Sayfa 1 / 15 1234511 ... SonSon
Toplam 224 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kiraman Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    26.11-2017
    Saat
    13:14
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar
    2006 yılı Tedavi Sevk Usul ve Esasları Tebliğine göre aktif olarak ssk olan engellilerin diş tedavisi için özel diş polikliniklerine veya özel diş hekimlerine başvurmaları durumunda devlet masrafların tamamını karşılıyor. Bu konu hakkında bilgisi olan varmı? sevk yaptırmak gerekiyor mu? hangi belgeleri istiyorlar?
    Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

İşin uygulamasını bilmiyorum, ama dayandığı mevzuat şu:
    2008 YILI SOSYAL GÜVENLİK KURUMU SAĞLIK UYGULAMA TEBLİĞİ

8.2. Özel sağlık kurum ve kuruluşları ile Kurumla sözleşmesi olmayan resmi sağlık kurum ve kuruluşlarında diş tedavisi
    [...]
    (5) %40 ve üzerinde özürlü kişiler, diş tedavileri için özürlülük durumunu belgelendirmek suretiyle, tüm sağlık kurum ve kuruluşlarına veya serbest diş hekimliklerine doğrudan başvurabilirler.
    (6) Başta zihinsel özürlü olmak üzere iletişim kurulamayan veya algılama güçlüğü yaşanan özürlü kişilerin diş tedavileri lokal anestezi altında gerçekleştirilemiyorsa ve genel anestezi altında müdahale gerekliliği söz konusu ise tedavinin, anesteziyoloji ve reanimasyon uzman hekiminin sorumluluğunda genel anestezi altında cerrahi müdahale uygulanabilen, asgari tıbbi malzeme ve ilaçların bulunduğu genel anestezi ile müdahale birimi olan sağlık kurumlarında yapıldığının belgelendirilmesi gerekmektedir. “Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırılması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik” hükümlerine uygun olarak düzenlenmiş raporun onaylı bir örneği düzenlenecek faturaya eklenecektir.
    Bu şartlarda diş tedavisi olan arkadaşlarımız varsa ve tecrübelerini yazarlarsa iyi olur...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Yasaklı Üye
    kayaozesen Avatarı

Gerçek Adı
    DADASH
    Son Giriş
    11.09-2015
    Saat
    12:37
    Yaşadığı Yer
    erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: DİŞ HEKİMİ Dr.Ali Cenk ERDEM
    %40 VE ÜZERİNDE ÖZÜRLÜ KİŞİLER İÇİN ÖZÜRLÜLÜK DURUMU BELGELENDİRİLMEK SURETİYLE, TÜM SAĞLIK KURUM VE KURULUŞLARINA VEYA SERBEST DİŞ HEKİMLİKLERİNE DOĞRUDAN BAŞVURABİLİRLER. ANCAK BAŞTA ZİHİNSEL ÖZÜRLÜ OLMAK ÜZERE İLETİŞİM KURULAMAYAN VEYA ALGILAMA GÜÇLÜĞÜ YAŞANAN ÖZÜRLÜ KİŞİLERİN DİŞ TEDAVİLERİ LOKAL ANESTEZİ ALTINDA GERÇEKLEŞTİRİLEMİYORSA VE GENEL ANESTEZİ ALTINDA MUDAHELE GEREKLİLİĞİ SÖZ KONUSI İSE TEDAVİNİN ANESTEZİYOLOJİ VE REANİMASYON UZMANININ SORUMLULUĞUNDA GENEL ANESTEZİ ALTINDA CERRAHİ MÜDAHELE UYGULANABİLEN ASGARİ TIBBIİ MALZEME VE İLAÇLARIN BULUNDUĞU GENEL ANESTEZİ İLE MÜDAHELE BİRİMİ OLAN ÖZEL SAĞLIK KURUMLARINDA YAPILDIĞININ BELGELENDİRİLMESİ GEREKMEKTEDİR..
    Resmi Gazete (Mükerrer)
    25 Mayıs 2007 Cuma
    Sayı : 26532

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU SAĞLIK UYGULAMA TEBLİĞİ

…………….
    8.2. Özel sağlık kurum ve kuruluşları ile Kurumla sözleşmesi olmayan resmi sağlık kurum ve kuruluşlarında diş tedavisi
    ………………………..
    %40 ve üzerinde özürlü kişiler, diş tedavileri için özürlülük durumunu belgelendirmek suretiyle, tüm sağlık kurum ve kuruluşlarına veya serbest diş hekimliklerine doğrudan başvurabilirler.
    Başta zihinsel özürlü olmak üzere iletişim kurulamayan veya algılama güçlüğü yaşanan özürlü kişilerin diş tedavileri lokal anestezi altında gerçekleştirilemiyorsa ve genel anestezi altında müdahale gerekliliği söz konusu ise tedavinin, anesteziyoloji ve reanimasyon uzman hekiminin sorumluluğunda genel anestezi altında cerrahi müdahale uygulanabilen, asgari tıbbi malzeme ve ilaçların bulunduğu genel anestezi ile müdahale birimi olan sağlık kurumlarında yapıldığının belgelendirilmesi gerekmektedir. “Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırılması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik” hükümlerine uygun olarak düzenlenmiş raporun onaylı bir örneği düzenlenecek faturaya eklenecektir.

