönük son 3 yılda 600 gün ...
    geçmiş olsun bu arada.. allah şifa versin...

Üye
    basar_41_14 Avatarı

Son Giriş
    08.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ahmet bey yanlış anlamayın size karşı bir şey değil bu yazdıklarım.
    sadece isyanım bu şekilde saçma kanuna.demekki hasta olmakta suç oluyor.
    işkura gittim.işsizlik maaşı için.bağlayamayız dendi.niyeymiş yok efendim geriye doğru 600 gün prim yokmuş.
    yahu ben raporlu idim diyorum yane hastalıktan çalışamadım diyorum .napayım dedim.isteyerek yapılan bişey değil herhalde.yok illaki prim diyolar.
    zaten ben bu raporluluk süresinde iştende çıkarılmadımki,aynı fabrikada raporlu göründüm.
    ayrıca gerekli şartları zaten bende biliyorum.ama benim konum biraz karışık bu yuzden tecrübeli arkadaşlara akıl danışmak için buraya bu konuyu açtım.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:00
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Haksız ve saçma bir uygulama, ama maalesef mevzuat bu şekilde. Prim yoksa, işsizlik ödeneği de yok
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    basar_41_14 Avatarı

Son Giriş
    08.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar.beni 04.12.2012 günü işten çıkardılar.
    yalnız benim el bileğimde bir ağrı vardı.bende bunu için 13.12.2012 günü yane işten çıkarıldıktan 9 gün sonra doktora gittim.doktorda bana 7 gün kontrollu rapor yazdı.mr çektirdi.ve belki duruma göre raporumu uzatacak.
    şimdi malum ben işten çıkarıldığım için sgk dan geçici iş göremezlik parası alabilcekmiyim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:00
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

İşten çıkartılmış olmanız, iş göremezlik geliri almanıza mani bir durumdur maalesef.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    xozer Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER
    Son Giriş
    23.04-2015
    Saat
    17:22
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Konuyu hortlatmış oldum ama hastalıktan dolayı işten çıkarılma kendi kusurunuz dışında bir gelişmedir diğer şartları taşıyorsanız işsizlik ödeneğinden yararlanmanız lazım.Diğer bir konuda hastalık vs zorunlu sebeplerden dolayı alınan raporların bir süresi de işsizlik ödeneği pirimine yansır.Bu süre yasada belirtilen zaruri rapor kullanım süreniz kadardır.