Üye
    leman 01 Avatarı

Son Giriş
    04.11-2015
    Saat
    12:21
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

özelelrde dahilmi buna acaba

Yasaklı Üye
    kayaozesen Avatarı

Gerçek Adı
    DADASH
    Son Giriş
    11.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gititm şimdi hastaneye morfini yaptı diş çekimi 28 lira 4 tane 112 lira 7 lirada muayene parası birde film parası dedi sinirlendim kalktım bu kanun hala geçerli mi bilen varsa söylesin kanunu morfinin etksii geçmeden gideyim çektirmeye

Üye
    songulsevinc Avatarı

Gerçek Adı
    SONGÜL
    Son Giriş
    23.11-2017
    Saat
    15:32
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Kaya Bey;

Resmi gazetede yayınlananan bilgiye göre bir diş uzmanına gittiğimizde bizim indirim almamız gerektiğini anlıyorum. Peki bu indirim nasıl ve ne şekilde yapılıyor bir bilginiz varmı.

Yani atıyorum %40 engeli olan bir kişiye diş doktoruna gittiğinde 50 tl. lik bir ödeme karşılığı ne kadarlık bir indirim söz konusu.

Yasaklı Üye
    kayaozesen Avatarı

Gerçek Adı
    DADASH
    Son Giriş
    11.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

KARAR11: Özürlü bireyler ağız diş sağlını koruma ve tedavi hizmetini satın almada sorunlar yaşamaktadırlar. 2007 Bütçe Uygulama Talimatında %40 ve üzerinde özürlüler sevk almaksızın tüm sağlık kuruluşları ve serbest diş hekimliklerinden bu hizmeti alabilmelerine imkân tanınmıştır. Ancak hastalar, doğrudan finans ile muhatap olmak istememektedirler. Sağlık Bakanlığı ile Diş Hekimleri Birliği arasında oluşturulacak bir protokol ile bu sorun ortadan kalkacaktır. Aynı zamanda ağız diş sağlığı eğitimleri, diş fırçası ve diş macunlarının reçete edilebilmesi koruyucu sağlık uygulamaları açısından önemlidir. Türk Diş Hekimleri Birliği ile bu yönde eğitim organizasyonları düzenlenmelidir.
    İLGİLİ KURUM KURULUŞLAR: Sağlık Bakanlığı, Diş Hekimleri Birliği
    SÜRE: Sürekli

Üye
    biyo Avatarı

Gerçek Adı
    Bünyamin
    Son Giriş
    29.07-2013
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu kanunun özel doktora gitmek isteyen arkadaşlara çok kolaylık sağlayacağı muhakkak devlet hastahansinde sıra derdinden kurtuluruz

Yasaklı Üye
    kayaozesen Avatarı

Gerçek Adı
    DADASH
    Son Giriş
    11.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkdaşlar ben siizi bilgilendirmeye devam edeceğim oğlen arası oldu bana once oyle birşey yok dediler özürülüler kanununu bulupçıktısını aldım karar no 11 alıp başhekim götürdüm birini aradı konuştu raporun fotokopisi çek getir dedi gittim oğlenden sonra gel dediler bakalım artık

Yasaklı Üye
    kayaozesen Avatarı

Gerçek Adı
    DADASH
    Son Giriş
    11.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkdaşlar raporu verdim filmimi felan çekildim oncesinde muayene parası 7 lira vermiştim onu da geri aldım gayet gusel işledi ama kararın fotokopisi olmasaydı işim yürümezdi

Üye
    yabangulu89 Avatarı

Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    19:32
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

yaa arkadaşlar ben bişi anlmadım şimdi benim%52 raporum var özel bir hastenye gidip dişlerimi tedavisini yaptıra bilirmiyim. ???????

Üye
    biyo Avatarı

Gerçek Adı
    Bünyamin
    Son Giriş
    29.07-2013
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

devlet hastahanesine nasıl gidiyorsan özel hastahaheyede öyle gideceksin ikiside aynı

Üye
    yabangulu89 Avatarı

Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    19:32
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

tamam anladımda benimkisi yeşilkart.????????

Yasaklı Üye
    kayaozesen Avatarı

Gerçek Adı
    DADASH
    Son Giriş
    11.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende o da yok ne yeşil kart ne sarı kart ne kırmzı kart hiç bi sosyal güvencem olmadan gittim dişlerime bakım yaptım p. tesi günü kanal tedavisi için gün aldım hiç gerek yok raporunu al yanına birde o yazmış oldugum karar 11i al git bana itiraz ettiler kararı onlerine koyunca hemen tedavi başladı

Üye
    TIBET26 Avatarı

Gerçek Adı
    Tuncay can
    Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    00:06
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    mesala herhangi bir diş klıniğine gittik tedavimiz yapıldı raporu doktor aldı fatura kesildi. bu kesilen faturayı kim ödeyecek

Sayfa 1 / 15 1234511 ... SonSon